Bolestivá ovu. Pomohlo něco?

majda2023
17. zář 2023

Ahojky,
měla bych na vás veliký dotaz. Rodila jsem 23.2.2023. Po šestinedělí jsem dostala hned menstruaci ( i když jsem kojila) a další měsíc jsem měla i ovulaci. Jenomže tady nastává ten háček - před porodem jsem prakticky nikdy nevěděla kdy ovuluji ( žádné bolesti nic) ale teď mě vždy chytne břicho, je to taková bolest, že se kroutim v bolestech a nic nezabírá. Do toho se mi vždy spustí průjem. Někdy to je otázka dne a někdy třeba 3 až 4 dní. Chtěla jsem se zeptat zda také něco takového máte a popřípadě co vám na to pomohlo? Na gynde mi bylo řečeno, že jsem žena a že je to normální....mám zatnout zuby, prý se to dá zvládnout. Děkuji moc za odpovědi

lencaa11
18. zář 2023

@majda2023 tyto příznaky občas bejvaji při ložisku endometriózy a vás lékař je pěkný D....

cherie24
18. zář 2023

@majda2023 já to tak mám už roky. Před těhu mě to taky bolelo, ale po dítěti to teprve nabralo grády. 🙂 bolí mě to víc jak menstruace. Doktorka mi řekla, že můžu zkusit maximálně hormonální jógu a třeba nějaké bylinky na podporu cyklu, ale nic víc s tím nezmůže. Nebo pak samozřejmě antikoncepce, ale to nechci. O tom že by to značilo problém nic neříkala, měla to tak i moje mamka.

lencaa11
18. zář 2023

@cherie24 pokud to měla vaše maminka ( může to bejt dědičné ) tak bych se zeptala na pracoviště endometriózy lékaři to neřeší jsou ženy které na tuto diagnózu čekají 7-10 let jelikož lékař řekne je to normální na fb je skupinka třeba by vám poradily - https://facebook.com/groups/1381878202123373/

cherie24
18. zář 2023

@lencaa11 silnou menstruaci nemám a problémy s početím už vůbec ne, vzhledem k tomu, že jsem otěhotněla i přes 2 antikoncepce. Tak jsem nějak nikdy neměla potřebu se v tom šťourat. Aspoň si poznám, kdy si dát se sexem pauzu, pokud nechci další přírůstek. 🙂 můžu se na to u doktorky zeptat až tam půjdu na preventivní prohlídku. Moje doktorka je velmi pečlivá a alternativně založená, necpe hned léky a neřekla bych, že by něco schválně neřešila, aby měla klid.

majda2023
autor
18. zář 2023

@cherie24 tak to je pěkné. Myslela jsem, že by to časem se ustálilo. Moje maminka tohle nemá. Jenže nejhorší je, že přes bolest nejsem schopná fungovat. Teď mi hodně pomáhá manžel, ale nevím jak to budu dělat až budu chtít do práce 😑. V jediné co trošičku doufám je, že když nebo jestli budeme mít druhé tak by se to mohlo zase vrátit do normálu. Zkoušela jsem kontryhel, ale žádná sláva. Já antikoncepce nemohu ( hodně po nich přibývam a rostou mi vousy)

lencaa11
18. zář 2023

@cherie24 vždy to není o silné Ms je toho víc určitě bych se o tom zmínila
@majda2023 u vás bych to řešila pokud opravdu nemůžete fungovat atd tak resit nenechat se odbejt že je to normální že žena má trpět bolesti atd...

cherie24
18. zář 2023

@majda2023 tak to já zas až tolik nemám. Vždy mě ten první den píchá v boku, pokaždé na straně, který vaječník se zrovna činí 😀 a pak si další den připadám, jak když jsem dostala kopačku mezi nohy. Bolí to, sex si v tu chvíli ani neumím představit, ale není to vyloženě taková bolest, která by mě paralyzovala nebo že bych musela sahat po lécích. Pokud to máš až tolik, taky bych trvala na jiném vyšetření, nedat se odbít. Obzvlášť když máš doma prcka, u kterého musíš fungovat. 🙂

lenerka1
26. zář 2023

Zkuste se zamyslet, co vám tím tělo říká. Jeden pěkný článek je na navodprozeny s názvem Příběh jedné bolestivé ovulace. Na mě sedí nedostatek prostoru pro svou tvůrčí seberealizaci, v hlavě fůra projektů, ale nulový čas na jejich výrobu 🙂