SOUTĚŽ o LEGO DUPLO Můj první autobus

bara_lego
23. lis 2015

Učení může být velká zábava. S naší stavebnicí LEGO DUPLO Můj první autobus děti zažijí spoustu legrace a ještě si procvičí důležité dovednosti. Jízda se školním autobusem je naučný zážitek. Nechybí ani barevná tabule a figurka školáka. Speciálně navržené kostičky jsou vhodné už pro batolata od 1,5 roku. Skvěle padnou do ruky a inspirují k dlouhým hodinám hraní a učení současně.

Právě o deset stavebnic LEGO DUPLO Můj první autobus si teď můžete zasoutěžit. Napište sem do fóra, jak se s dětmi učíte objevovat svět. Deset vybraných odpovědí odměníme krásným balíčkem 🙂

misadan
23. lis 2015

Mám sedmitýdenní holčičku, takže objevování jde samo - vše je nové 🙂

effka84
23. lis 2015

Náš mladší momentálně objevuje svět hlavně pusinkou, očima a ruckama. Ale to je věkem. U toho staršího už je to zajímavější, tam se teď líbí slovicko pjoč. ....... a celá rodina objevujeme krásy čr.

blahova_andrea
23. lis 2015

my objevujeme svět nejraději ve stylu "škola hrou", napodobáním a hlavně osahat si a vyzkoušet, co jen jde. není nad osobní zkušenosti. co zažije i tělíčko, to si hlavička pamatuje lépe než jen povídání o "něčem". můj životní objev před pár lety byl to, že jsem vůbec zatoužila mít děti a stát se matkou. od té doby přichází jeden objev za druhým 🙂

verto
23. lis 2015

Dcera (20 M) zdědila Lego Duplo, které kdysy patřilo mně 🙂. Každý den spolu stavíme. Každý den mě překvapuje, jaké nové tvary a stavby vytváří. Nic nikdy není stejné a vše je podle její krásné dětské fantazie.

marcelka287
23. lis 2015

Objevujeme svět tak, že se snažím s naší malou dělat vše "co chce".

Někdy je to teda pěkně k vzteku. Například když míchá těsto a zapatlá jím celou kuchyň😀
Někdy je to zábava, když jdeme na procházku v dešti a dupeme spolu do všech louží🙂
Někdy je to nuda, když po xté chce zažívat závrať a chce houpat nebo točit 😠
Někdy je to sranda, když vyhazujeme míč do vzduchu a on padá na zem.

A právě je největší hit sledovat ptáčky, co nám lítají na zahradě a že jich je hodně, když bydlíme u lesa🙂

mishule12
23. lis 2015

ŽIVOTEM 🙂
Mladší dcera se velmi učí od té starší, napodobuje ji a jsou velké parťačky. Snažím se obě zapojovat do chodu domácnosti, někdy to není úplně lehké skloubit, abychom to všechny přežily bez úhony 🙂
Je úžasně, jak se děti učí rychle a co všechno vymyslí po svém 🙂

artee01
23. lis 2015

U nás se zkouší trpělivost rodičů, když po 10 te otevru ten suplík budou se opet zlobit? 🙂 Jinak knížky se zviřatky, prochazky a zkoumání všeho co je okolo 🙂

marssyy
23. lis 2015

Svět objevujeme každým dnem, pokroky jsou zřetelné a velké. Přibývají slovíčka a z miminka se stává velká holčička. Od září jako čerstvě dvouletá šla do školky, protože jsem se musela vrátit do práce. A jelikož miluje jízdu autobusem s tatínkem ze školky, tak by tento autobus byl ten nejskvělejší vánoční dárek. Laurinka autobusu říká ABUUU a narozdíl ode mne MHD zbožňuje 😉 Z Lego Dupla už si dokáže postavit skoro vše, nejraději staví domečky a různá vozítka.

jane84
23. lis 2015

První dítko je teprve na cestě, ale velmi často trávím čas se svým synovcem již od narození. Nejvíc nás baví různé pokusy, ať už chemické z domácích surovin nebo pozorování přírody. Nejvíce ho baví pozorování zvířat. Zkoušíme je stopovat, např. určovat ptáčky podle hlasu. Samozřejmostí jsou i výlety za přírodou, za památkami. Když najde něco nového, co nezná, rozzáří se mu oči a chce se dozvědět víc. Proto ho také zásobujeme různými encyklopediemi, které pak společně studujeme.

pavlak5
23. lis 2015

U nas vitezi dotyk 🙂 radi si vsechno osahame .Takze objevujeme svet rukama ,bereme do nich veci a poznavame jejich texturu,teplotu ,hustotu ,prendavame je z mista na misto ......poznavame svet dotykem a dotykem ho take menime ...,dotykem vyjadrime lasku i smireni ....a takovy svet chci žít a ukazovat svym detem .

880916
23. lis 2015

Teo s chůzí začal svět objevovat po svém a to už si před ním není nikdo a nic jistý 🙂
Nejvíc a nejraději teď objevuje svět s našimi buldočky a dělají spolu lumpárny.

pouzarovaj
23. lis 2015

Naše dcerka objevuje svět hlavně podle svého tempa (které je dost rychlé). Více než objevování skrze hračky jí ale baví objevování skutečného světa - šuplíků, skříní, pískoviště, lesních cest, kamínků, živých zvířátek (máme doma, ale i u rodičů, známých,...), ale stejně tak i všeho šustivého v obchodech.. Takže objevuje svět jak doma, tak na procházkách, ale i ve městě. Doma si pak hraje s hračkami podle toho, co kde okoukala (nejen tedy od rodičů). Při hře s hračkami si pak svůj pohled na svět dál trénuje a my jí v tom jen a jen podporujeme.

bimmka
23. lis 2015

Se synem objevujeme svět vemožnými výlety do zoo, dinoparku, technických parků a pak si následně na to hrajem, kdy se postaví zoo a postavičky cestují, případně se staví jeřáby, vrtulníky atd. což je někdy pro nás oříšek. jednou jsme si hráli s legem i na kosí bratry🙂 A malá zatím vše sse zaujetím sleduje z povzdálí a má od staršího sem tam povoleno ožužla si třeba žirafu. Ale svou postavičku v legu už má taky přiřzenou.

makretek
23. lis 2015

Jelikož náš syn do 1 roku vůbec neslyšel, snažíme se teď objevovat svět hlavně pomocí zvuků. A je to zábava nejen pro syna, ale i pro nás, mnoho zvuků bere člověk automaticky a neuvědomuje si je 🙂

lena29
23. lis 2015

Máme dvě princezny, tak se nikdy nenudíme. Starší už chodí do školky, na basket a tancování. S mladší chodíme 1x týdne do montessori školičky-poznáváme svět 😀
Stále něco děláme, vyrábíme a snažíme se jezdit na výlety. Více tady: https://www.modrykonik.cz/blog/lena29/album/sko...

kh
23. lis 2015

Zni to jako klise, ale deti skutecne meni mysleni i nas dospelych. Od prehazeni priorit az po zcela nove pohledy na bezne věci a konani (cesta s kocarkem po meste a ještě to stihnout nacas ?!) . Obdobi poznavani je uzasne. Ocichat, ochutnat, ohmatat, zamatlat sebe i cely byt. A jako bonus - obdobi "jak" a "proc". Nekonecne rady otázek proc mne občas dostavaji do úzkých (ale "jak" bylo horsi), ale snazim se každou retezenou otázku opravdu odpoveded (ne vždy se to podari, ale alespoň se pobavi cele osazenstvo mhd - i kdyz nevim, komu vic fandi, aby mel poslední vetu). Fascinuje mne, jak pro nas dospelaky obycejne věci jsou pro dite velkou tajemnou zahadou. Prekvapuje mne, ze se pta na věci, které mne pripadaji samozrejme a nikdy by mne nenapadlo se nad nimi zamyslet nebo ne timto smerem. Syn mi tak otevira novy svet, kdy věci samozrejme a bezne dostavaji novy smysl. Zhruba ve svých 2,5 letech objevil navíc dospelacke encyklopedie - nikdy by mne nenapadlo, ze tituly z me knihovnicky se stanou jeho nejoblibenejsi cetbou vedle rikanek a pohádek uz v tomto veku - od leta je napr. hitem encyklopedie parniku a nyní i ryb. Parniyk i ryby zna jiz i podle nazvu.

alkena
23. lis 2015

Necháváme holky objevovat svět po svém, vycházíme z toho, co je zrovna zajímá. U starší už si nějakou dobu o věcech i povídáme, vysvětlujeme, ledacos zkouší, sama na spoustu věcí dokáže přijít, případně s jemným popostrčením. Mladší si od malinka hrozně ráda "oškrabkává" různé povrchy, všechno zkoumá pusinkou a jelikož už leze a doleze si i tam, kam by neměla, začíná objevovat, že jsou i zakázané věci (třeba kabely 😝 ). A hodně ji teď zajímají její vlastní nožičky.

wosk
23. lis 2015

Starší syn chce pořád něco zkoušet, hlavně to, co dělám já, takže spolu uklízíme (hitem je úklid wc a wc štětka 🙂 ) a kolikrát i sám přijde, že chce vysávat, tak mu pustím vysavač kde chce a on vysává - to je fakt skvělé!; vaříme (maminko, ty budeš paní kuchařka a já pan kuchař) - super bylo dělat v létě jahodové knedlíky (já kvetla a on se v tom vyžíval 🙂 ), blbneme jen tak a prostě tak nějak postupně dělá všechno s větší či menší nápomocí. Miluje dopravní prostředky, hlavně mhd, takže když to jde, jezdíme v Praze mhd nebo i jinam vlakem a babičku dokonce zatáhl do hry natolik, že jezdili po městě trolejbusem sem a tam a poslouchali názvy zastávek, mačkali tlačítko a užívali si otevírání a zavírání dveří. Jak už vícmluví a dělá si na vše vlastní názor a má obrovskou fantazii, jsou ty hry a učení čím dál zajímavější. Dcera se pomalu taky začíná přidávat, den ode dne se reperotár toho co zvládne nebo zkusí zvětšuje a já nestačím žasnout nad tím, jak jsou ta miminka učenlivá a přizpůsobivá a nechápu, kam se mi podělo to mé malinkaté miminko, co jen leželo a spalo... Líbí se mi, že nejenom my pomáháme objevovat svět dětem, ale kolikrát se i mě otevřou oči a objevím díky nim něco nového nebo zapomenutého.

kaciska7
23. lis 2015

Povidaly sme si v brisku , ted se nosi v nositku a rikam ji co co je 🙂 psali sme i jeziskovy o lego duplo snad se postesti 🙂

megy
23. lis 2015

Tak nevím, kdo objevuje svět - zda kluci nebo já, když vidím, co sami dokážou vykoumat - už nyní společně 😀 Jinak s kluky chodíme hodně ven a na hory - učíme je poznávat přírodu - líbí se jim stromy - kdejaký list a pokud to spojíme i s odměnou, že to zvládli - tak jsme spokojení všichni, vše si osahají, mladší i ochutná 😀 a není to jen městský stereotyp a hraní doma 🙂

tomato543
23. lis 2015

Tomášek objevuje svět mooc rád. Je to neposeda. Malý čertík se svatozáří nad hlavou. Je to rozumbrada, který vyrůstá převážně mezi dospěláky, takže se učí i naše ,,moresy" a zlozvyky jako nic.. 😎
Syn miluje všechno, co má kola, takže autobus , by byl úžasný dárek, který by mu pomohl svět poznat zase o kousíček víc.. 😅 😎

victress
23. lis 2015

u dcery jsme postupovali podle kréda "Řekni mi a já zapomenu. Ukaž mi a já si zapamatuji. Nech mne to udělat a já pochopím". ať už se to týkalo sporáku, šuplíků, nůžek, kaluží, silničního provozu....mladší syn objevuje svět podle toho, co mu ukáže sestřička, tak to opakuje 😀

mykolaapsi
23. lis 2015

Mám dva chlapečky. Starší, téměř tříletý momentálně objevuje svět pomocí všemi rodiči oblíbeného slovíčka "a proč?". Nejčastěji objevujeme svět venku na procházkách, kde je stále co zkoumat. Mladší, sedmiměsíční, syn objevuje svět nejraději zkoumáním bráchovo hraček mezi než patří i box s Duplem a hlavně obdivným pozorováním svého brášky 🙂

agne
23. lis 2015

Momentálně využíváme dětské zvídavosti "já taky" i přirozeného zájmu "já sama".
Nejlépe napodobuje opakováním, tvořením (pro nezaujatého pozorovatele spíš bouráním), neskutečně bohatou fantazií a prvními nesmělými a neohrabanými pokusy, které jsou ovšem den ode dne vynalézavější a dokonalejší...
Máme doma velkou všetečku a rozumbradu, takže už nám pomalu začíná období "a proč".
Jen mám takový pocit, že to objevování je vzájemné a je skvělé sledovat jak se ten dětský svět s tím dospělým vzájemně doplňuje, propojuje a obohacuje... 😵

makulinecka
23. lis 2015

Svět s dcerou, které jsou dva roky objevujeme každý den. Chodíme spolu na procházky, kde objevuje všechno možné od klacíků, kamínků, šišek a listí až po bláto a kaluže. Navštěvujeme spolu hudební kroužek pro malinké děti, kde objevuj cítění pro hudbu a rytmus skloubený s pohybem a tancem. Miluje prstové barvy a plastelínu, kde objevuje tvary a utváří dětskou fantazii. Na celém dětství je krásné to, že je všechno tak nové, zajímavé, že děti objevují vše co existuje na tom našem světě a dovedou se z toho tak krásně těšit a radovat.

tomikkubik
23. lis 2015

Staršího syna zajímají věci, které děláme s manželem a také ostatní děti. Se mnou rád vaří, peče, momentálně se snažíme tvořit věnečky pro celou rodinu. S manželem rád opravuje auta nebo cokoliv montuje. Momentálně ve svých 3 letech využil mé chvilky nepozornosti a v pokojíku rozmontoval nářadím, které dostal na narozeniny, klasický dřevěný stolek,. Když vidí starší děti jak něco dělají, tak chvíli pozoruje a poté vše opakuje. Mladší šestiměsíční svět objevuje nejradši pusinkou, vše co mu ukazuji musí strčit do pusinky, ale také pokukuje hlavně po bratříčkovi a ten když dělá nějaké hlouposti, tak se mladší syn celý třepe jako by za ním chtěl běžet a směje se jako sluníčko.

lezdr
23. lis 2015

Ruku v ruce - s celou rodinou 🙂 .

pavlikovarenata
23. lis 2015

My se snažíme především jít příkladem, říkat si mezi sebou děkuji a prosím, poděkovat, podržet dveře a vůbec si pomáhat 😉 Snad to okouká a nebudeme se za něj muset stydět 😀 Zatím mu jde opakování skvěle (má 2,5 roku), třeba minule když mi uteklo slovíčko zadnice tak trochu jinak, tak ho hned zopakoval 😀 A taky se snažíme ho brát hodně ven do přírody a mezi lidi, aby viděl jak ten svět funguje 😉

jajula27
23. lis 2015

Jelikoz dcera bude mit 2roky jde objevovani samo. Na vsechno ukazuje, vse chce videt a zkusit. Takze dela vse co my. At je to vareni, uklizeni, oblekani atd.. a my se ucime pri ni. Hlavne trpelivosti. Jeji smich a pokroky jsou pro nas tim nejkrasnejsim

igiana
23. lis 2015

Ja ucim svoje deti a moje deti uci mne 🙂 . Vzajemne se obohacujeme a delame stastnejsimi. Snazim se vžít do jejich sveta a dovolit jim to co je nejvice bavi. Objevujeme svet nejradeji u babicky - krmime a hladime zviratka, pestujeme spolu na zahradce, obirame ovoce i zeleninu a tak sa ucime poznavat ruzne druhy. Uzivam si s nima to krasne obdobi. Pri zadne jine hracce nevydrzi tak dlouho jako pri Legu Duplo, dekuji za tak perfektni stavebnici.