Kouříte také někdo při kojení?

gabina1974
4. kvě 2016

Zdravím všechny... 🙂 , sice je to téma co se raději moc veřejně neřeší a každá maminka co kouří to asi jako já více méně tají...
Ráda bych zde, ale probrala toto téma. Máme ročního synka a musím říci, že se holt prostě bez 1-2 cigaret denně doma neobejdu .
Jde o to, že stále kojím a snažím se cigaretu, když už kouřit, tak aby mezi kouřením té jedné cigarety ráno (již samozřejmě po kojení) a večer to samé.. byl co největší odstup. Můžete mě tu samozřejmě kárat, jak to škodí a jde do mléka atd., ale věřím, že nejsem sama co má tento problém. Manžel mi samozřejmě říká, že 1-2 cigarety jsou prostě už zbytečné a lze skončit, ale já to ráno a večer prostě bez nich nedám..
Ted jsem začala používat na cigaretu filtr a ten zachycuje dehet , což hned vidím a trochu mi to psychicky ulevuje, ale stejně se toho neumím zbavit. Kouříte také někdo - bohužel při kojení? ☹

lv
4. kvě 2016

bohužel jsem začala, tak nějak podobně jako ty.

gabina1974
autor
4. kvě 2016

já před těhotenstvím kouřila 6-10 denně. Během těhotenství jsem to omezila na naprosté minimum vyjímku sem tam 1 cigaretu... když jsem to už nedávala... Malej je bohudík zdráv a vše je jak má být... jen mě trápí svědomí , že snad mu tolik neublížím... tou 1-2 dvěma ted při kojeni... samozřejmě to není dobře..jen přestat není snadné..

tehulka1167
4. kvě 2016

@gabina1974 Já bych to neviděla tak tragicky sama moc dobře vím jaký toje. A klobouk dolů,že jsi u 2 cigaret.

monikagurthova
4. kvě 2016

No popravdě ja přestala na cele těhotenství ( kourila jsem 17 let a hodne začala jsem velmi brzy) a ted měsíc po porodu mam zase hroznou chuť si zapálit. Hlavne kvůli nervum co mam občas z malé je fakt náročná ale zatím se držím protože všude čtu jak to ohrožuje dítě a jak muzu přijít o mléko..... U me by to totiž neskončilo u 2 cigaret denně ☹

gabina1974
autor
4. kvě 2016

Díky za názor, právě ty 2 cigarety je to už tak málo.. a sama si říkám, že je to už zbytečný.., ale ten (zlo)zvyk mám 20 let ráno jednu a večer jednu a nejsem schopná se toho zbavit..
Nevím kolik toho jde do "mléka" a co do malého pak... kolik toho zachytím já...
docela mě to zajímá...

martinakab
4. kvě 2016

Já byla dost silný kuřák tu krabičku denně jsem měla, ale od té doby co jsem těhotná se mi cigarety naprosto zhnusili. Jsem zvědavá jak to budu mít po porodu.

monikagurthova
4. kvě 2016

@martinakab ja to v těhotenství mela taky tak a ted mi to přestalo i smrdět ☹

gabina1974
autor
4. kvě 2016

To jsi dobrá, protože krabičku denně a pak toho nechat naráz to je výkon.. mě pár lidí nebudu říkat doktor, ale z tohoto oboru naznačilo a řeklo docela kontroverzní názor, že když se toho takto nechá naráz pak jsi nervozní atd. ale samozřejmě jasně se má nekouřit.. jak při těhotenství tak kojení.. ale ruku na srdce každá z nás kuřaček to tak jak ty neměla.. držím palce at na to po porodu stále nemáš chut.. 😉

gabina1974
autor
4. kvě 2016

Tohle jsem našla v tom článku: mám tedy dojem správný, že tu 1-2 cigarety lze zvládnout?Lépe řečeno snad tím malému tolik neškodím...?

Kojení totiž dokáže eliminovat některé negativní důsledky kouření a kojené děti jejichž matky kouří, jsou statisticky zdravější než nekojené děti, jejichž maminky kouří. Takže pokračujte v kojení. Kojení bude dítěti kromě jiného poskytovat i mnoho imunitních látek a protilátek, díky čemuž bude podporovat jeho zdraví, obzvláště co se týká horních cest dýchacích, které kouření zatěžuje. Mateřské mléko vystýlá nejen sliznice střeva, čímž podporuje imunitu miminka, ale i sliznice horních cest dýchacích a to je v případe, že kojíte a nedaří se vám přestat kouřit, důležitá ochrana pro vaše miminko, které umělé mléko kromě mnoha jiných věcí neposkytuje.

Více zde: http://m.poradkyneprikojeni.cz/news/kojeni-alko...

mejan
4. kvě 2016

Tak ja jsem pri nadpisu povyskocila ze zidle, ale po precteni prispevku jsem zas v klidu. Vis sama, ze i bez tech dvou cigaret by to bylo lepsi, ale neni Ti to lhostejne a aspon to tesis velkym odstupem od kojeni. 100x hordi jsou pro me tehotny vysedavajici na zahradce s cigaretou a pivem nebo maminky vykurujici u kocarku

martinakab
4. kvě 2016

@monikagurthova Můj přítel kouří pořáda a občas když si zapálí v mé blízkosti, tak je mi až na zvracení. Byla bych strašně ráda kdyby mi to vydrželo. 🙂

monikagurthova
4. kvě 2016

@gabina1974 v podstatě ano. 2 cigarety nejsou tragédie. Jasne bylo by to lepsi bez nich ale jak říkám ja sama se držím horko těžko bez cigaret

monikagurthova
4. kvě 2016

@martinakab manžel přestal kouřit se mnou. V těhotenství mi smrad cigaret hrozne vadil. Ted měsíc po porodu mi to začíná skoro vonět ☹ je to hrozny ale myslím ze je zo tim nervovým vyoetim Eliska je hodne náročné miminko. Kolikrát když jdeme do města jdu kolem tabáku a tak tak ze tam nejdu ☹

evulina77
4. kvě 2016

@gabina1974 podle 2 cigarety denně není závislost na nikotinu, ale "závislost" psychická a to na té chvilce, kdy jsi sama s cigaretou. Podle, kdyby jsi si šla ráno a večer dát třeba musli tyčinku stejně jako si zapálit, tak by to vyšlo stejně. Taky si myslím, že dvě cigarety jdou odbourat. Ale i pro malýho to teď není žádná hrůza. Zkus popřemýšlet, jestli ti spíš nejde o to být sama se sebou a pokud ano, měj chvilky pro sebe, ale dělej něci jinýho nebo nic, ale bez cigarety...

evulina77
4. kvě 2016

@martinakab záleží jen na tobě. Já taky před první dcerou kouřila, někdy víc a někdy míň. K cigaretám jsem se už nechtěla vrátit a nevrátila. Řekla jsem si, že střízlivá kouřit nikdy nebudu. Protože se mi stalo, že na pár večírcích a po pár skleničkách jsem si párkrát zapálila. Ráno jsem litovala a bylo mi zle, ale pak jsem si řekla, že na večírku semo tamo nevadí a je lepší se držet pravidla, za střízliva nic. Teď mě to neláká ani na večírku, asi proto že "můžu"

drakenn
5. kvě 2016

Tak nekoj. A kuř si i krabku denně.

gabina1974
autor
7. kvě 2016

dík za názory, zkoušela jsem i jedorázovou cigeretu... tak nic moc.. prostě ty dvě dám denně..

gabina1974
autor
7. kvě 2016

Kojit chci dále, je to to nej pro malého.... to zas má jasně přednost...