Bazální teplota při kojení. Měříte, když se ještě nedostavila MS?

zuzliseek
20. bře 2023

Dobrý den, měříte někdo bazální teplotu při kojení, když se ještě nedostavila menstuace ? A co vaše grafy ?
Mě teploty strašně skáčou, do toho vstávám v noci k malému a vím, že ovulace nemusí být a může být bráněna kojením. A právě v grafu jsem ji nikde nenašla 🥺 měřím takhle přes půl roku 😔

kosi_cek
20. bře 2023

@zuzliseek já třeba měřila BT během kojení, ale i během probíhajícího cyklu, ten mi totiž vždy nasločil za naprosto neomezovaného plného kojení, jenže jsem se také nic nedozvěděla, protože nešla potvrdit ovulace, i když jsem ji cítila, rozhodně jsem ale nevěděla, kdy přijde menstruace, což mi jinak BT.krasně řekne, i když nejsou cykly pravidelné, jenže případná luteální fáze byla tak krátká, že z grafu prostě nic vyčíst nešlo. Teploty mi ale nijak zvlášť neskákaly a držely se na předovulační úrovni, pak třeba vzestup, ale hned na to krvácení, až podle pocitů jsem se pak trošku zorientovala. V jednom okamžiku ale přišel skok a náhle se luteální fáze prodloužila, hned další cyklus jsem poznala, že dostatečně...

zuzliseek
autor
23. bře 2023

@kosi_cek aha aha 😔 já jsem z toho nešťastná, přemýšlíme ještě nad jedním miminkem a chtěla jsem se orientovat, ale nejde to

kosi_cek
24. bře 2023

@zuzliseek takovým orientačním symtomem bývá výskyt vodnatého hlenu, já si ho snad poprvé opravdu všimla před nástupem 1. menstruace, jenže je to asi taky dost individuální, navíc si toho lépe člověk všimne, když je dost bez nechráněného styku, protože jinak jaksi nemá úplně ten sobě při kojení vlastní pocit suchosti a prostě jde to jistě i snadno přehlédnout.

zuzliseek
autor
22. zář 2023

@kosi_cek děkuji MS dorazila až když jsem začala omezovat kojení 13 měsíců po porodu