Pálení celého spodku. Máte zkušenost? Co by pomohlo?

valkyra222
4. únor 2022

Dobrý večer dámy, má někdo zkušenosti s tímto trápením? Už se to táhne pomalu dva roky a já nevím kde je zakopaný pes. Nikdy jsem s tím problémy neměla. Teď poslednich pět let odbije podzim a mám zánět močového měchýře=antibiotika=kvasinka a tak to bylo každý podzim od roku 2017. Teď už je to však podzim i jaro a letos už je to snad celý leden az doteď. Nepříjemné pálení v oblasti močového měchýře. Pocit plného močového měchýře... Už mě snad pálí i to že tam nějakou tu moč mám v tom mocaku. Piju snad víc než jsem za celý svůj život pila. Jen čistou vodu. Snažím se jíst zdravě pravidelně. Jenže... Napadlo mě že to může být káva... Je to možné? Nikdy jsem ji totiž kvůli tetanii nepila... Ale před pár lety mi zachutnala a několikrát týdně si dávám velké latte na benzinkach cestou do práce... Ono mě začíná stipat sem tam i zadní otvor a pysky takže vůbec nevím z čeho to může být... Je možné podstoupit nějaký detox nebo odčervení? Jak? Po gyn stránce jsem v pořádku. Ale jakmile dojde na sex druhý den ráno brecim bolestí jak mě stipe vagína pysky pochva mocak a já nevím co 😭😭

jana_zofie
Autor odpověď smazal
Zobraz
honatko092
4. únor 2022

Trpěla jsem na něco podobného dva roky...u mě pomohly bylinky - lichořeřišnice. Zašla bych do nějakého bylinkářství a poradila se. Nasaď si probiotika. Po sexu se vždy hned vyčurej a osprchuj. Nenos pořád těsné oblečení. Omez cukry a alkohol, to je asi vše, co zabralo u mě. Teď mám víceméně 10 let klid. A taky jsem měla vždy doma urologický čaj a nějaký krém na kvasinky, když jsem cokoliv ucítila, ihned jsem vařila čaj nebo aplikovala krém 😊 Držím palce!

honatko092
4. únor 2022

Jinak já jsem to pochopila, že dostaneš zánět, nasadí ti antibiotika, kvůli nim chytneš kvasinku a ono se tento kolotoč rád vrací...

jana_zofie
4. únor 2022

Nejdriv bych dolecila teda ten mocak, co mas ted podle vseho rozjety, ale teda fakt poradne. Mozna i konzultace na urologii? A u toho bych si zkusila dat pozor na to, aby po ATB nevznikla kvasinkova infekce, takze hezky probiotika, laktobacily a takove srandy. Pises, ze po gyn. strance je to ok, takze teda dle gynekologa zanet nemas, presto te to pali? Jakoze ani tak to neni po gyn. strance ok. Toto proste neni ok. Jinak me se na stridacku zanet mocaku s kvasinkama otocily snad 3x nebo 4x jednu dobu. Ta ATB na mocak rozhodi mikrofloru a namnozi se kvasinky a pak se zas po doleceni kvasinek vratil mocak. Zarazila jsem to tak, ze jsem to pak uz chytla hned v pocatku, zalecila, tusim, urinalem (nebo jinyma sackama mannosy s brusinkama) a trnula, jestli to na ten mocak zabere. Zabralo (ale bacha, jde to jen kdyz to chytnes opravdu hodne brzy a pokud se ti ro nezacne lepsit, tak nic no, bohuzel bys to musela zase resit ATB, preci jen to nechces mit az v ledvinach, ze, takze v tehle serii uz je na to ze me pozde...)
Mozna preventivne nejake vaginalni tablety na upravu mikroflory? Zkus se poptat v lekarne.

honatko092
4. únor 2022

@jana_zofie urologie je určitě dobrý nápad, já osobně jsem tam také byla vyšetřována a zjistili mi, že mám zúženou močovou trubici, proto se záněty vrací. Nabídli mi rozšíření, nejdřív jsme zkusili silnější antibiotika na doléčení a pak prevenci a zabralo to. Takže ano, to taky zakladatelce doporučuju!

cuuza
5. únor 2022

Omezila bych mléko, cukr, nasadila hylak a pokud zánět trápí po sexu, tak rozhodně přeléčit partnera, ti to pravidelně pinká zpět...

themuffin
5. únor 2022

@valkyra222 já bych doporučila intimní gel do sprchy a po každém sexu se jít tam dole opláchnout.

martt
5. únor 2022

@valkyra222 Jak tady radí už holky navštívila bych urologa. Já jsem trpěla na opakované záněty močového měchýře na urologii mi zjistili nakonec bakterií mykoplasmy. Nasadili mi ATB přímo na tu mykoplasmu a od té doby mám klid.

jana_zofie
5. únor 2022

Pravda jeste. Prelecit partnera. Na to jsem zapomnela. A je to dulezite.

ovin
5. únor 2022

Mně způsobuje šílené štípání spodku parfémovaný toaleťák, parfémované vložky a intimní gely. Nepoužíváte něco z toho?

jana_zofie
5. únor 2022

Parfemovany toaletak je cire zlo. Jinak ja to kolecko mela po zmene zamestnani. Ale zase je pravda, ze ono to je tak trosku infekcnejsi prostredi, no...

aselluska
5. únor 2022

Čípky Gyntima 2x týdně jako prevence a dlouhodobě nebyl žádný problém. Už ani to nezavádím takto často a od té doby vše v pořádku.

amazonkajanik
7. únor 2022

@valkyra222 podobné to měla před pár lety ségra a byla to potravinová alergie, konkrétně na rajčata. Tak bych zkusila hledat příčinu u jídla a je možné, že to bude zrovna tou kávou...