Jak to bylo u vás? 🙂

18. srp 2020

Hezký večer, diskuzí k tomuto tématu je tu spousta, ale napadlo mě, kdo máte chvíli čas a chuť i tak třeba trochu pomoci těm ostatním, stále čekajícím na vytoužené //..Shrnutí všeho, co se zde nejčastěji řeší.

Jak začátek těhotenství probíhal u vás? Zajímá mě především: Kdy jste na testu měly poprvé alespoň ducha, jaké jste měli/neměli příznaky? Jak dlouho jste se snažili? Měřili jste ovu či BT, nebo nechávali náhodě? Pomohli vám k vytouženému štěstí nějaké doplňky stravy, případně doplňky pro vašeho muže?

Věřím, že každý, kdo podobné věci nyní řeší, si z vašich odpovědí vytáhne to, co právě potřebuje slyšet ❤️ Díky všem... 🍀

flowerstone
18. srp 2020

Já budu asi jedna z mnoha a zároveň jedna z mála.
Je mi 25 a vždy jsem si myslela ze si tehotetnstvi pekne naplanuju😃 A že málokdy která si projde potratem a ze můj případ to asi nebude. Snazili jsme se 10 měsíců. Připadalo mi to jako věcnost, obdivovala jsem tady ženy co to nevzdaly po několika letech/potratech. Až když jsem potratila teď v červnu na mé narozeniny jsem zjistila že 80% žen potratí samovolně. Bohužel to byl i můj případ ale hned jsem se z toho oklepala a po 2 měsících po potratu se mi dnes ukázalo na testu ze jsem 5 tydnu těhotná. Chci tím povzbudit všechny ženy který si teď prochází ztrátou svého miminka. Protoze ani já nevěřila, že se zadari znova a tak brzo... Nezáleží kdy jste o to přišli.. pochopí to jen ženy který to zažily.. Držte se každá z vás a nebuďte na sebe zlé ( v některých prispevkach bohužel jsou pěkný protivky) 🙂 mějte se krásně dámya zůstaňte silné!

autor
18. srp 2020

@flowerstone Moc děkujeme 🍀❤️ Přesně takové příběhy, ač jsou smutné, ale mají šťastný konec!! tady potřebujeme a moc nás povzbudí 🍀

konidana
18. srp 2020

Začátek těhotenství probíhal tak, ze kdyz mi meskala menses , už pár týdnů , tak jsem si udělala test. Měla jsem ji občas nepravidelnou, tak jsem byla spíš ráda, že mi na té divoké vodě nepřišla. No přišlo něco jiného 😅 Plodu ta docela drsná akce v 5tt vůbec nevadila a já byla těhotná (zjištění cca v 6 nebo 7 tt)

jironymou1
18. srp 2020

já to zjistila az po 3 mesicich...kdy jsem sla na preventivni kontrolu.Nechavali jsme tomu volny prubeh, nic jsem na sobe nepozorovala...krvacela jsem...takze nebyl duvod si vubec myslet, ze jsem tehotna.Doktor ale vedel, ze si miminko prejeme.Na preventivni kontrole jsem si malinkato ublinkla do pusy a doktorovi jsem rekla: omlouvam se, ale potrebuji si "odplivnout".Doktor tak bezte, vratte se.A lehnete se mi tady.Ja vas jen projedu ultrazvukem.Jake bylo prekvapeni.Kdyz mi oznamil, ze mam v brisku 2 mrnousky se srdecni akci 🤔😂😂.Takze celkem sok...jedno tedy asi za 14 dni teda "odeslo".Tak tohle byl muj pribeh.

karla2015
18. srp 2020

Testy jsem delala cca 3 den od vynechani ms, spatne mi zacalo byt cca od 8. tydne, u obou hned na zacatku jsem mela silenou chripku. Prvni tehot. sok, snazili jsme se cca 6 mesicu, druhe napoprve a tusila jsem to jeste pred testem. Nic sem si nemerila, snazila si hlidat ovu, ale skoro nikdy to nevyslo😃. Jedine, co sem udelala, tak po styku si dala maly polstar pod zadek.

misicka1988
18. srp 2020

Měla jsem štěstí, byla jsem 3x těhotná, mám 3 děti ( 20, 15, 3) . První dceru jsme nechávali náhodě, nic jsem neřešila ani nesledovala. Otěhotněla jsem 9 měsíců po svatbě tak, že jsme občas nepoužili žádnou ochranu, a když to přijde, tak to přijde 😊 Že jsem těhotná jsem zjistila až v 8.tt, protože jsem měla že začátku i menstruaci. Že je něco jinak, prozradila ukrutná bolest prsou. Test to jen potvrdil. Ušetřilo mi to nervy zda bude srdíčko, protože na první kontrole v 9tt bylo jasně vidět. Druhé dítko (syn) jsem již vehementně plánovala, chtěla jsem dubnové nebo kvetnové miminko. Pojistil jsem si to ovu testy, a vyšlo to hned napoprvé. Tt jsem dělala v den kdy měla přijít MS. Syn se narodil v dubnu 😊 Třetí dítko (dcera) byla počata s novým partnerem, přes IVF ( muž po léčbě rakoviny neměl živé spermie). To už jsem byla starší, 37 let. A v tu dobu jsem měla nervy největší, těhotenství vyšlo na 3.pokus. Poté
by byl možný jen jeden pokus, protože mužův "materiál" už došel 😄 Testovala jsem hodně brzy, jak jsem byla nedočkavá 😄 9 den po vkladu.. sotva znatelný dušík se objevil až dlouho po limitu, když jsem ho jen tak mimoděk vytáhla z koše, abych se přesvědčila že je test opravdu bílý. A byl tam.. Druhý den byl již duch v limitu, a pak jen sílil 😊 Vše mělo dobrý konec 😊 Přeji všem snažilkám mnoho štěstí, ať se brzo podaří 😊🍀

nattt
18. srp 2020

Taky se tedy podělím o svou zkušenost, snad někoho povzbudí, protože mně to přijde jako docela haluz 🙂 snažili jsme se 10 měsíců, utratila jsem dost peněz za těhotenské testy (nikdy by mě nenapadlo, že si na tom budu "ujíždět", pročetla jsem snad milion diskuzí o tom, kdy si nejdřív udělat test a jaké různé můžou být příznaky apod). Taky jsem předpokládala a myslela, že vše půjde naplánovat a to hned. Hodně krát se mi zdálo, že už musím být těhotná, cítila jsem různé příznaky (píchání v podbřišku, bolesti prsou, nevolnosti, pachy), ale pokaždé nic. Tedy jednou jsem před Vánocemi měla ducha na testu, ale za tři dny přišla ms, takže zklamání a slzy. Každý měsíc sex stylem, že "musíme" a že už budu mít ovulaci (podle internetové kalkulačky, ale pak mi přišlo, že tu ovulaci i cítím podle dalších příznaků), takže to tomu milování moc nepřidá. Potom jsem nedočkavě čekala dva týdny do termínu ms a říkala si, že bych asi neměla tak často ten hermelín nebo pivo, co když už jsem těhotná apod (prostě umanutej blázen). Po čase jsem si ale řekla, že na to kašlu a šla jsem si doočkovat 3.dávku proti encefalitidě (tzn měsíc pauza ve snažení). Od té doby jsem na to myslela jen tak "okrajově", jedla jsem co jsem chtěla a pila taky (pivko). Už nás s přítelem napadalo, co když to ani nepůjde. Tak jsem se začala soustředit spíš na pohodu, myslet víc na sebe, co mi dělá dobře (sport, relax apod), řekla jsem si, že to přijde, až bude ten pravý čas, že tohle vynutit nejde. Přítel navrhl ať zkusím ovulační testy, tak jsem je vyzkoušela (celkem 6 dnů po sobě, silnější čárka přišla až 6.den, do té doby jsem si říkala, že to asi nefunguje 😀 ). Každopádně jsme se krásně pomilovali mimo ovulaci (1.den testování, kdy mi ovu test neukázal nic, takže jsem to neřešila). Další dny se přítel milovat ani nechtěl, měl teplotu (jinak sex u nás je kapitola sama pro sebe, já mám přirozeně chut na sex klidně každej den, ale přítel max 2x za měsíc). Takže jsem to úplně vypustila z hlavy. Potom, když jsem měla zpoždění několik dnů (mám cykly 30-35 dnů), tak jsem to neřešila (však jsem se zklamala tolikrát), test jsem si udělala až tak po 5 dnech meškání a nestačila se divit. Nemusela jsem lovit žádný duchy, dálnice jak prase 🙂 udělala jsem si rovnou tři testy, protože jsem pořád nemohla uvěřit svým očím (ani jsem nevěděla, že takhle tmavý čárky existují 😀). Ten krásnej pocit nezapomenu. Nikdy by mě nenapadne, že stačí jedno krásný milování 4 dny před ovu. Ted jsem v 9tt ,takže doufám a pevně věřím, že vše dobře dopadne. Tímto extrémně dlouhým příspěvkem bych chtěla povzbudit nás všechny "snažilky" (kdo jste dočetl až sem 😀 ), že něco na tom klišé "přestaň na to myslet, uvolni se, neřeš a ono to půjde" bude 🙂 A opravdu to není o počítání "té nejvhodnější minuty" k oplodňujícímu sexu. Musí být ta správná "konstelace hvězd", nastavení mysli, sladění vás a vašich drahých poloviček, kdy se milujete, protože se navzájem chcete, máte se rádi, a ne aby se spermie spojila s vajíčkem. 🙂 toť můj názor a příběh. Díky!

dunkap
18. srp 2020

Já jsem se vždy řídila podle toho, že okolo 15 dne je ovulace a kolem 28 dne mi vždy nebylo dobře, bolel podbrisek tak jsem čekala menstruaci a na sex vůbec neměla chuť. Po týdnu a něco jsem si dělala test a byl negativní. Pak mě napadlo jestli já nemám ty cykly delší. Tak jsem jeden měsíc dělala ovu testy a ovulace byla až 28 den cyklu. Zatnula jsem zuby a i přes bolestivou ovulaci svedla manžela a je z toho osmiměsíční drobeček co spí vedle mě 😊. U prvních dvou dětí jsem to nijak neřešila ty jsou 8 a 12 let staré, a ani si to moc nepamatuji, tam se to povedlo během půl roku samo. Teď už jsen nebyla nejmladší, tak jsem potřebovala co nejdříve otěhotnět 😊. Užívala jsem nejdříve gynex a po té Fertipronu. Že jsem těhotná jsem tušila po týdnu. Jinak hned od začátku mi bylo šíleně špatně, strašně mi vadily nějaký pachy

klokanka31
18. srp 2020

Tak já se dočkala po 13 letech. Ms jednou za 3-4měsíce, duphaston a clostík nepomohly.Umělé oplodnění jsem odmítla.Po 12letech jsem zázračně otěhotněla, ale mimoděložně. Vzali mi vejcovod a doktorka mě chystala na to, že jentak neotěhotním s jedním vejcovodem a téměř žádnou ms. Po pár měsících jsem otěhotněla znova, ale čárka na testu slábla, byl to samovolný potrat.To jsem ani u dr.nebyla, měla dovolenou. Nadávala jsem že už další pokusy nebudou, ale za měsíc a půl od potratu jsem znova otěhotněla, na testu hned dálnice a mám z toho 3 měsíční princeznu 🤗 a to jsem otěhotněla bez ms, tu jsem neměla asi 4 měsíce, a v té době se právě dvakrát zadařilo... A to že jsem těhotná jsem poznala vždy podle toho, že jsem v noci hrozně slintala 🙄 jiné příznaky nebyly (teda u třetího jsem měla silný bolesti břicha a v kříži).

klokanka31
18. srp 2020

@flowerstone Gratuluji 🍀

matildapg
18. srp 2020

Po roce a pul vztahu s pritelem...kdy nam to opravdu klapalo a od zivota jsme ocekavali to stejne, jsme se domluvili, ze "to" zkusime. V nasem okoli bylo spoustu paru, kteri se pokouseli o miminko vice nez rok. Moje kamaradka si pichala hormony, sestrenice byla na umelem oplodneni (nekolikrat), teta v 5. Mesici potratila...Rikali jsme si, ze nam to.muze taky trvat rok a tak jsme se prestali chranit. No a za 5 tydnu jsme si udelala test a byla jsem tehotna. Vyslo to na poprve. Byla jsem v mirnem soku nepopiram, ale vek jsem na to mela (25let), skola dostudovana...rozumove mi to vse sedelo a i podle pocitu jsem to tak citila. Za 9 mesicu se nam narodila dcerka. Porod byl dlouhy, ale probehl prirozene bez komplikaci...Nekdy si rikam, ze v tomto jsme meli opravdu kliku 🙂

loylii
18. srp 2020

Brala jsem Femibion, obden vitamin E. Mám pravidelný cykly, tak na me fungovala ovu kalkulačka. Zadarilo se po 4 měsících. Měření teploty jsem zkoušela před tím a total mě to nebavilo, neumím to. Ovu test jsem tez nikdy neměla.
Příznaky 3 dny před MS. Ukrutne bolesti v krizi, lehce chripkovo-kocovinovy stav a únava jako prase. Těhotná jsem byla 3x a vždy stejne příznaky a i bez testu ten “divnopocit” mi presne naznačil co se deje😅
Jinak já nikdy nerikala partnerovi kdy mám plodné dny. On je na tohle programování citlivy😆.. takže při mým MS cyklu, který mám 25 dni, měl proste od 10.-18.dne cyklu doma hodně sexu😆

baruskawh
18. srp 2020

Dělala jsem test v den MS. 🙂
Ještě 2 dny před tím jsem říkala příteli, že mě bolí břicho, že to určitě dostanu a ono nic. 🙂
Snažili jsme se 6 měsíců, ze začátku jsem pila kontryhelový čaj, pak jsem už přestala.
Ten měsíc, kdy jsem otěhotněla jsem zkoušela ovulační testy celý měsíc 2x denně a všechny byly negativní a přesto jsem otěhotněla. 🙂

zuzaadol
19. srp 2020

Tak já jsem používala Gynex, pila Kontryhel, a po roce snažení dostala i hormony na dva měsíce.... a nic. Hormony musely mít pauzu tak jsem si řekla že zatím trochu zhubnu. Nasadila jsem keto dietu a střídala ji se saláty. Během měsíce a kousek jsem zhubla 6kg. Blížila se dovolená a po ní jsem měla jít pro další hormony (mimochodem na nich jsem 10 kg přibrala proto ta dieta). Začala jsem si dělat ovulační testy abych byla připravena a hned první byl pozitivní, jaká náhoda říkala jsem si-večer snažení, druhý den zase pozitivní no o. K. tak večer snažení, třetí den zase pozitivní říkám to už je divné tak udělám těhotenský - negativní, no dobře tělo je zblble z hormonů, další den znova ovulační a znova pozitivní nedalo mi to a dělala jsem těhotenský - negativní a až jsem ho šla vyhodit do koše zahlédla jsem po limitu ducha, jela jsem pro digitální a ten už byl pozitivní. Držím pěsti všem. Příroda je všemocná.

flowerstone
19. srp 2020

@klokanka31 ❤️❤️❤️

danvitka
20. srp 2020

@jironymou1 ublinkla 😂😂😂 se tady valím smíchy

danvitka
20. srp 2020

My to zkoušeli první měsíc jen tak ze srandy a nic. Druhý měsíc už jsem si pročetla co a jak kdy by zhruba mohla být ovulace a zkusili jsme to znovu. Pamatuji si jak mě bylo tak zvláštně špatně. Těhotenský test vycházel pořád negativně. Až třeba po půl dni když jsem se na něj šla kouknout tam ta druhá čárka byla, ale bylo to fakt až třeba za 5 hodin. tak jsem se objednala na gyndu a tam potvrdili že plod tam je ale ještě nebudeme úplně panikařit a počkáme pár týdnů. takže po dvou týdnech jsem šla zase na kontrolu a už jsem dostala těhotenskou kartičku. První trimestr byl katastrofa prakticky jsem ho celý prospala a proležela na Paralenu. Tělo mi bušilo, hlava duněla, nesnesla jsem světlo, telefon, televizi, pachy, zvuky, otřesy...ale druhý trimestr byl super. Ten jsem si užila. Začala nakupovat, pripravovat, zdobit 😊 no a ten konec byl zase masakr 😂😂

lstuchlova
20. srp 2020

Testovala jsem 28. den cyklu a na testu byly jasně zřetelné dvě čárky. Bylo to na první pokus a brala jsem akorát kyselinu listovou.

agony28
21. srp 2020

Ahoj já pokaždé otěhotněla hned (3x) ale na potřetí bohužel zt ve 13tt už mám za sebou i menzes a teď to zkoušíme znovu jen jsem nejspíš ted měla dost bouřlivou ovulaci tak to dost bolelo byla jsem dnes na prohlidce a dr řekl že zánět nevidí ale jen zvětšenou sliznici tak já doufám že je vše ok všem moc držím palce a ještě k těm priznakum u prvního žádné u druhého jsem myslela že vyvracím duši 🤣 a u třetího jen tak lehké necolnosti

mona91
21. srp 2020

S manželem jsme se začali snazit když mi bylo necelých 25, vždy jsem měla rada vše podle plánu a nečekala jsem zádrhel... no a bylo... skončili jsme v CARu, po 2,5 letech co jsme slyšeli ze jsem neplodna, dítě samovolne mít nikdy nebudu ale byl problém s IVF jsme změnili CAR. Tam jsme byli na začátku června 2018, hned mě nahnali na endokrinologii, psychologii, obezitologii, nasadili okamžitou léčbu a ze v září IVF. Kila šly dolu, najednou jsem nebyla tak ubrecena a těšila se na září. V červenci jsme byli u znamych dělat drevo (za jeden den odtahano ve třech 5t dřeva) v neděli měla přijít MS a ta nikde. Šla jsem rovnou na gynekologii ať mi pichne vyvolávací injekci ze mám v srpnu kontrolu a mám začít stimulovat. Doktor ze mám vysokou sliznici ze pockame dva týdny ale ze odebereme krev. Tak jsme se chvilku dohadovali já tvrdila ze těhotná byt nemůžu test negativní, respektive jeden úplně negativní a jeden po limitu malý duch takže taky jsem brala ze negativní. No nenechal se přemluvit odebral mi krev a druhy den volám na výsledek... HCG 17... neuvěřitelne... těhotenství rizikove GDM, od 29tt mi hrozili kvůli poloze předčasným porodem. Klasické těhotenské obtíže mě úplně minuly. Nakonec jsme vydrzeli do 39+3 a při návštěvě v poradně si mě tam kvůli monitoru rovnou nechali, bohuzel mi přestala fungovat placenta takže akutni sekce, ale všechno dobře dopadlo a syn je úžasné zdrave živě dítě 🥰 po komplikacich po porodu jsme dostali od ledna letošního roku zelenou na druhé. Nechali jsme tomu volný prubeh, v květnu mi zvedla doktorka dávku na stitnici a dělala jsem ze zvědavosti ovulacni testy. Cely měsíc ukázkové negativní. Poslední jsem dělala 27DC, pak jsme jeli pryc. V den kdy jsem měla dostat MS, přesně 33DC, najednou bolest levého podbrisku ostrá bodava. Tak jsem udělala ovu test a k mému údivu pozitivní. Manžel zrovna 4nocni 😂 no nic zkusili jsme a poctivě jsem čekala dva týdny a po dvou týdnech duch na testu a jsem z té pozdní ovulace v 15tt 😂 a opět mi absolutně nic není a asi nemám ani moc čas se nějak pozorovat a tím erem😂🥰