Sedačka s 5bodovými pásy do 25 kg. Poradíte, prosím?

ivachud
21. únor 2021

Poradíte autosedacku s ISOfixem a s 5bodovymi pásy alespoň do 25kg, nejlepe do 36kg (dítě se nepouta pasy z auta, ale sedacka ma vlastní pásy). U většiny sedaček se cca v 15kg - 18kg pasy sedačky musí odepnout a poutá se jen pasem auta.. Nasla jsem zatím jen Reemy fix, Joie bold a Klippan Triofix. Děkuji

zelenaesmolda
21. únor 2021

@ivachud mas tady poradnu,zeptej se tam.

ivachud
autor
21. únor 2021

@zelenaesmolda Aha, o poradnách jsem nevěděla.. 😀 Díky, jdu tam napsat.

ada22
21. únor 2021

Jestli chceš pro dítě jako pokračovací sedačku po vajíčku. Takk bych volila protisměru sedačku. Jestli pro dítě nad 18 kg, které ještě není zralé na kategorii 15-36 tak jsem pro dceru zkoušela Reemy a je super prostorná. My ji pak nekoupili , protože nemáme v autě Top Tether, který je teda potřeba i u bold. Nakonec jsme řešili další protismernou do 25 kg. Po ní jsme koupili klippan wego 15-36 a u něj je super to polohování, protože dcera i v 5 spí po obědě. Ta sedačka je i hezky uzavřena jak se upravuje šíře sedačky při zvedání na výšku. Jinak jestli chceš po vajíčku, tak ten klippan triofix je ok.

zelenaesmolda
21. únor 2021

@ivachud jinak jeste doporucuju fb skupinu deti proti smeru

zmrz_lina
21. únor 2021

@ada22 ale u reemy fix nepotřebuješ toptether. Je jen jako volitelná možnost přichycení, ale nutný není.

ada22
21. únor 2021

@zmrz_lina myslím, že když tu sedačku pak chceš jako kategorii 15-36, tak tam byl ten toptether jako další kotvící bod podmínka.

zmrz_lina
21. únor 2021

@ada22 ne, opravdu neni. Já tu sedačku mám pro nejstaršího syna - do 25 kg při použití pětibodového pásu není nutné kotvení toptetherem a dokonce ani isofixem, stačí jen pás auta.

kaca_imrnous
21. únor 2021

Ahoj 🙂 Určitě bych ti doporučila autosedačku Joie Every Stage FX. Je do 36 kg, má pětibodový pás, je velmi dobře hodnocena v testech kvality, nabízí možnost cestovat proti směru až do cca 18 kg (4 let) a jde krásně polohova až do 6 poloh, takže když si bude chtít prcek schrupnout, tak nebude muset úplně vsedě. 🌷

ada22
21. únor 2021

@zmrz_lina tak to se omlouvám za mystifikaci. Špatně jsem si vylozila jednu tabulku, kde byl způsob poutani a domnívala jsem se, že při poutani dítěte autopasem je potřeba krom isofix použít i toptether.

jolana24
22. únor 2021

@kaca_imrnous 5-ti bodový pás má jen do 18kg. Navíc je to nejhorší sedačka Joie, která je na trhu

kaca_imrnous
22. únor 2021

@jolana24 Myslíte, že je nejhorší? Já jsem se ještě nesetkala s nikým, kdo by nebyl spokojený 🙂 Ale asi je to samozřejmě otázka názoru 😉

nazka
22. únor 2021

Máme Klippan triofix a doporučuji. V 25 kg se musí sundat petibodovy a isofix. Ale my dáme na mladší.

zmrz_lina
23. únor 2021

@nazka akorát u triofixu pozor, v 18 kg, kdy se otáčí do posmeru je nutné při používání pětibodoveho pasu poutat dítě současně i tříbodovým autopasem.

nazka
23. únor 2021

@zmrz_lina a nevíš proč?

jolana24
23. únor 2021

@kaca_imrnous Z Joie je opravdu nejhorší kvůli velkýmu váhovýmu rozpětí. Nedoporučuje se to

zmrz_lina
23. únor 2021

@nazka protože na použití pětibodového pásu u dětí nad 18 kg nemají atest. Dříve ji prodávali s tím, že to jde (nám ji v roce 2016 s tím prodali), ale už to změnili i v návodu. Po 18 kg se pouta buď jen tříbodovým pásem z auta, nebo pětibodovým v sedačce + ještě tříbodovým z auta. My ji kvůli tomuhle nesmyslu měnili, když syn dosáhl 18 kg. Máme Reemy, která byla první s atesty pro použití pětibodového pásu sedačky do 25 kg.

nazka
23. únor 2021

@zmrz_lina no nám ji teď prodávali s tím, že to je do 25kg 🤷‍♀️

zmrz_lina
23. únor 2021

@nazka no, tak samostatně opravdu nejde, jen s tím tříbodovým navíc.

ivachud
autor
26. únor 2021

Díky všem, nakonec jsem se rozhodla pro Joie Bold. Píšou u ní, že musí byt ukotvena ISOfixem, Topteatherem a pásy auta - to mi nevadí. Pozor u toho Klippanu Triofix se opravdu musí dítě poutat 5bodovymi pásy a pres ne ještě pasem auta.
Jinak perlička - píšou, že dítě bezpečně jezdí s 5bodovymi pásy do 25kg, což je cca 7let. Nevadí.. dceři jsou 3roky, měří 112 cm a vazi 20kg, tak doufám, že ji 5bodove pasy vydrží alespoň do 4let 😀

jolana24
26. únor 2021

@ivachud No doufej. Oni jsou totiž jencca do 120 cm 😂

kateees
4. dub 2022

@zmrz_lina
Dobrý den,

Chela jsem zeptat na Vás názor na sedačku Reemy. Jste spokojení? Predem Děkuji za Vaši poznámky, K

zmrz_lina
4. dub 2022

@kateees ano, jsme.