Možnost otěhotnění - graf bt 📈. Co myslíte?

8. bře 2024

Ahoj holky, vždy jsem používala ovu testy a měření BT k tomu, abych otěhotněla, vždy to vyšlo....
Teď mám dvě děti a víc nechci... Tak měřím bt a testuju ovulaci právě, abych se CHRÁNILA. Používám pesar ve "špatné" dny.
No, graf vidíte, v den ovulace a dál jsem pesar měla, před ní bohužel ne 🫣 hlavně ty dva dny před ovulací mě děsí.... Samozřejmě, už s tím nic neudělám, já vím... Jak jsem stará, tak jsem blbá no 🫣
Co myslíte? 🙏
Děkuji ❤️

sarihy
8. bře 2024

Graf ukázkový, což dle všeho slyšet nechceš. I ten pokles 27.den, to je ukázkové zahnízdění...no hele, uvidíš. Ale ptát se na to někdo v jiné situace, tak už potichu gratuluju.

bejuna29
8. bře 2024

no,podle grafu můžeš být těhotná, ale taky nemusíš. takový pokles teploty mívám běžně u netěhotných grafů. každopádně nechráněný sex byl dva dny před ovulací, takže pravděpodobnost na těhotenství je celkem velká...udělej si o víkendu test, už by na něm asi nějaký duch i byl, pokud se "zadařilo"

autor
8. bře 2024

@sarihy já vím, no 🫣 ještě 24 a 25dc jsem měla šílený výtok, úplně jak před lety se synem 🫣

autor
8. bře 2024

@bejuna29 no...nemám testy doma a nevím, jestli chci kupovat 🫣

bejuna29
8. bře 2024

...pokud další dítě nechceš a v případě těhotenství to budeš řešit potratem, čím dřív to zjistíš, tím líp ne? každopádně samozřejmě, dělej jak myslíš, kecat ti do toho nikdo nemůže

autor
8. bře 2024

@bejuna29 Potrat teda nevím.... To ještě nepremyslim tak daleko..ale pravda, test můžu koupit 🫣

lencaa11
8. bře 2024

Držím palce aby to dopadlo co nejlépe ...uvidíte podle testu co ukáže

reeeza
8. bře 2024

A kdy v plodnych dnech jsi mela sex?
Jinak pokud mas prumernou lutearni fazi 12-14 dni, jeste mas spoustu casu na pokles teploty. Nekomu klesa az v den ms...

Ja se sice snazim o otehotneni, ale nemyslim ze to vyslo. Jsem 11 dpo a ani naznak ducha. Vetsinou mam 10, 11 dni zvysenou bt, pak mi 2 dny klesa a treti den ms.

Takze dle grafu nemusis byt tehotna. BT technika taky neni vsemocna a bt je ovlivnitelna spousty promennymi..

autor
8. bře 2024

@lencaa11 děkuju, už mám doma test 🫣

autor
8. bře 2024

@reeeza ano, 2 a 4 dny před ovulací bez ochrany, v den ovulace a po ní s pesarem. Vím, že bt může klesnout i později atd.... Uvidím...

ireniq
8. bře 2024

Moc nerozumim, jak muze mereni BT pomoci proti otehotneni, vzhledem k tomu, ze ovulaci ukaze vzestup teploty vzdy az zpětně, naopak počít lze i ze styku pred ovulaci? I na FertilityFriend to vyslovne pisou, ze jako antikoncepce je to nevhodne. Ale je to jen teoreticka otazka v tve situaci samozřejmě...

bejuna29
8. bře 2024

@ireniq to já se spíš zamýšlela nad tím, že pesar byl použit až od ovulace dál, ale před ovulací se veselilo bez ochrany...když by to mělo být naopak. chránit se od konce ms do potvrzení ovulace bt a pak teprve bez něj, když už...pak by to sledování bt mohlo fungovat jako antikoncepce...

helen_h
8. bře 2024

Taky mám info, jak píšou holky výše, tedy "na jistotu" používat ochranu od menses až po cca týden po ovulaci, poslední týden před menses lze bez.
Nebo pokud víte, že ovulace není nikdy před půlkou cyklu, tak lze ještě bez ochrany spolu spát ten první týden (myšleno včetně ms) a pak zase až tak 6. den po ovulaci a dál...

autor
8. bře 2024

Jo, holky, já vím, prostě jsem blbá 🫣 vím, že bt potvrdí ovulaci až zpětně, proto mám i ovu testy a i ten pesar... No a nějak jsem se přepočítala z minulých cyklu a prostě si na ty sexy před ovulací pesar nevzala a až po nich mi došlo, pro pozitivním testu, že už asi ouvej....

madbetka
8. bře 2024

@ireniq Sama bazální teplota ne, ale symptotermální metoda, při které se sledují ještě další znaky, má spolehlivost srovnatelnou s HA. Používáme ji přes 8 let a máme tři plánované děti na první pokus, ta metoda není špatná, jen se musí používat správně 🙂

autor
9. bře 2024

Holky, tak dneska test sněhobílý

ireniq
9. bře 2024

@madbetka pokud ovsem nekdo pouziva jen ST metodu a nekombinuje ji s jinymi metodami antikoncepce (zpravidla z nabozenskych důvodů), tak to znamena vzdat se sexu v prvni polovine cyklu (pred ovulaci), kdy je chuť na radovanky největší. Tazatelka zjevně neodmítá jiné metody, ovsem mela v plodnem obdobi pouzivat ten pesar a az 2 dny po potvrzení ovulace pokracovat uz bez ochrany. FertilityFriend taky vyhodnocuje i další znaky vedle bazalni teploty, hlen je tak asi nejsnazší na zkoumání, cipek jak pro koho...

lilian2111
9. bře 2024

Bacha, graf ti ukáže ovulaci až zpětně, takže používat tuhle metodu jako antikoncepci je úplně mimo. Lepší jsou už ty ot, dělám je taky a taky tak, abych si dávala bacha 😊

autor
10. bře 2024

Tak zatím pokračuju...🤷‍♀️

lencaa11
10. bře 2024

Je možné že na test bylo brzo udělala bych ho ještě jednou

autor
10. bře 2024

@lencaa11 mám ještě jeden, udělám zítra nebo pozítří asi...

autor
11. bře 2024

Mám strach udělat těhotenský 🫣🫣🫣

sarihy
11. bře 2024

Upřímně? Nečekala jsem nic jihého. Gratuluju, i když... No drž se!

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
11. bře 2024

@sarihy no to je ovulační test, těhotenský zítra, jestli to nedostanu a najdu odvahu

lilian2111
11. bře 2024

Myslím, že je to jasný, i když je to ovulační, ten reaguje na hcg taky.

jahodi
11. bře 2024

kdybych si BT zaznamenávala jen na papír (což dělám), tak bych ovulaci značila až od 23 DC na tomhle grafu. Takže mě by to vycházelo, že zítra budeš 12. den od ovulace, 9.3. to dle mého bylo teprv 9.

Nicméně když se otěhotnět nechce, tak před potvrzenou ovu se právě má chránit. Obvykle už od skončení MS, někdy i během MS - pokud tedy obvykle je ovu až +- kolem toho 20. dne jako v tomhle grafu, tak by to mělo stačit po skončení...
Používat tuhle metodu není bláznovství, bláznovství je spíš se nechránit v období před potvrzením proběhnuté ovulace...

sarihy
11. bře 2024

Aha, no ale i tak...jako hele, chápu, že máš obavu, ale teď už s tím nic neuděláš, a asi je lepší znát pravdu a nějak to řešit, nebo se s tím začít smiřovat...

sarihy
11. bře 2024

@jahodi Tak tohle asi je zbytečné tu psát teď, nemyslíš?

jahodi
11. bře 2024

Ta poslední věta nebyla pro zakladatelku, ale pro některé přispívající.