Zajímavé město na jarní prázdniny s dětmi. Máte tip?

2veverka
26. pro 2023

Maminky, poraďte prosím.
Letos to nevypadá, že bych jela s dětmi na hory (jsem bez auta, navíc se hory prodraží). Uvažovala jsem však o tom, že bych dvě děti (12 + 6, 5) vzala do nějakého zajímavého města na pár dní. Líbil by se mi Berlín, Krakov... Nebo i nějaké české město by mělo smysl (typu Zlín)? Omezení vidím v tom, že v únoru by to bylo v bundách atd., ale snad by to i tak stálo za to.
Dejte mi prosím tip na zajímavá města, kde se dá vytvořit fajn program s dětmi a dá se tam dojet třeba vlakem.

berusinka2
26. pro 2023

Praha,Brno

moudivlacek
26. pro 2023

Krakov je naprosto okouzlující, vlakem i busem se tam da v pohodě dostat. Pro nás pořád celkem levno. Z českých měst miluju Olomouc.

2veverka
autor
26. pro 2023

@moudivlacek A myslis prosim te, ze deti by se tam zabavily i v te zime? Ja mam rada i ceska mesta, ale tak nejak nevim, zda unorova Olomouc je rajcovni pro ani ne sedmilete dite...

moudivlacek
26. pro 2023

@2veverka to zalezi na nasteveni deti, ja je neznam, pokud mas pocit,ze mesto by je nebavilo, tak holt to bude chtit vymyslet jinou variantu, ono pokud by byla velka zima dest snih, tak se stejne moc trajdat krom muzei asi neda. A za me travit hodiny v nejakem zabavnim vnitrnim prostoru, to nemusite jezdit do ciziny. Co pobyt nekde, kam se dostanete vlakem a tam delat prochazky, vylety, na horach se da byt v zime i bez lyzovani, uzit si snih a cerstvy vzduch...
https://www.getyourguide.com/cs-cz/-l40/-tc1094...
https://www.vlknacestach.cz/krakov-s-detmi/

llluckaaa
26. pro 2023

@2veverka zrovna v Olomouci je super Pevnost poznání, kde se zabavi i 7 lete dite. Plus tam mas i zoo. Kočičí kavárnu. Dá se dojet do muzea tvaruzku, zjisti, zda bude otevřeny Bouzov, Helfstyn…

jana_zofie
26. pro 2023

Nojo, vlakem... Ale odkud? Treba ve Vidni se toho da delat spousta. Zvlast kdybys treba byla z Brna. Ale z Plzne nebo treba Decina uz to vubec nedava smysl.

2veverka
autor
26. pro 2023

@jana_zofie Ja jsem z Brna🙂Ale Viden je pro me takova klasicka, spojena s Habsburky a Franz Josefem, ten Berlin nebo Krakov by byly zajimave i pro me, pac jsem tam sama nebyla...

2veverka
autor
26. pro 2023

Holky, nemate prosim jeste zkusenost s prazskymi divadly pro deti? Moje deti v Praze parkrat byly, ale divadlo by je mohlo zajimat...

2veverka
autor
26. pro 2023

@moudivlacek A napada te nejake misto, kam dojedes vlakem a je tam ruznorode rozptyleni, nejen klasicka prochazka? Ta mesta neze by deti primarne rajcovala, ale zkusila bych je navnadit i skrz svůj vlastni zajem...

berusinka2
26. pro 2023

@2veverka ja idem vo stvrtok na spejbla a hurvinka

zaludova
26. pro 2023

S detmi bych dala Liberec. Vyžití i v nepriznivem pocasi, iq park, babylon, aquapark...a kdyz bude hezky, tak zoo, jested...

moudivlacek
26. pro 2023

@2veverka ja se priznam,ze my nemame zas radi ty vnitrni prostory a atrakce, milujeme prave prochazky po tech mestech, zajit si treba na jejich typicke jidlo, sladkustku, nasat atmosku, takze asi nebudu uplne idealni clovek na radeni. Co se tyce hor, my mame chalupu v Jizerkach, znam dost dobre Krkokose, Jeseniky, ale tim to tak konci :D Ten zmineny Liberec by nebyl spatny, spojeni vyziti ve meste a zaroven i hory, tramvaji se lehce dostanete do Jablonce, ale z Brna nic moc spojeni no...

zekrt
26. pro 2023

Co Bratislava?

2veverka
autor
26. pro 2023

@zaludova ano, Liberec neznam a zajima me. A muzes prosim poradi i nejakou fajn kavarnu, restauraci nebo pamatku zajimavou i pro deti?

2veverka
autor
26. pro 2023

@berusinka2 A jak jste prosim Te sehnali listky?

moudivlacek
26. pro 2023

@2veverka Jested, da se pesky, byvala lanovka, ale ted nevim, nejak spadla, zda je tam nova? my chodime pesky, nahore je i restaurace, to by se detem treba libilo :D na strese obchodaku u radnice byval takovy ten Dinopark, ale uz je to par let. A pokud maji radi fjizdu dopravnima prostredkama, tak pak vylet do Jablonce, tam je taky hezky.

2veverka
autor
26. pro 2023

@moudivlacek ano, souznim, my taky nejsme fandove atrakci. A v tom Krakove jsi byla i s detmi? Pokud jde o hory, ja samozrejme miluju i tichou krasu prirody, ale moc me nenapada misto atraktivní i bez lyzovacky... Jo, spojeni do Berlina je aspon prime, zatimco do Liberce je to strapace...

moudivlacek
26. pro 2023

@2veverka ja mam syna uz 14, to je zas jine, clovek asi v unoru bude muset slevit ze svych naroku, nehlede na to, ze jsou jarnaky, abyste vubec nekde ted neco sehnali, myslim teda ubytko, za rozumnou cenu, no pro vas by byly spis Beskydy? nebo co je od vas primo?

mollyweasley
26. pro 2023

@2veverka Ve Vídni se nám moc líbil Dům moří, je vevnitř a kdyby byl čas, strávíme tam celý den. Podle mě se tam dá najít spousta věcí pro děti, i vevnitř, navíc ho máte blízko.
Berlín mě nadchl, vůbec jsem nečekala tak super město na zemi, která prohrála dvě světové války, ale v zimě úplně nevím teda. Abych dávala za cestu kdo ví kolik peněz (vlaky i busy prostě drahé jsou) a zároveň mohla dělat to, co mám ve Vídni za rohem, to by mi přišla škoda.
Pokud zvítězí ta Olomouc a najdeš si atrakci Strašidelný dům, tak počítej s tím, že dítěti pod 15 let způsobí těžké trauma. Můj 45 letý manžel dva týdny chodil na záchod a rozsvíceným světlem na chodbě.

berusinka2
26. pro 2023

@2veverka cez internet

2veverka
autor
26. pro 2023

@moudivlacek Beskydy dobře známe, to asi ne. Přímo - Viden, Olomouc, Krakov i Berlin, to vse se vlakem nejak da.

2veverka
autor
26. pro 2023

@mollyweasley Jj, já věřím, že se to dá, když člověk zná i trochu moderní Vídeň. Ale já jsem ve Vidni byla vícekrát a brala bych něco, co neznám, ať jsem na tom jako ty děti. Berlín, Krakov, Liberec neznám, Olomouc trochu.

2veverka
autor
26. pro 2023

@moudivlacek Ted koukám, že i do Liberce se dá, jen je to takové klopotné...

mollyweasley
26. pro 2023

@2veverka Jasně, rozumím. Berlín je fakt krásný, sama bych se tam ráda znovu vrátila.

pipi_puncocha
26. pro 2023

Já bych doporučila Wroclav. Je tam krásná ZOO, muzeum vláčků, po městě jsou sošky trpaslíků, kteří se dají hledat pomocí mapy nebo appky v mobilu. Je tam toho hodně k vidění.

elialen
26. pro 2023

@2veverka myslím, že pokud by se vám nechtělo přes celou republiku, tak je pěkným řešením Podbeskydí. Třeba pěkný je Nový Jičín. Autobusem se dá dojet do Kopřivnice (muzeum Tatra), Štramberk (trúba, Národní sad, jeskyně Šipka, muzeum Zdeňka Buriana), Frenštát pod Radhoštěm, Hukvaldy - bohužel v zimě zavřená zřícenina (Janáčkův rodný kraj - socha Lišky Bystroušky, Tropic). Procházky v Novém Jičíně na Svinec, Skalky, případně na zříceninu Starý Jičín. Nachází se tam i dětská kavárna, kino, bazén. Do Ostravy do zoo se dá dojet autobusem i vlakem, Frýdek- Místek (Marlenka)....a mohlo by se pokračovat i dál.

jana_zofie
26. pro 2023

@2veverka no, ja ty deti mam jeste male, zatim jsme byli prave jen v te Vidni (v Haus des Meeres) a pak tak nejak ruzne autem. V planu mam vlakem Prahu a pak jsem premyslela, ze je pekne spojeni smer Bratislava-Budapest. Tak jsem si rikala, ze bychom to pak mohli zkusit timto smerem.

2veverka
autor
26. pro 2023

@elialen A ten Nový Jičín ti připadá jako vhodná základna? Mě sever Moravy láká, ani Ostravu, Opavu neznám. Ale byla jsem asi 2x ve Štramberku a to, co popisuješ, mi připadá spíš na auto...

2veverka
autor
26. pro 2023

@pipi_puncocha Vida. A měli jste tam i nějaké pěkné ubytování a i tvým dětem se tam líbilo?

2veverka
autor
26. pro 2023

@mollyweasley Já jsem naposledy byla ve Vídni před pár lety, mnoho se posunulo k lepšímu, ale na můj vkus hodně vyskočily ceny.