Jak ušetřit na věcech pro děti?

modra_zdenka
6. únor 2017

Krásné ráno všem. Při ranním oblékání svého Martínka jsem si vzpomněla na své kamarádky, kdy jsme se bavily o tom, co kupují pro své děti z druhé ruky a co zásadně jen nové. Já bych Martínkovi nikdy nekoupila obnošené boty, tričko ale klidně pořídím v „sekáči“. Jak to máte vy? A co děláte s věcmi, ze kterých děti už vyrostly? Inspirujte se v našem článku o prodeji věcí na internetu. Existují i jiné možnosti než mimibazar! http://www.radcenafinance.cz/finance/vite-jak-p...

lv
6. únor 2017

Sekáče, bazary, a nejlíp kamarádky s dětmi v řadě za sebou (5 v mém případě), kdy si nosíme tašky jedna druhé. Výprodeje a zdravý rozum, miminko nepotřebuje 20 šaty, ani 15 čepic.

zuzaaanka
6. únor 2017

Krasne rano! Presne tak, boty kupujeme zasadne nove, byt jsme za poslednich 12mesicu koupili 12tery boty, ted uz je to lepsi 😀 ale 99% obleceni mame po nekom, za par korun, neznicene, krasne. Nove mame jen to, co malej dostal treba k narozeni ci k narozeninam. A co pak s temi vecmi? Planujeme jeste 1-2 deti, tak zatim nevim, zda to pak rozprodam nebo schovam pro vnoucata 🙂

yildiz
6. únor 2017

Ja zase moc rada nakupuji tady u nas v sekacku z Anglie - maji kolikrat i nove nebo temer nenosene veci takze ja mam deti oblecene jen ze sekacku 😀 - co kupuji nove jsou ponozky a samosebou spodni pradlo a boty...ja kdyz se podivam kolik dneska stoji veci nove a nejsou ani nic moc hezke tak tady za tu cenu obleknu jedno cele dite od hlavy az k pate. Ja si samozrejme v sekacku veci vybiram takze nevezmu zadny hadr, a mam deti luxusne znackove oblecene kazdy nam obleceni zavidi. Hlavne v tom nasem sekacku maji hoodne Nextu - ktery mam moc rada ale i jine GAP, HM, George, a jine svetove znacky. Ja mam 4 deti z toho 3 male takze i po sobe nosi a pak to jde dal....az vyrostou ..mame toho tolik , ze muzu zasobit snad i skolku 🙂 nakupuji rada ...i ja jsem si tam kolikrat koupila veci na sebe ..treba super dziny Next mozna byly oblecene jednou - ale za nove bych klidne dala 800/1000.- ? a ja je poridila za 40.- 😀 a to je sakra rozdil 🙂 ...je pravda ze to je hodne o stesti, ale ja to stesti celkem na ty veci mam :D ...tak asi tak....

drzticka81
6. únor 2017

Tak veci pro miminko jsem mela vetsinou pujcene (a to i postylku, vanu proste vse 🙂)), krom par novych veci, co koupily babicky.....jinak v sekaci nenakupuji -proste to neumim, ja sama, kdyz jsem si tam neco koupila, tak jsem to ve vysledku nenosila.....kupuji veci hlavne ve slevach-na konci zimy koupim napr. bundu na pristi rok (i vetsi cislo, at to dyl vydrzi, navic mam radsi, kdyz maji deti veci pres zadek), tricka ve slevach a v levnych obchodech-maji to nove, nektere veci nosi mladsi dcera po synovi (kolikrat se mi stalo, ze si ji spletli s klukem 🙂)) dokud hlasite neprotestuje, tak ji to davat budu 🙂)) nektere veci mam od znamych.....boty kupuji nove-ale na litacku maji treba po nekom (napr. na chatu, do skolky na zahradu)
od zacatku jsem si prala tri deti (treti se narodi v cervnu)-takze vsechny ty nove veci unosime 🙂)) nasledne ty pekne zkusim prodat, ty ostatni dam treba do azylaku, nemocnice apod.
myslim, ze usetrit se da i tim, ze rodina ma susicku a nepotrebuje takove kvantum obleceni, nez mokre uschne 🙂) nemam zkusenost-susicku zatim nemame 🙂))

modra_zdenka
autor
6. únor 2017

Souhlasím s Vámi, Martínkovi je nyní 1,5 roku a většinu věcí máme i po kamarádkách a všechny jsou krásné. Takové džíny než by Martínek zničil, tak z nich dřív vyroste 🙂.
Někdy samozřejmě není čas chodit do " sekáče", tak i ty nové mu občas koupím a mám z toho větší radost, než kdybych si koupila něco pro sebe 🙂.

yildiz
6. únor 2017

@drzticka81 no nad susickou jsem uvazovala, ale my zase mame takove kvantum obleceni, ze kdyby na to prislo, nemusim mesic prat a porad maji deti co nosit a to na dlouhou dobu 🙂 ale ja jsem takovy nakupovaci maniak 😀

leikkka
6. únor 2017

většinou nové věci jsem měla jen pro čerstvé miminko, ale hodně toho jsem měla půjčené od švagrové. Pak už jsem začala nakupovat z druhé ruky - našla jsem si maminku, od které beru vždy vše na celý rok i více let dopředu, jak postupně oni rostou, tak mi to dává na výběr. Co starší unosi, tak o rok později pak unosí mladší, boty kupujeme nové, ale na zahradu a školku též od té maminky🙂 Co už mladšímu není, zkouším prodat dále - pokud je to pěkné, když ne, tak to dávám na charitu 🙂 Nově věci kupuji občas - pokud je něco ve slevě a vyplatí se to, ale spíše o hodně větší.....

smallinka
6. únor 2017

Pro svá dvojčátka kupuji vše obnošené včetně botů....nemyslím si, že to vadí. Dá se koupit nová vložka, boty jsou stejně na pár měsíců a dají se koupit i z bazárku jako nové. Bohužel z jednoho rodičáku a dvou dětí není možné kupovat ani nové boty, prostě nic. Pro mě je nejdůležitější zdravé dítko a děkuji Bohu že to tak je.
Přeji všem to samé....

drzticka81
6. únor 2017

@yildiz toz ja jsem prave taky nakupovaci maniak, hlavne pro deti 🙂)) jen kolikrat mam na susaku jine pradlo, nez uschne a jim se to nakupi a nemaji skoro, co na sebe 🙂)) susicka by bodla 🙂)) jinak ja nakupuju ve slevach vetsi velikosti a pak jen vytahuju z krabice 🙂)) ted jsem treba koupila dceri ve sleve kabatek za 350-novy (ty prachy bych dala skoro i v tom sekaci, aspon tady u nas jsou ceny docela vysoke 🙂)) treba to vyuzije dalsi miminko-nevime co to bude, kdyztak prodam 🙂))

zuzineckah
6. únor 2017

Sekáč, vietnamci, ani bazar ne. Půjčené mám od dvou kamarádek, o kterých vím, že nakupují kvalitní věci. A beztak pořád něco přikupuji 😀 jak mě nudí a nemám ráda nakupování hader pro sebe (vyloženě mě to otravuje), tak mě baví nakupovat pro děti (mám 3). S nejstarší slečnou už bych neuspěla s nějakou výpůjčkou, ta bude mít 15 let zanedlouho a o módě už má svou představu (....při své lenosti na sebe si občas něco z jejího šatníku vypůjčím 🙈).
Takže u nás se upřednostňují jednoznačně nové a kvalitní věci 👍🏼 Nové boty jsou samozřejmost.
Co se vynosí, nebo z čeho vyrostou, to buď podědí sourozenci (pokud barva dovolí), nebo to výjimečně dám na bazárek, ale většinou to za symbolický peníz posunu sousedce, případně úplně zadarmo dávám paní, která to vozí do kojeneckého ústavu a rodinám v nouzi👍🏼

yildiz
6. únor 2017

@drzticka81 no tak u nas mame zasoby ze by snad i rok meli co na sebe kdybych neprala 🙂 tuhle jsem pocitala tricka tak treba s dl.rukavem ma kazda asi min 30ks ? mozna i vic 🙂 no vseho hodne bundy na zimu 6/8ks kazda ...🙂 no vseho maji fakt desne moc ...u nas je detsky kus za 20.- 40.- ale to je max bundy za 65.- a fakt i nove 🙂 neco ma i visacku atd ..mam na tyhle veci asi dost stesti 🙂 - tady mala ukazka 🙂 body overalky tricka mikinka - vse znackove Next, HM, Benetton - vyslo me to na 100.- 😀 jsou tam i veci co jsou nenosene a nebo je to top stav 😀

modra_zdenka
autor
6. únor 2017

pro Smallinka: Jste úžasná, zvládnout takto dvojčátka a chápu, že z rodičkovského příspěvku toho moc nejde. Máte babičky na hlídání? Já mám jednoho chlápečka a vydá za dva. Jsem ráda, že mám tetičky a babičky. 🙂

yildiz
6. únor 2017

@modra_zdenka mam 4 deti a jeden rodicak 🙂 je to nekdy fuska ale co nadelame 🙂 ja musim vse sama babicku/y mame ale ne hlidaci takze 🙂 nic moc ale zvladam uplne v pohode a mam i hodne casu pro sebe ...za coz jsem rada ...

soyevita
6. únor 2017

@yildiz Tak to je nádhera.Super.U nás kus dětského 80,- a ještě nic moc a dámské od 100,- nahoru.Rifle třeba i za 350,-.Děs:-/

netopejr
6. únor 2017

@yildiz Co to je za sekáč? Ja mam poblíž 2. Jeden umatlanější nez druhy, proste všechno takovy usmudlany.... A ceny? Hnusné, do sirky vytahané tričko, pravda z Nextu, ale ťaman má vyšší kvalitu než tohle, a stoji stovku? Ja bych pouzila jako hadr, na auto, aby to bylo pryč,fakt hrozny. Ceny, za který koupím trose štěstí nějaké menši slevě nove.

margarithka
6. únor 2017

Ja teda dvojcatum klukum kupuju boty zasadne nove. Obleceni obcas obnosene, obcas nove, nebo usiju, upletu. I se dvema detma se da z jednoho rodicalu vyjit, ovsem zalezi, kolik vydela manzel. Ten muj ma prumerny plat, coz je stesti, protoze jeste rekonstruujeme. Jinak obleceni hlavne lidl, pepco, kik

yildiz
6. únor 2017

@soyevita
@netopejr u nas je tam nejdrazsi vec asi bunda to je za 65.- jak pro deti tak dospele, jinak kus 40.- a fakt jako musim rici ze z 90% fakt super ...joo taky se tam najde nejaky vytahanejsi kus ale to jen vyjimecne neb to pani tridi a tyhle deraty a spis hadr tam nedava ...je to dovoz z Anglie. ..a fakt jako super veci noooo 🙂 tak jsem za to rada na to nase male mesto tady mame 3 sekace a vsude si vyberu hodne veci 🙂

margarithka
6. únor 2017

Jo a neco si schovavam na dalsi a zbytek rozdam kamaradkam nebo do azyloveho domu. Tam berou i boty.

drzticka81
6. únor 2017

@yildiz tak to bud rada, ja prave zkousela koukat v sekacich, ale posleze jsem zjistila, ze za tu cenu koupim nove ve sleve a vynosi to pak ostatni deti, sem tam neco drazsiho koupi babicka k nejake prilezitosti 🙂))) je fakt, ze bundu maji treba jednu max dve 🙂)) trika tak do deseti kusu 🙂)))

yildiz
6. únor 2017

krome bot, vse z naseho "super sekacku" malej ma treba na sobe vse komplet od Nextu 😀

janaaanna
6. únor 2017

@yildiz A kde ten skrytý zázrak tedy je? To už by skoro stálo za výlet 😉 U nás sekáče nic moc, nejvíc nakupuju přes mimibazar

yildiz
6. únor 2017

@janaaanna na mmb taky rada nakupuji 🙂

smallinka
6. únor 2017

@modra_zdenka děkuji no ani nejsem tak úžasná, spíš to prostě musím zvládat....Babičky fungují úplně suprově, za což jsem moc vděčná.....🙂 už tak je to náročné....nejen finančně ☹ Máme 2 roky a začínají si spolu chvilkama i hrát 😉 a jsou to parťačky 🙂 v tom zase vidím výhodu dvojčátek 😉 ano sestra má taky chlapečka a ten je teda rychlejší než blesk, takže vydá asi taky za dva.....😝

netopejr
6. únor 2017

@yildiz Je to štěstí a velka výhoda, ze to tak mate!

yildiz
6. únor 2017

@netopejr to joooo az je to mor 😀

milejka
6. únor 2017

@smallinka uplně to taky tak vidím, taky máme dvojčátka, ale jediné v čem nesouhlasím je, že bych nikdy nekoupila boty po někom. Jedině vždy nové.

marketa11112
6. únor 2017

dost věci pro mimco jsem nakoupila v bazarkach.. co byl synovi rok, obleceni mu uz jen siju...krom ponožek, ty kupujeme, tedy většinou nejaka babicka v lidlu.. 🙂)
ted cekame druhé dite, mam vse schovane, tak vse podedi.. ikdyz vice modreho .. nevadi.. dosiju do města par saticek a je vystarano..
boty kupuji jen nove.. ve sportovních obchodech.. akci je tam stále dost..

junkka
6. únor 2017

Ja mam skoro vse nové, sekace nemam ráda a dedit nemam po kom. Ale par veci jsem koupila na bazarku, treba kabát, bundu a dokonce jedny boty (skoro nenosene a jako nové) . Obnosene veci mi nevadí, pokud vypadaji dobre. Jen bych nikdy nekoupila z bazaru bodycka a veci na telo, prijde mi to takové nechutné (mozna moc silne slovo, ale vim kolikrat malé protece stolice az na zada a podobně) a hlavne kdyz vim, ze ve sleve muzu treba v tescu koupit 5 bodycek za par korun 🙂
Jinak nakupuju hodne z H&M, C&A a F&F. Proti lidlu a pepcu nic nemam, par veci take mam, ale kvalita v lidlu mi prijde hrozna a z toho pepca také. (ale mozna jsem mela jen smůlu 🙂 ) Next, Zara a podobne znacky se mi líbí, ale prijde mi to pro dite uz zbytecne drahé (parkrat jsem ovsem také neodolala)

junkka
6. únor 2017

A pokud nebude druhá holcicka, tak vse obleceni chci darovat nekam, kde budou mit zajem. Absolutne nejsem prodavaci typ a takhle aspon udelam nekomu radost 🙂

mysicka_lb
6. únor 2017

Mám jednoho tříleťáka a kupuju mu nyní prakticky vše nové. Většinu výbavy pořídím v akcích předem - už si troufnu na jaře odhadnout, jak asi vyroste do příští zimy. Oblečení má vždy jen přesně tolik, kolik je potřeba - max 10 triček (z toho ještě nějaká dostane k narozeninám a svátkům od babiček, takže já kupuju tak 5), troje kalhoty, jedna bunda na každé období, jedny boty... Stále peru a čisté oblečení beru rovnou ze sušáku, takže se to rychle otáčí. Na značky typu Next si vůbec nepotrpím, většinou nakupuju v Kiku, v Tescu nebo v Lídlu a troufám si odhadnout, že některé "sekáčkové maminky" utratí za oblečení více peněz než já. Co je malé, je v 99 procentech případů ještě použitelné a už se nemůžu dočkat, až to všechno nafotím a pošlu to zase dál. Další dítě neplánuju.