Škoda Scala + protisměrná sedačka Axid. Máte zkušenost, co se týče prostoru?

kaaacaaatkooo
14. kvě 2023

Ahoj holky, otázka pro maminky jezdící Scalou.
Dám dozadu za spolujezdce PROTISMĚRNOU sedačku tak, abych nemusela extrémně posouvat sedadlo spolujezdce?
Momentálně ve Fabii 1 combi nemůžu svézt nikoho na sedadle spolujezdce.
Je prostor vzadu ve Scale větší?
Máme sedačku Axkid.
Moc děkuju za odpověď.

pe_tu_ss_ka
14. kvě 2023

@kaaacaaatkooo moc bych na to nespoléhala.. scala mi přijde jako o kousek větší Fabie.. dřív jsme měli rapida, a tam se docela dala zvládnout hodinová cesta, místo na nohy šlo (mám 168cm), ale záda jsem měla skoro rovná.. taky máme axkid minikid.. ale syna už byl větší, tak to nemusel mít tak položené.. třeba v octavii, co jsme mělo před rapidem, tak tam se nasoukal někdo horko těžko, ale víc mu ta sedačka ležela. No jsem ráda, za větší auto, i když se v to. rapidu celkem dalo jezdit, většinou jsem s nimi jezdila sama, výjimečně o víkendy všichni čtyři. Ale teď, jak máme 2 protisměrky, tak bychom to v rapidu nedali, chlap by se nevešel.

janule0123
14. kvě 2023

@kaaacaaatkooo máme protismerku teda besafe a joie … a jak ve Fabii tak v rapidu ok, scala má teď přijít, ale nepočítám ze by byla menší … jako taťka co má dva 190cm tak to pro nej není na spolujezdce- ale to nejsou obě auta ani bez autosedaček 😂jinak není problém … no jsem teda zvědavá co ta scala, ale predpokladam, ze je velikostne jak rapid, jen menší kufr …

janule0123
14. kvě 2023

@kaaacaaatkooo do kolika kg ji mate? Axkid je jenom značka výrobce ne?

kaaacaaatkooo
autor
14. kvě 2023

@janule0123 Je to od 9 do 25kg a je to značka, ale typ teď nevím 🙂)

janule0123
14. kvě 2023

@kaaacaaatkooo v obchode kde jsme byli kupovat pokračovaci nám axkid do skodovky nedali do vyberu vůbec (a to je prodavaji taky).. máme teda hubenoura, takže možná proto - sedačka do 18kg ..a co se týká místa spolujezdce ok u obou skodovek; joie (do 23kg)v rapidu ok (kupovali jsme později kvůli caste potřebě prehazovat z auta do auta) pak půjde do scaly v létě jak přijde, ale pan v obchode říkal ze bude taky ok, a spolujezdec ze bude mít místa kolik mu “necháme” .. tak jsem teda zvědavá…