Jak jste vybíraly jméno pro miminko?

lidka_hipp
8. říj 2015

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste vybíraly jméno pro miminko? Nebo právě teď řešíte, jak se váš brouček bude jmenovat? Právě pro vás je tato diskuse 🙂 U nás to bylo docela jednoduché, protože jsme se s manželem rychle shodli na tom, jaké jméno bude to pravé. Anička nakonec dostala jméno po svých prababičkách a jmenuje se Anna Marie. Líbilo se nám, že jí dáváme jména s rodinnou tradicí, a přitom bude pro ní v budoucnu snadné představovat se v zahraničí 😉 Jak to bylo u vás? Pomáhala vám rodina s výběrem? Došlo u vás u na hádky kvůli jménu?

ninusch
8. říj 2015

U nás byla výběr jména docela hrůza. Pro holčičku mám vybráno leta, manželovi se jména taky líbila, ale protože se na UZV ukázal pindík, měli jsme docela o zábavu postaráno. Nic se nám nelíbilo, na ničem jsme se nedokázali shodnout, až jsem nakonec ze zoufalství vzala kalendář (chtěli jsme, aby miminko mělo svůj svátek v českém kalendáři), vypsala jsem pět jmen, která pro mě přicházela v úvahu a manžel provedl finální výběr. Nakonec máme Šimonka a jsme z volby nadšení 🙂

seffinka
8. říj 2015

Jméno pro holčičku,jsem měla vybráno už jako malá holka-jmenovala se tak i moje panenka,takže nějakých cca 25 let 🙂 Když jsme se dozvěděli,že čekáme holčičku,tak bylo jasný jak se bude jmenovat.Manžel se jménem problém neměl a vzhledem k tomu,že z předchozího manželství má 2 dcery,nechal jméno na mně.Samozřejmě,kdyby se mu nelíbilo,vybírali bychom jméno společně.

joannah13
8. říj 2015

přítel měl vysněné jméno pro kluka už strašně dlouho.. já ho v žádném případě nechtěla, vybírali jsme pořád dokola a nemohli se dohodnout.. přítel odjel na týden k moři na dovolenou, já zůstala raději už doma, ale z ničeho nic jsem se ocitla v nemocnici na kapačkách s hrozícícm předčasným porodem ve 28 tt. a jak tam tak člověk lěží a bojí se, nejde o nic jiného, než o zdraví a tak jsem se vyprdla na nějký výběr jmen a kdybych náhodou porodila, bude se jmenovat podle přání přítele, ne tedy Alexandr, ale jen Alex.. no naštěstí jsem neporodila tak brzy, ale jméno už bylo od té doby jasné 🙂 už jsem si zvykla 😀

bubbi
8. říj 2015

My jsme jméno až do porodu tajili, právě aby se ostatní nemohli vyjadřovat 😉 A výběr probíhal tak, že jsme si každý našli v kalendáři deset jmen (manžel měl vybráno za půl hodiny, mně to trvalo tři dny), napsali každé na papírek a pak už to šlo vylučovací metodou. Naštěstí jsme se na dvou jménech shodli, takže to pak už bylo jednoduché, jinak tam asi sedíme dodnes 😀

karlajasmine
8. říj 2015

my jsme prochazeli jenom tak z dlouhe chvile calendar se jmeny, a najednou jsme se u jednoho zastavili a rekli si ''Bude to kluk, a bude se jmenovat takhle''... hned, jak jsem to jmeno videla, tak jsem mela pocit, ze on uz se tak proste jmenuje... pritom to neni jmeno, nad kterym bych predtim nekdy uvazovala. Ultrazvuk nam potom opravdu potvrdil kluka a uz se na nej moc tesime.

brokovich
8. říj 2015

Mela jsem to podobné jako @joannah13 . Manžel chtěl jméno po sobe, já nesouhlasila. Když me vezla zachranka do porodnice ve 34+3 tt a v poro se me ptali na jméno, řekla jsem Petr, tak jak si to přál manžel.

jitavrtule
8. říj 2015

Jméno jsme vybírali společně asi tři týdny před porodem, resp. moje druhá polovička se mě zeptala, jaký jména se mně teda líbí, já řekla Eliška a Zuzana, on že obojí fajn, ale že Eliška lepší....pak jsem to chtěla ještě změnit jen na Elu, ale to už neprošlo, tak máme holt Elu-Elišku.

Ale zrovna včera jsme se doma smáli, že člověk promýšlí a vybírá, jaký jméno tomu dá a ve finále jí stejně říkáme Pupíku 😀

zuzaaanka
8. říj 2015

My chteli jmeno ceske, aby se hodilo k prijmeni, aby nemel kluk narozeniny, svatek a Vanoce hned za sebou, coz se skoro stalo, manzel chtel jmenovce Milose, nar. 1.2., to jsem zatrhla 😀 a navic ve jmene nesmelo byt R, oba rackujeme 😀 takze Jan Hledik byla jasna volba. V porodnici se vsichni rozplyvali, Jee, Honzik Hledik, to je tak krasny 😀 ale on si to jmeno vybral sam uz v brisku, tohle byly rozumove argumenty 🙂

tsasenka
8. říj 2015

Když jsem byla na druhém stupni ve škole a dělala jsem andělíčka na Mikuláše, šli jsme do nemocnice. Sami jsme pak šli do porodnice donést maminkám dárečky a zrovna tam byla maminka a ukazovala mi své miminko Mikuláška - to mě dostalo. Od té doby chci Mikuláše.
A pro holčičku? Když jsem měla malou ségru, její kamarádka měla sestřinici - Karolínku a říkali jí Kájka 😉
Karolínku už mám a čekám druhé, co to bude ještě nevím 😉

berusinecka
8. říj 2015

@lidka_hipp U nás bylo u obou jasno. Prní kluk se jmenuje po tatínkovi a zároveň po dědečkovi. Druhému jsme dali po mém tatínkovi (který už tu s námi není) A kdyby to byla holka, chtěla jsem dát své jméno. Alžběta. Jmenuji se tak já, jmenovala se tak babička a v rodině se toto jméno hojně objevovalo.
Pokud bude někdy další kluk tak budeme muset hoooodně přemýšlet

cabadajovimah
8. říj 2015

Otevřeli jsme si kalendář a našli si na internetu seznam nejčastěji užívaných jmen v našem regionu. Vyškrtli jsme ta nejvíce užívaná a začali vybírat mezi těmi co nejméně užívanými. Taky se muselo hodit k příjmení, mít ideálně stejný jazykový základ jako jméno prvního (Sebastien Alexander - po mužích z manželova rodu), mít více obměn a možností jak dítě oslovovat a taky nikoho z nejbližšího okolí se stejným jménem...takže budeme mít Izabellu Paulinu (po mé prababičce)

kejt29
8. říj 2015

Ja mela jmeno vybrane uz davno, tchyni se nelibi, ale manzelovi jo, takze jsme se docela shodli. Nemam rada cizi jmena, ale take jsem nechtela jmeno, ktere je hodne uzivane. Priste bych ale jmeno tajila a sdelila ho az po porodu, nekteri lide si nevidi do pusy a jeste vnucuji sve oblibene jmena...

romana8651
8. říj 2015

U nás to bylo velmi rychlé 🙂 Jména na kluky je strašně málo které bych dala,takže u nás na 1 místě byl Honzík,klasické české jméno taky to pasuje,můj táta je taky Honza. Když se můj syn narodil a koukla jsem na něj tak celej náš táta jak kdyby mu z oka vypadl. Takže jsme rádi že se jmenuje Honzík. 🙂 Pro holčičku to byl též fofr,když jsem byla mladší tak vždy se mě líbilo jméno Terezka. Tak druhé dítě zda bude holčička bude Terezka 🙂

vanilkacka
8. říj 2015

@lidka_hipp My jsme se o jménech bavili s manželem na začátku našeho vztahu před skoro 8 lety a já už tenkrát řekla, že by se mi pro holčičku líbilo jméno Klaudie. I když manžel chtěl pro holčičku pořád jiné jméno, tak nakonec jsme se shodli na Klaudii a byla to skvělá volba.

carrie_b
8. říj 2015

Nepripoustela jsem si moznost, ze by se nam mohl narodit kluk, takze jsem projela zenska jmena v kalendari, vybrala jsem takova, ktera jsou bez diakritiky ( z vlastni zkusenosti vim, ze s hacky ve jmene i prijmeni je v zahranici i mezinarodni firme potiz), vyradila vsechna jmena, ktera jsou na prednich prickach v cetnosti v poslednich letech (vzpominka na 4 Petry, 3 Hanky, 3 Katky ve tride na SŠ) a ze 3 finalovych jsme vybrali Silvii. A uz temer dva roky ji mame doma!🙂

loafeer
8. říj 2015

Na holčičku jsme měli jméno vybrané od doby, kdy jsme spolu začali chodit...U prvního syna to byl těžký boj, jméno jsem si doslova ,,vybrečela,,...u druhého syna to bylo ještě horší...Jméno jsem měla vybrané už dávno ( Vít ), ale neprošlo už u prvního syna. Zkusila jsem to tedy nadhodit podruhé a dostala jsem na něj přísný zákaz...Dohodli jsme se tedy na nějakých 3 jménech ( Jakub, Tomáš a Vít ), nicméně ani jedno jméno nebyla srdcovka pro nás oba....Tak jsme se dohodli, že vítězné jméno nám vybere PA, která pomůže chlapečkovi na svět... Když se malý narodil a ona se zeptala, jak se tedy bude jmenovat a my jí řekli, že je to na ní, řekla nám, že ona by dala jméno, co se nejvíce líbí mamince:o)....A manžel, chudák řekl: dej si toho Vítka, já když jsem tě viděl, jak jsi se nadřela ( malý měl něco přes 4kg ), tak ti to přece nemůžu nedovolit 😀 ...mylsím, že jsme spokojení oba:o)

barulina
8. říj 2015

my studovali kalendář. od dětství jsem chtěla Karolinu ale těch je moc a pak jsem uviděla Magdalena a měla jsem jasno

ajik123
8. říj 2015

U nás to bylo rychlé 🙂 na holčičce jsme se shodli hned. Dokonce i na dalším jménu, pokud i druhé bude holčička 🙂 u kluka chci prostě po manželovi a manžel souhlasil, i když nějaká připomínka byla 😀 na jiných klučičích jménech jsme se neshodli.

kajkaa
8. říj 2015

U prvního jsem měla tak nějak jasno že když to bude kluk bude to jednoznačně Tadeáš a nikdo mi do toho nesměl mluvit, prostě jsem si to vydupala 🙂 Dlouho nám doktoři říkali že je to holka a to bylo trochu horší chtěla jsem neobvyklé jméno a tak jsme vybrali Eleanor jenže to se nelíbilo rodině partnera takže pak proběhla změna na Lauru to už se líbilo všem. Stejně to nakonec Laura nebyla protože se z holčičky vyklubal kluk a tam už bylo jasno že to bude Tádík. Teď když čekáme druhé dítko to bylo celkem horší dlouho jsem si nechtěla připustit že by to byl kluk a tak jsme klučičí jména zase tolik neřešili spíš jen ta holčičí... Přítel chtěl Sofii mě se to také líbí ale když jsem pak byla na hřišti a z šesti holčiček se tři jmenovaly Sofie odradilo mě to a tak jsem to začala vymlouvat i přítelovi. Když pak přítel chodil z práce se slovy copak dneska dělala naše beruška napadlo mě že to bude Beuška (Beáta) a to se chytlo. Stejně je nám to nakonec houby platné protože čekáme druhého kluka a tak jsme jen převedli dědečkovu Elišku ( je z toho jména úplně unešen ale nikdy jí neměl protože si vyrobil 4 kluky :D ) a budeme mít Eliáše. 😉

suzina08
8. říj 2015

My jsme se na jménech nemohli moc shodnout, takže jsme se pak dohodli, že když to bude kluk, tak jméno vybere manžel a když holka, tak ho vyberu já 😀 Nakonec máme kluka a jmenuje se po dědečkovi 🙂 Pokud budeme mít druhé, tak doufám, že to bude holka a budu si taky moct vybrat jedno jméno 😀

kubicek11
8. říj 2015

Jméno pro mimi jsme se snažili vybrat brzy. Ještě jsme ani nevěděli pohlaví. Jenže kalendář jmen nám nestačil. Na žádném jméně jsme se neshodli. Vypadalo to, že náš drobeček bude bezejmenný 😀. Až když jsme se dozvěděli, že to bude chlapeček, tak jsme výběr zkusili znovu. Několikrát jsme projeli všechna jména. A jediné jméno, na kterém jsme se oba shodli byl Kubík. 😀

ellektron
8. říj 2015

U nás byl výběr jmen jasný, hned jsme se shodli. Holčička je Lucie a kdyby to byl kluk, dostal by jméno Tomáš 🙂

eldrag
8. říj 2015

napsali jsme každý jména 4 pro holky a 4 pro kluky, kde jsme se shodli byl vítěz... při vice moznostech hod kostkou

luckiesj
8. říj 2015

U nás bylo jméno pro holčičku jasné vlastně od začátku našeho vztahu, chtěli jsme oba Nelu. Ale ve 25. týdnu jsme se dozvěděli, že holčičí jméno potřebovat nebudeme a bylo tu dilema. Já jsem měla vymyšleného Matěje, ale ten mi neprošel. Tak jsem oba projeli kalendář, vybrali jsme jména, která se nám líbí a přednost mělo to, které mělo svátek spíše ve druhé půlce roku, aby neslavil vše hned za sebou. Takže prcka čekáme každým dnem a svátek má v květnu 🙂

kristyna8
8. říj 2015

Nejprve se narodil kluk,dostal jméno po taťkovi Tomáš 🙂 .U dcery to bylo jednoduché,vždy se mi líbilo jméno Kristýnka 🙂

bajana
8. říj 2015

U nás bol najprv kalendar. Potom som chcela meno ktoré existuje v rovnakej podobe v Čechách aj na Slovensku a v zahraničí by bolo bežné a ľahko vysloviteľné. Zároveň som nechcela supermoderné meno ani meno z Top 10 (tak sme vylúčili Adelu) , a chceli sme meno pre dospelú osobu, aby nebolo príliš detské. Takže máme Zuzanu a budeme mať Richarda 😉

reinne
8. říj 2015

Vzali jsme do ruky kalendář český, jenže ten se ukázal jako zcela bezpředmětný, takže jsme vzali seznam jmen ve Francii, Švýcarsku a Švédsku. Měli jsme několik kombinací jmen, jelikož jsme chtěli neco mezinárodního dobře vyslovitelného navíc dvě jména, aby se doplňovala. Byl to oříšek. Nakonec jsme vzali tužku a papír a všechny varianty jsme si napsali. Ta co se nám líbila oběma nejvíce, zvítězila.

ettie
8. říj 2015

Ja som vždy chcela Hanku, po mojej mamke, ale tá bola zásadne proti :D nakoniec vybral manžel meno Eliška, a nakoniec sme zistili, že je to vastne akási odroda Ažbety-čo je jeho mamka, a tá o Alžbetke nechcela tiež ani počut. Uvidíme, či teda manžel ešte nevyberie iné meno, už sme si vypočuli, že je to "otrepané" meno, resp. teraz už i u nás na Slovensku je častejšie, ale tak my nepoznáme osobne žiadnu Elišku :P len tú našu v brušku

chali
8. říj 2015

Já mám jména, která se mi líbí už od dětství a ty jsem prosazovala. Pro holčičku jsme se nakonec na jednom shodli, protože se tak jmenovala přítelova moc hodná prababička. Přítel se do vybírání moc nehrnul a pořád to odkládal a spíš pořád vtipkoval, takže jsme jména psali před odjezdem do porodnice. Kluka jsme vymysleli na poslední chvíli. Nenechali jsme si říct pohlaví, ale já od začátku jasně tušila, že klučičí jméno potřebovat nebudeme. Rodina do výběru jména moc nezasahovala, ale zřejmě proto, že nejvíc je zajímalo pohlaví miminka a tak se k otázce jména skoro nedostali. 😀

mississka11
8. říj 2015

My měli jména vybraná tak ve 20. týdnu těsně před velkým UTZ. Nakonec jsme ale zvolili jména jiná., Pro holčičku zůstalo, chlapecké jsem, kdyby náhodou, měnila ještě na porodním sále 😀 Nakonec máme krásnou dceru Moniku 🙂