BT jako na houpačce, ale ovu testy ovulaci prokazují

paviv
10. lis 2015

Ahoj holky,
mám pár otázek:

po téměř ročním snažení a "volném přístupu" jsem tento měsíc začala měřit BT, na doporučení doktorky užívat Nosifol a k tomu jsem přihodila i ovulační testy... Teploty mi stále skáčou nahoru a dolu den co den (tak nevím zda měřím špatně či čo...) ale na ovulaci to s BT stále nevypadá... na testu se mi ale včera 19 DC ukázaly myslím celkem pěkné dvě čárky 🙂 (ikdyž obě nebyly uplně stejně silné ale ta čárka nebyla duch, byla opravdu pěkně viditelná) (18 DC mírně pozitivní a dnes 20 DC zase už jen mírně pozitivní)...

1) Měla jste to některá třeba také tak, že se z teplot vyčíst nic nedalo a přesto ovulace byla? ... a pak to třeba dopadlo // na těh. testu? 🙂
2) A kdy měl být při takových testech sex? Jde mi o to, že včera snažení samozřejmě proběhlo a předevčírem při zesilující čárce taky... ale když dnešní test zeslábnul, má snažení ještě cenu?! Jistota je asi jistota, co? Jde o to, že manžel to 3 dny po sobě moc často nevyžaduje, tak jestli ho nemám spíš už nechat regenerovat 😀 😀
3) A ještě mě teď zajímá, zda má bazální teplota po ovulaci nějaký vliv na otěhotnění či udržení těhotenství apod.

díky za pomoc a podporu!!

werumka
10. lis 2015

Ahoj, předně je důležité, jak dlouhé míváš cykly - od toho se odvíjí i den, kdy plus mínus čekat ovulaci. Teploty, které jsou v grafu, zatím ovulaci nenaznačují. Měříš ráno ve stejnou dobu na stejném místě?
Po ovulaci je teplota důležitým vodítkem - pokud fungují hormony tak, jak mají, tak teplota stoupne. Čím víc stoupne, tím je to lepší, protože to značí, že se vyplavuje dostatek progesteronu, který je důležitý k tomu, aby se oplodněné vajíčko uchytilo.

paviv
autor
10. lis 2015

@werumka no, tu délku cyklů právě, že moc nevím... původně jsem měla 30 - 33 DC, pak jsem ale díky stresu měla i 12 - 28 DC (+/- půl roku, ted se to pomalu upravuje), takže to byla hrůůůza... myslela jsem si, že je někde velký problém ale dle doktorky a hormonálního profilu mám hormony OK a vaječníky atd. pracují správně... výkyvy viděla jedině ve stresu a doporučila mi Nosifol... ovulační testy jsem si dělala 13 DC, 15 a 16 DC a byly negativní... až 18 DC byl slabě pozitivní ale víc zbarvený pak byl jen 19 DC jeden den (nevím jak dlouho vydrží normálně) a dnes 20 DC už zase jen slabé... tak nevím zda ten hormon kolísá nebo to mohla být opravdu ovulace... ☹ achjo!! mám ještě popř. testovat třeba obden dál? jestli se ještě něco objeví?

Tak já mám teploty zatím takové jaké mám 🙄 tak snad se to nějak vyvrbí... neměřím uplně ve stejnou dobu, protože jeden týden vstávám do práce v 6 a druhý týden a o víkendu +- v 8... doktorka mi ale říkala, že to stačí vždy po probuzení a aby tam bylo alespon 4 hodiny klidu na lůžku, tak teda nevím.. myslíš, že se mám v tu nejdřívější dobu budit třeba jen na to měření každodenně? Ale ty teploty ani ten týden co se měřím +- ve stejnou dobu teploty nejsou stejné, každý den se to střídá jednou nahoru, jednou dolu... jo a ještě měřím digitálním teploměrem a vytahuju ho hned jak zapípá - mělo by se měřit delší dobu?

bajana
10. lis 2015

Ad 1 nemám skúsenosť
Ad 2 bez ohľadu na testy či BT je ideálny styk obden
Ad 3 nie, nemá

Ovutesty som nikdy nepoužívala ale tu z diskusií viem, že jednak pri pozitívnom by mali byť čiarky minimálne rovnako silné a aj to neznamená, že ovulka aj prebehne. BT som merala aspoň 3 mesiace, robiť závery po jednom je zbytočné. Mne sa to osvedčilo, vďaka tomu som si začala všímať aj hlien a bolesti. Samozrejme treba dodržiavať zásady - rovnaký čas, teplomer, po aspoň 4h spánku, pred vstanim z postele

paviv
autor
10. lis 2015

@bajana styk minimálně obden máme teďka celý tento cyklus a pojedem až do konce... ano, musím byt trpělivá a měřit, měřit, měřit... chce to klid! já vím - budu se snažit 🙂

werumka
10. lis 2015

@paviv To je spíš možné, že ten 12. den cyklu nebyla menstruace, ale ovulační krvácení (i to bývá poměrně často). Podle délky cyklu to vychází, že ovulace může být mezi 12. - 15. dnem.
Stejný čas měření je důležitý, já třeba viděla, že když se měřím o hodinu déle, tak mám o 0,1 stupně vyšší teplotu. Takže vždy stejný čas... po zapípání ho ještě nech tak 15 vteřin na místě, je to lepší.
Teoreticky ten pokles 12. den cyklu by i tentokrát mohla být ovulace - i následné teploty by tomu napovídaly. Ale neodpovídají tomu ty předovulační ze 7. a 9. dne. Jinak by to vycházelo. Pozitivní test by v tomto případě byl 10. a 11. den cyklu. Pokud bys měla ovulaci až 18. den, pak by cyklus měl být delší než 30 dní (když počítám druhou fázi 14 dní)

paviv
autor
10. lis 2015

@werumka nemyslím si, že by 12 DC byla ovulace, protože 13 DC jsem si dělala ovu test a byl sněhobílý - což si myslím, že třeba i den po ovu by mohla být alespoň náznakem čárka... já budu mít cyklus určo delší... ted v té délce nemám opravdu přehled po tom co jsem to měla rozházené, takže jsem tam vložila +- jakože 30 ale myslím, že to bude delší... prostě chce to víc cyklů zapisovat ať se v tom trochu orientuju ale díky za info 🙂

paviv
autor
10. lis 2015

@werumka tak jsem to přepočítala.... minulý cyklus byl 33 dnů

werumka
10. lis 2015

@paviv Tak to ta ovulace vychází na nějaký ten 19. - 20. den... uvidíš, co teplota zítra a v dalších dnech. Zkus ujednotit tu hodinu, kdy měříš.

paviv
autor
10. lis 2015

@werumka tak jsem se do toho víc zabrala 😀 počítám a počítám... předtím to bylo ty cykly divné... ale teď poslední dva cykly přesně po 33 DC.. takže kdyby to tam bylo i tentokrát, tak je to od té mojí přes ovutest zjištěné "ovulace" přesně 14 dní do konce cyklu... takže by to tak teoreticky mohlo být 🙂

paviv
autor
10. lis 2015

@werumka pokusím se... je to prostě "pokus omyl" ... ale už bych si tak přála, aby se zadařilo!!! chjo, chjo 😖

werumka
10. lis 2015

@paviv Neboj, to měření Ti hodně napoví - pak se aspoň dají líp nasadit nějaké hormony, kdyby chyběly.

Tak takhle by to dobře sedělo s tou ovulací. V tom případě by měla teplota stoupnout zítra (vzhledem k tomu, že ovulace chodí většinou v tom rozmezí 24-48 hodin po pozitivním testu). Nějaké bolesti jsi zaznamenala?

paviv
autor
10. lis 2015

@werumka tak doktorka mě ani ne před měsícem uklidnila dle výsledků z krve, že hormony jsou OK, tak se nad tím zatím utěšuju... v břichu necítím nic ale mám od včera na dotek citlivé prsa - a je fakt, že minulý cyklus mě taky +- 10 dnů "bolely" a přešlo to až zase 1 DC ... tak uvidíme ..

naomi6
11. lis 2015

@paviv Chce to měřit pár měsíců a uvidíš. Na testy bych se zatím vykšlala, jde to do peněz. Měření je spolehlivé a ukáže ovulaci opravdu přesně. Sama to mám na sobě vyzkoušené. Ještě třeba zkus sledovat ovulační hlen. Držím palce, určitě se brzo zadaří 😉

mika251
11. lis 2015

@paviv

ja myslím že dve hodiny rozdiel medzi meraním možu urobiť rozdiel kľudne 0,2 stupňa a to je celkom dosť - mám to stejne ako werumka, čo hodina, to desatina stupňa nahoru.
Ja to robím tak, že mám budík nastavený na časnú rannú hodinu (u mňa osobne 4,30, ale to je extrém), kedy na 100% viem, že budem za každých okolností ešte v posteli - zazvoní budík, otvorím pol oka, nahmatám teplomer, zavediem a znovu zaspím :D za 5 minút mi budík pípa znovu, vytiahnem, otvorím pol oka, odčítam hodnotu a okamžite znovu zaspávam 🙂 Ten rovnaký čas je fakt doležitý, ja myslím že to može byť jeden z dovodov, prečo ti teplota skáče.

Druhá vec - obecne sa hovorí, že teplomer by si mala nechať na mieste merania 3-5 minút. Ten digitál pípa omnoho skor, ale myslím že to o nejakú tú desatinku potom ešte može upraviť.

paviv
autor
11. lis 2015

@mika251 zkusím to s tím budíkem jako ty 🙂

Jinak si říkám, že ale digitální teploměr po tom pipani, když ho tam necham dyl, tak stejně neměří - nebo jo? Mne přijde, že to tam drží stejně tu teplotu co to naměřilo a hotovo... tak si mám spíš koupit rtuťový? Nebo když se bude měřit jedním teploměrem nehledě na to jakým, tak by to mělo byt ok?

pekkaa
11. lis 2015

@paviv pak jeste meri. Muj pipal tak po 10 vterinach. Ale nechavala jsem vzdy aspon minutu. Je to pak presnejsi. A u digi kdy je celkove to mereni rychlejsi myslim, ze minuta staci.. Ja jsem merila takto a dopadlo to super🙂

paviv
autor
19. lis 2015

holky, jaké nejvyšší BT dosahujete před menstruací? a je nějaká teplota, která by signalizovala těhotenství, nebo je to spíš tak, že pokud teplota před očekávanu MS neklesá mohlo by se zadařit... díky za info 🙂

pekkaa
19. lis 2015

@paviv ja mela pred ms 36.4-36.7. Jednodenni vykyvy nepocitam, to se muze stat a ma se to ignorovat.
Kazda holka ma ty teploty jine. Dulezitejsi je rozdil prumernych teplot pred ms versus po ms. Nekdo ma uz pri 36.7 po ms...
S tim souvisi i to, ze zadna konkretni hodnota tehotenstvi nesignalizuje, ale prave to, ze neklesa po dobu aspon 18 dni. Jeste nekdy byva implantacni pokles, nebo trojfazova krivka - ale to nemusi byt vzdy

paviv
autor
19. lis 2015

@pekkaa já jsem to měla jako na houpačce (v pruměru cca 36,5 - 36,8 - ty vyssi teploty jsem ale merila nekdy i kolem 8 hod. a ovulace z takoveho grafu nejde vubec vycist ale ovu test jednou vysel nejspis pozitivni) ale posledni 2 dny (měřeno rano kolem 5.30 hod.) mam teplotu 37,2 C- což mě zarazilo, protože mam 4 dny do konce cyklu a misto předpokladaneho klesani teplota stoupa ... navic mi vcera nebylo vubec dobre - bolest svalu, celkova unava hrozna... dneska nevolnost a ač bych řekla, že jsem snad v životě neměla, tak jsem měla dnes průjem a mám jakoby křeče v břichu a sem tam i podbrisku a predevcirem jsem měla takove jakoby tupe tlaky v podbrisku trchu mi to prislo jak pri zanetu moč. cest ale to určitě nemam ....a někdy z te bolesti bricha mam pocit na zvracení... říkám si ale, že těhotenská nevolnost by se snad tak brzy nedostavila (jsem nejakych cca 10 DPO)... ale nějak necháu co mi je... prsa me bolely jeden den a pak to přestalo... tak nevím co od toho čekat 😀

pekkaa
20. lis 2015

@paviv tak ten dalsi narust teploty muze byt prave trojfazova krivka a muze to znacit tehotenstvi. Ty priznaky taky. Ja jsem citlivejsi typ a taky jsem se uz 10 dpo citila divne, navic mi po implantacnim poklesu v 9dpo znova narostla teplota, tak jsem udelala test a slabulinka druha carka tam uz byla🙂.
Ale taky je klidne mozne, ze na tebe neco leze, proto ty priznaky a narust teploty... Je to tezke rict...
Uvidis az z testu.
Ja jsem z tech, kterym to test ukazal uz takto brzy. Ale muze se objavit az po ms...
Takze urci si sama jestli to nechces treba uz zkusit. Me to brzke a zbytecne testovani nevadilo a nemela jsem z toho depku, tak jsem proste zkousela uz brzy..
Jinak doporucuji test lady max z dr. Max lekarny. Ukazuje to nejdrive

paviv
autor
20. lis 2015

@pekkaa dnes opet teplota 37 C, tak nevim - je to dnesni test z odpoledne... je tam duch? co myslis, mohlo by to vyjit? Mam jeste 3 dny do konce cyklu..

pekkaa
20. lis 2015

@paviv normalne bych ti uz gratulovala, ale je to mamatest nebo gravitest? Nejsou moc spolehlive.. Zkus kupit z dr. max pokud mas moznost.. Nebo nejaky jiny.. Ale fialove ne..
Uvidime. Drzim palce!!!

paviv
autor
21. lis 2015

@pekkaa ano, je to mamatest (nevedela jsem, ze jsou nespolehlive...) kazdopadne posilam foto z dnesniho rana... z jedne moci dva testy - jeden mamatest, druhy pepinotest - oba citluvost 10 HCG mlU/ml... jiny doma bohuzel nemam ale po prip. vynechani menses bych sehnala k testnuti ten co doporucujes 🙂 tak co myslis?

pekkaa
21. lis 2015

@paviv mamatest uz fakt neni spolehlivy.. Hodne holek tady na to nadava a pisou stiznosti vyrobci.
Ten druhy neznam, ale druha carka tam je hezka! Doufam, ze je spolehlivej! Vypada to fakt nadejne. Jenom at se to udrzi!!!
A kdy NEmas mit MS?

paviv
autor
21. lis 2015

@ pekkaa dneska jsem 31 DC a v utery by měl být 1DC... snad nebude!!!!!!!!!! ...zatim si to radsi moc nepripoustim... ale i tak by to bylo zklamani... ale naděje mě drži při pozitivnim myšleni 🙂 tak bychom chtěli, aby to už konečně po 11 měsících VYŠLO!!! ...ale všechno bude prostě tak, jak má

pekkaa
21. lis 2015

@paviv drzim palce!!
Chovej se ted jako kdyby si tehotna opravdu byla. Aby si si to nahodou nevyplavila pryc.
Bacha na leky. Precti si na internetu co se tehotnym nedoporucuje a tak, a nic neriskuj.
Prijde mi ten test fakt hezkej na to, ze si 3 dny pred MS.
Ja jsem mela 3 dny pred MS na testu toto. A to jeste ani nebyl Dr. Max.
Podle me to tam je! Jenom se to musi udrzet!

paviv
autor
21. lis 2015

@pekkaa na tom zelenem testu to opravdu neni jen nejaky neuplny duch, ze bych to tam musela nahanet (foto je trochu horsi ale taky na nem jde videt)... je to fakt na prvni pohled viditelna slaboulinka celistva ruzova carka (tento test jsem si uz nekolikrat delala v predeslych mesicich a vzdycky byl fakt snehobily a pak se dostavily kramy, takze mozna, mozna, ze opravdu jo) nezbyva nez cekat a doufat 🙂

paviv
autor
21. lis 2015

@pekkaa já bych podle foto rekla, ze mam na testu ve stejnou dobu temer stejnou carku jako ty :D

pekkaa
21. lis 2015

@paviv presne tak! Vypada fakt super!!
Jenom se fakt setri, zdrave jez a ber to tak, ze si proste tehotna...A mysli pozitivne.
At si to mimi nerozmysli a at se zacne poradne a spravne vyvijet.
Zkousej testy obden jestli sili. Kazdy den smysl nema, rozdily tak videt nejsou.
A pokud budes mit moznost koupit ten z dr max, tak budes mit jasno.

pekkaa
21. lis 2015

@paviv jj, vypada podobne😉. 2 dny na to jsem udela Lady max z dr. Max a bylo tam uz toto:
Proste dr max nejlepsi.
Ten prvni silil pomaleji.