Bulka v podbřišku. Co myslíte?

denyma
16. srp 2020

Ahoj, už je to tak tři měsíce co jsem si v levém podbřišku našla dvě bulky. Pravdepodobne i podle dr to byly uzliny. Objevili se v době zánětu močového měchýře.

Dneska pozoruji v tom samém místě takovou ani ne bolest, ale citlivost a když to prohmatnu bolí to víc a o proti pravé straně je tam taková velka podlouhlejsi tvrdá boule. Už jsem tam kdysi tu tvrdou bouli pozorovala. Vždy po větší zátěži břišního svalstva. Dnes to ale i trošku poboliva. K dr samozřejmě pujdu ale zajímají mě vaše názory

neomenia
16. srp 2020

Triselna kyla?

calvac
16. srp 2020

@denyma mela jsem uplne to same a byla to triselna kyla.

zelenaesmolda
16. srp 2020

@denyma
podle me je to kyla

krupka3
16. srp 2020

Kyla, mam to za sebou, operaci neodkladej pokud muzes, casem to bude jen vic a vic zlobit a bolet.

denyma
autor
17. srp 2020

A může to být kyla i když zmizí a zas se objeví?

denyma
autor
17. srp 2020

Respektive někdy je víc hmatatelná jindy skoro vůbec

krupka3
17. srp 2020

@denyma Ano, to je presne kyla. Zpocatku, dokud brisni stena neni az tolik povolena, vyleza kyla jen obcas. Pak casteji a casteji a casteji, az bude venku nonstop, a to uz chodis s rukou na brise a drzis si ji aby byla vevnitr, protoze uz to taky nonstop boli. Jak rikam, operaci neodkladej. Mne vylezla po porodu v sestinedeli, takze jsem na operaci kvuli kojeni a odlouceni od dcery cekala 2 roky a byl to teror.

denyma
autor
17. srp 2020

Achjo tak uvidím... Ve středu jdu k doktorce

eleanora84
17. srp 2020

Dcera to tak měla, před očima se vyvalila a pak zase zalezla. Musela na operaci, ale byla to banální operace, v ově prý dělají i 10 denně hned po ránu, byla na sále asi 30 minut, večer ji to trošku pobolivalo a od druhého dne o tom už ani nevěděla... Bude to dobrý, ale rychle k dr ať se ti neuskřine kus střeva nebo jiného orgánů, co může vylezat, to by pak byl problém.

denyma
autor
18. srp 2020

@eleanora84 určitě půjdu, jsem objednána na zítra. Nicméně už si tou kylou vůbec nejsem jistá. Bolí mě to v těch místech ale po bouli ani památka, Tak uvidíme zitra

krupka3
19. srp 2020

@denyma Ja mela kylu 2 roky, a dokonce v den operace zrovna byla zalezla, takze doktor musel rezat "od oka" tam, kde jsem mu ukazala 😉 A upozornuji, ze pokud neni zrovna vylezla, nejspis nebudou schopni ti ji diagnostikovat, u me to tak bohuzel bylo. Rekli mi ve fakultce, ze mam prijit az bude zrovna venku, protoze jinak to nepoznaji.
@eleanora84 Ja bych to netvrdila s takovou jistotou, me taky operovali v 10 rano, a dalsi 3 dny jsem mela do delat abych mohla stat na nohach nebo se pohnout. Byt mensi, porad je to brisni operace, a dospely to uz nejspis nebude snaset tak jako dite.

eleanora84
Autor odpověď smazal
Zobraz
eleanora84
19. srp 2020

@krupka3 snažila jsem se jí trochu uklidnit, každý to snáší jinak to je jasný. Já byla z jedny operace odepsana celý měsíc, kamarádka po tom samém byla za 4 dny jak rybička, ale proč hned psát ty nejhorší verze...

krupka3
19. srp 2020

@eleanora84 Jasne, chapu. Me treba nikdo nepripravil na to, ze to bude az tak narocne, takze jsem byla dost nemile prekvapena. Znovu ale zduraznuji, ze to milionkrat stalo za to, protoze s tou kylou jsem si za 2 roky fakt vytrpela.

denyma
autor
20. srp 2020

Tak to prý kyla není a nebo se zatáhla tak že nejde objevit. Kdyby se to opakovalo mám přijít hned tak jsem trošku klidnější. Akorát mám teda prý přibrat že nemám žádnou ochranou vrstvu nebo co :D

krupka3
20. srp 2020

@denyma No mne to taky nebyli schopni diagnostikovat, kdyz byla zalezla, coz je celkem k nicemu. Uvidis sama, kamaradce jednou vylezla pupecni kyla, a potom uz nikdy znovu, tak treba....