Komu pomohl kontryhel?

ircinek
3. dub 2019

Holky pomohl prosim nekomu kotryhel. K otehotneni

hermij
3. dub 2019

Irčo, kontryhel mnoho žen chválí, mnoho zatracuje. Je to výborná ženská bylinka, ale bylinky jsou léčiva bez chemie. Tzn. že stejně jako léky, i byliny bychom měly užívat jenom v indikovaných případech. Může se totiž stát, že na Tebe zareaguje přesně tak, jak nechceš. Já jsem se třeba setkala už s desítkami žen, kterým kontryhel hodně prodloužil cykly, oddálil jim ovulaci třeba z 15.DC až na 25.DC a měly tak najednou čtyřicetidenní cykly, anebo dokonce ovulaci zablokoval, protože funguje na podporu estrogenů a k ovulaci je důležité zvýšení hormonu progesteronu. Chtít počít není indikace kontryhelu, to jsem tím chtěla vyjádřit. Raději namísto bylin (pokud nevíš, co je s Tvým cyklem konkrétně špatně) postačí doplňky stravy - vitaminy (hlavně B a C), hořčík (hooodně hořčíku), selen, zinek, mateří kašička, Q10...

marketa1218
3. dub 2019

Přesně, jak píše @hermij, mě ten cyklus komplet celý rozházel, na srovnání mi pomohly kapky gynex. Sice ne vyloženě k miminku, za nezdary může převážně jenom psychika, dle mých zkušeností, ale ty kapky mi cyklus krásně srovnaly.

hermij
3. dub 2019

@marketa1218 Gynex také obsahuje kontryhel, tak bacha na to :D Je tam ale směs bylin, které mohou mít ve výsledku jiný výsledek. Pokud není důvod, netřeba byliny užívat. Teď na jaře třeba kopřivu a pampelišku do čaje, na očistu jater a detox zažívacího traktu, ale víc není třeba, jsou to léčiva. Až bude konkrétní problém, můžeme radit.

marketa1218
3. dub 2019

@hermij Já už jsem se naštěstí z toho všeho kruhu vymotala a jsem ve 4.měsíci 🙂 Ale u mě to byl stejně stres z toho, že se nedařilo.

lachtanice86
3. dub 2019

Mně kontryhel zhoršil endometriozu.

ircinek
autor
3. dub 2019

Ja uz jedno dite mam a ted.chci druhe tak chci zkusit ten kontryhel jestly pomuze

jitulka87
3. dub 2019

@ircinek ja uzivala natifem a pila kontryhel a zadarilo se na prvni dobrou

ircinek
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ircinek
autor
3. dub 2019

@jitulka87 zkusim ten natifem

hermij
5. dub 2019

@ircinek Ono záleží na spoustě věcí. Pokud jsi užívala po porodu hormonálku, tak se nemusí hned zadařit. Stejně tak i bez hormonálky můžeš mít nějaké problémy s cyklem či s hormony. Ale to chce vyšetřit. teď samozřejmě netřeba plašit 🙂 Spousta párů (obzvlášť žen) když se rozhodnout pro dítě, tak ho chtějí hned, anebo si myslí, že se podaří hned. Ale vemte si, že většinu života trávíme v nastavení mysli !nechci otěhotnět" "teď nechci děti" "teď není vhodný čas mít dítě" apod. A pak najednou chceme? :D Hlava a náš organismus potřebují taky čas na přepnutí. Potvrzuje se mi to v životě a praxi stále častěji 🙂 Přeji, ať se brzy zadaří, pokud není problém, doporučuji jen pestrou stravu, dostatek hydratace, pohybu, čerstvého vzduchu, slunce a milovat se s manželem/partnerem opravdu z lásky. Tak se tvoří děti "made in love".

ircinek
autor
6. dub 2019

@hermij mam spatnou srazlivost krve tak hormonalku nemuzu a zacala jsem pit kotryhel 2 denne 0.5 sacky a citim v sobe horkost jako kdybich neco v brichu mela tezkeho poboliva me hlava obcas vnitrni tres ve stredu a dnes jsem si delala test a negativni tak nevim co to muze byt

sylvka
7. dub 2019

Ano, jednoznačně pomohl.

lisianne
8. dub 2019

Mě taky pomohl, je všeobecně na ženské neduhy. I mi chutná. Zkrátil mi cyklus a hned druhý měsíc se zadařilo.

ircinek
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ircinek
autor
20. dub 2019

@jitulka87 po jake dobe prosim

jitulka87
21. dub 2019

@ircinek po jake dobe se zadarilo? V zari jsem zacla brat natifem, v rijnu v 1.dc jsem k tomu pila 2x denne kontryhel do ovu a v listopadu nasla //

ircinek
autor
23. dub 2019

@jitulka87 ja beru natifem a konryhel 2×denne ted v dubnu jsem zacala tak snad se zadari taky

puhelin
7. kvě 2019

Po porodu jsem byla 19 mesicu bez menstruace. Chteli jsme uz druhe miminko, gynex nepomohl, tak jsem zacala pit denne asi pul litru kontryhele (jsem zvykla caj nesladit, tak mi nevadil). Prvni menstruace prisla do mesice, druha jen dvoudenni a treti uz neprisla ;) Cyklus se mi obnovil na den presne stejne dlouhy, jako pred tehotenstvim s prvnim miminkem.

ircinek
autor
19. kvě 2019

@puhelin ja prave pila kontryhel a do toho natifem a ms jsem mela 2 mesice po 2 dnech. Bylo hodne starosti tak jsem neresila. Ted uz mam 3 tydny spozdeni. A testy negativni. Ale uz jsem objednana na gyndu tak uvidim. Mam trochu obavu. Druhe ditko si preji

puhelin
19. kvě 2019

@ircinek Moc preju, aby miminko vyslo.