Kouření a snažení se o miminko. Nemůže ovlivnit "přípravu" na těhotenství?

22. led 2022

Mám roční dceru a s manželem jsme se shodli, ze bychom se začali snažit o druhé ditko. Asi měsíc a půl jsem začala kouřit cigaretu 2x denně, je to pro mě určitý druh uvolnění, závislá nejsem, nepotřebuji to, spíše to mám opravdu jako relax jako někdo každý večer vypije 2 dc vina. Má otázka zní, jestli by v případě těhotenství měl vliv tento malý prohřešek na vývin plodu. Samozřejmě jakmile zjistím,ze jsem těhotná nebudu mít potřebu kouřit. Spíše jestli to nemůže teď ovlivnit tu “přípravu” na těhotenství. Děkuji moc , jinak jsem 5DPO.

pampeliska1313
22. led 2022

Může, ideální je bejt úplně bez nikotinu.

zuzkasim
22. led 2022

Možná by bylo fajn zvolit jako relax něco, co má menší vliv na zdraví tvoje i případného plodu🙂

leniczka23
22. led 2022

Ne, dvě cigára denně spíš neovlivní vůbec nic.
Pokud až se zadari přestaneš, asi si není důvod něco nějak extra vyčítat.

martulka88
22. led 2022

Může a nemusí.... Jako pokud je to pro tebe forma relaxu, našla bych si jiný a praštila s tím... Já jsem byla kuřák, než jsem onemocněla a fakt je, že jsem vykouřila více jak 2cigarety denně... Je to už 12 let, co nekouřím a jsem ráda.. Já zrelaxuji hlasitou hudbou v uších, sportem, nebo knihou či vanou... Myslím si, že pokud to fakt nepotřebuješ, zkusila bych si najít něco jiného - ne, nejsem žádná bio eko maniačka.. Ale vidím sama, že kouření jen smrdí a člověku zcela vůbec nic nedá. Zkus se zamyslet, zda by jsi raději nenašla něco lepšího pro tvé tělo, než nikotin 🙂

makkyv
22. led 2022

Kouřila jsem jak iqos i cigarety, asi 5 let, pak jsem to trošku omezila i jenom na iqos.. pak jsem otěhotněla, nevěděla jsem o tom, ale hned co mi vyšel test, jsem okamžitě přestala. Malá je zdravá a nic ji není. 🙂

nikusahanakova
22. led 2022

Ahoj, dobrý den 😇
Já upřímně když jsem čekala první miminko tak jsem před tim kouřila ne hodne 3,4 denně, syna jsme neplánovali. Když mi nepřišla MS udělala jsem si test a zjistil že jsem těhotná 🤰❤️ šla k doktroce kde mi rekli ze jsem ve 3 měsíci těhotenství přestala Jsem az kousek před porodem jsem si dala cigaretu a ro že jsem přišla na to ze me muj bejvalej podváděl zaplaila jsem si potahla a vyhodila ( ani nevim proč jsem to udělala) a maly je naprosto zdravé čtyřleté dítě ❤️ žádné problémy během těhotenství nic. Teď čekám princeznu nekouřím.. a vím že cigaro je "špatná " věc ale kolik zen kouří během těhu a maji zdravé děti je to i tak každého věc.. kolik je feťaček, alkoholiček a to mi přijde horší.. protože nikotin je i v coca cole, v kafi, a ve spoustě dalších věcí asi ne v takovém poměru jako v cigaretě ale je.

polakovakl
22. led 2022

Na otázku doktora, kolik kouřím jsem odpovídala že 3 denně. Vždycky se mě ptal, zda mi to za to stojí 😂 byli lepší i horší období, nemusela sem kouřit vůbec a pak jsem dala krabičku za večer. Pak jsem přešla na iqos, i ten jsem postupně omezila a přestala. Pak přišel covid, změna práce (12h u PC) a nervy na dranc. Začala jsem znovu s iqosem, krabicka vydržela cca 5 dni. Otěhotněla jsem a během prvního trimestru přestala sama o sobě úplně. Přestalo mi to chutnat. Gynekolog mi řekl, ze jestli si dam jednu dvě na nervy, tak je to ještě přijatelný než se někde klepat 🤷‍♀️. Samozřejmě je lepší nekouřit, ale všeho s mírou nikomu a ničemu neublíží (můj názor).

jjasmina
22. led 2022

Já kouřila krabičku denně a v pohodě. Zahodila jsem to s pozit testem

sorboni30
22. led 2022

Po narození dvojčat asi tak po 5 letech jsem zacala kourit... slimky, 5x denne. Pomahalo mi to mit "čas pro sebe". Pak jsem dlooooohu neotehotnela.. Minuly rok na jare jsem si dala ocistnou kuru těla z čajů... ciga stahla na 3 denne. Misto obyc cigar jsem zacala Iqos. V lete za mnou přišel syn a rekli mi. "Maminko prosim přestan kourit. Budes mit cerne plicka, srdíčko a umřeš a to my nechceme.." Prestala jsem. Proste kvuli němu ze dne na den.. O mesic pozdeji jsem otehotnela a byla moc rada, ze uz nekourim. Kdyz jsem si pak četla co cigareta udela s miminkem v brisku v určitých tydnech.. jsem stastna, ze jsem ten humac a šrot skoncila.. My jsme ti dospělí co mame volbu a rozhodujeme. To miminko v brisku nema moznosti jako my. Bere si z nas s nema na vyber. Maminka by se mela snazit dat mu to nejlepsi, ne se vymlouvat na závislosti.. tak to beru ja 😉👍

tehulinka91
22. led 2022

Když to nepotřebuješ, tak to nekuř. 🤷🏻‍♀️ Vím o čem mluvím, kdyby jsi chtěla vědět více, klidně napiš sz a můžeme pokecat 😉 Tady bych to moc rozebírat nechtěla 😉

vh1610
24. únor 2022

@nikusahanakova ty si to pletes s kofeinem, v kafi ani v cole opravdu nikotin neni. Ale horsi nez nikotin je pro to maly X TISIC velmi toxickych latek, ktere obsahujou cigara, vcetne tezkych kovu atd, mrkni treba na youtube, co vse v tom je za svinstvo, jsou tam supr videa.

cikitkapb
24. únor 2022

@vh1610 Měla by jsi, prosím, tip na nějaká videa? Nejlíp v češtině. Mamka kouří a i když už mockrát chtěla přestat, vždycky jí to přesvědčení vydrží tak měsíc. Nejdýl půl roku. Asi bych už potřebovala najít něco, co jí fakt přesvědčí. 🙏

vh1610
24. únor 2022

@cikitkapb Juj, tak to se bojim, ze neexistuji tak presvedcive materialy. Mechanismy zavilosti jsou fakt slozite, ty mamku dobre znas, muzes o tom s ni mluvit, proc znovu zacne, kdyz uz prosla tim neprijemnym abstakem. Asi by bylo dobre zkusit najit ty duvody a zkusit je odstranit, vyresit. 🙂 Napada me, ze dost funguje nekoureni ve vztahu k detem - pokud mas deti ty nebo jsou v rodine, tak dat najevo, ze to vadi kdyz je kurak a vylozene se i po cigarete s nimi mazli atd, vsechny ty latky jsou na kuzi, vlasech, obleceni. Tak jako tak to opravdu i pro okoli je nezdrave. Nemyslim tim vydirat, ale treba by ji pomohlo jako motivace se kvuli kontaktu s detma na to vykaslat. Odkaz sem stejne nejak nejde, najdi na YT sama vliv cigaret atd. A preju, abyste to zvladli, taky by mi ublizovalo, kdyby se takhle ruinoval nekdo blizky.

nikusahanakova
25. únor 2022

@vh1610 ty brďo vidíš to 🤦🤦🤦🤦🤦 díky za upozornění 🤦