Vyrážka. Co by to mohlo být?

jana31990
20. bře 2021

Dobrý den chtěla bych se zeptat včera večer se u dcery 3 roky objevila tato vyrážka má ji ale jen na levé půlce těla (ruka, břicho, třísla a noha). Včera si to ještě začala škrábat tak jsem ji zkusila na to dát fenistil kapičky po nich si to už přestala škrábat. Jen pro info veškerou kosmetiku, drogerii i potraviny máme pořád stejný. Nevíte prosím co by to mohlo být? Popřípadě mám s ní zajet na pohotovost nebo bude stačit až v pondělí dětská doktorka. Děkuji

neomenia
20. bře 2021

Napadl me APEC syndrom, mrkni.

jana31990
autor
20. bře 2021

@neomenia teď jsem na to koukala a opravdu by to mohlo být ono. Jen jsem se pořádně nedocetla jestli je to přenosné jelikož mám doma 6 měsíční mimčo. Takže teoreticky bude stačit když bych s zajela až v pondělí k doktorce.

neomenia
20. bře 2021

@jana31990 určitě stačí, myslím, že to přenosné není, on se úplně zatím neví ten původce, i se spekuluje, že to možná není infekční...

keksik002
20. bře 2021

@jana31990 taky by to m9hla byt kopřivka, nejedl neco jineho nebo neceho vic nez normalne? Nebo potnicky.. Zkusila bych dat fenistil a namazat pudrem aby se neskrabal 🙂 pokud zabere byla to alergicka reakce, pokud ne neublizite

martt
20. bře 2021

Klidně by to mohla být i alergie , i když jedla vse stejne . Ona se alergie v průběhu života mění a může se objevit i na to co snasela dobre .

jana31990
autor
20. bře 2021

@keksik002 právě že dcerka nic nového nejedla a ani něčeho víc nejedla. A na potnicky mě to zase přijde divné že to má jen na jedné straně těla. Fenistil kapičky jsem ji dávala včera a po chvíli se přestala škrábat. Ale má to pořád na sobě

jana31990
autor
20. bře 2021

@martt ale zase kdyby to byla alergie neměla by to mít třeba roztahane po celém těle? Ona to má opravdu jen čistě na levé půlce těla nic víc

keksik002
21. bře 2021

@jana31990 midovi se po broskvich osypalo jen leve stehno, pritom predtim je normálně jedl a v pohode 🤷‍♀️

martt
21. bře 2021

@jana31990 Prave ,ze alergie se muze objevit ruzne po tele. Mne se tenkrát osypala jen jedny ruka po nepatrnym mnozstvi medu. Hodně záleží ,jak silná alergie je a s jakým množstvím alergenu přišla do styku.

marcicek84
5. čer 2021

No a co třeba nasadit probiotika, pokud to je exem, tak ten mže signalizovat nerovnováho ve střevní mikroflóře a určitě to neublíží i kdyby to bylo něco jiného...