Zploštění hlavičky. Máte zkušenosti s polštářkem?

anema
10. zář 2021

Ahoj maminky, včera jsem byla s dcerou 3,5měsíce na kontrole. Má trochu zploštělou hlavičku. Na další kontrole se bude rozhodovat zda dá "ortézu" na hlavičku. Napadlo mě koupit polštářek proti zploštění hlavičky. Máte zkušenost? Té ortéze se chceme vyhnout.. Hlavičku se jí snažíme otáčet na druhou stranu, ale v noci se stejně otočí zpět...
Děkuju za všechny odpovědi 🙂

sigyn
10. zář 2021

Pořiďte si polohovací válečky na spaní. Nám pomohly.

jirovapa
10. zář 2021

@anema měli jsme Panda polštářek od Candide a obě dcery mají hlavu souměrnou. Když v něm občas nechtěly ležet, tak jsem je nasměrovala, aby ležely na jednu stranu látkovými plenkami.

emillyhk
10. zář 2021

@anema Polštářek jsme měli, ale kolem toho 3,5 měsíce mi z něj v noci syn většinou sklouzl dolů (polohovali jsme postýlku kvůli refluxu a rýmě). Přes den jsme ho používali taky, ale to hlavně v kočárku. A tchán radil vypodložit hlavičku pytlíkem s rýží, prý se to tak dřív dělalo 🤷‍♀️ Jinak nám se teda hlavička začala hodně rychle rovnat, když syn začal trávit víc a víc času na bříšku 😊

anema
autor
10. zář 2021

@emillyhk dcera se nám otáčí už skoro měsíc na bříško sama. Takže na bříšku tráví i hodně času. Na radu dětské doktorky, ji nechávám co nejvíc na bříšku. Ono se jí to i líbí a aspoň se trochu unaví 🙂 pytlík s rýží zkusím než přijde polštářek. Objednali jsme ho 🙂 děkuji za radu

mamikry
10. zář 2021

@anema polstarek ma smysl, dokud mimco lezi a nestehuje se. My ho poridili trimesicnimu a bezne se vzbudi mimo nej. Zalezi na tom, jak moc ma hlavicku slehlou. Prvni syn ji mel tam placatou, ze se mu hnulo ousko (ja blba prvorodicka), zvazovala jsem helmicku, ale hlavicka se nakonec dost srovnala rustem. Sice je znat, kde byla slehla, ale to poznam jen ja, kdyz o tom vim.

biciklissie
10. zář 2021

Taky měla dcera trochu zplostelou. Důsledně jsem polohovala a hodně rychle se to spravilo. Jenze ona se ještě tolik nehybala, takže to bylo jednodušší. Ten polštářek bych dala tam, kde se tolik ne posunuje, třeba v kočárku. Nebo pri kratším spaní. A jinak prostě obkladat, já udělala polohovací valecky že stocenych látkových plen, které jsem omotala leukoplasti. A všechny zajímavé věci dávala na druhou stranu, hračky na postýlce, na hrazdicce, atd. Někdy pomůže třeba přestěhovat postýlku, podle toho, která strana je zajímavější. Prostě fakt preorganizovat a hlídat.

missbufy
10. zář 2021

Ja jsem si toho taky vsimla u 4-mesicni dcery a otacala jsem ji hlavicku silou na opacnou stranu, i v noci 100x, slysela jsem kdyz si hlavicku otocila v noci zptaky, tak jsem zakazdym vstala a otocila zpatky, masakr, ale stalo to za to. Pak si zvykla mit hlavicku otocenou i na druhe strane.