Teplota a průjem u 6měsíčního dítěte

lucca2211
2. zář 2017

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat, zda jste nemeli podobny problem. Malemu je 6,5 mesice a rano jsme dostali prujem. Dopoledne jsme meli svetle zbarveni, odpoledne zelene zbarveni a navecer se nam pridala zvysena teplota a hlenovity prujem. Zhruba po dvou hodinach menime plinku. Jsme na UM a pridavame prikrmy. Dnes jsme tedy vynechali, takze UM a cajik. Nemate nekdo zkusenost? Na pohotovosti mi nic nereknou jelikoz mame zvysenou teplotu jen ted vecer a prujem jeden den ☹

pavcik123
2. zář 2017

Co zoubky? 🙂

lendapraha
2. zář 2017

Já bych teda hlídala hodně tekutiny a spis než to mlíčko bych zkusila ryžový odvar pokud to je tedy nějake akutní. Nebo kuliska pokud mas doma. A pokud by to bylo i zítra jela bych k doktorovi

lucca2211
autor
2. zář 2017

@pavcik123 zatim nic nikde neni videt. Cpe si vsechno do pusy, ale to trva uz snad dva mesice. Jinak se smeje, hraje si a basti... jen nas dneska trapi od rana prujem a vecer mel 37,5. Coz mi na pohotovosti nic nereknou ☹

lucca2211
autor
2. zář 2017

@lendapraha nejak si na ten ryzovy odvar netroufam. Kadi skoro kazde dve hodiny, jinak je spokojeny, hraje si a smeje se. Pokud zitra nebude lip, tak urcite zajedu na pohotovost, po dvou dnech me snad uz vyhodit nemusi.

sonia79
2. zář 2017

@lucca2211 ahoj , muj syn 9mes mel aktualne to same. V prvni rade bych doporucila minimalizovat davky mleka, to pri prujmu nelze. Ja tedy pres den kojim a na noc davam Bebu a bez ni neusne tak jsem davala deci. Jinak.fakt ten ryzovy odvar , zkus si sehnat v lekarne od Hipp ORS 200. Priznam se ze se mi nechtelo to vyrabet 😉 pak urcite Hylak.Forte a srazet horecku bud cipkem nebo sirupem, cipek mi nekolikrat vykakal tak ze nestihl zabrat. Pisu co pomohlo nam, nicmene v pondeli bych pro.sichr supala k lekari.

lendapraha
2. zář 2017

Urcite Te nevyhodí. Pokud má velký průjem tak u takhle malých deti se nesmí nic podcenit. Ani kdybys jela dnes nikdo by nic neřekl. Já byla s malou na pohotovosti taky kdyz ji byly 4 měsíce a tři hodiny v kuse strasne brečela :D a to jsem předtím pracovala jako sestra na dětském jipu. Připadala jsem si pak jako deb.. 😀 a ona zatím mela jen ofoukly uši 🙂

lendapraha
2. zář 2017

Sonia má určo pravdu jen pozor s tema lékama pokud nemá vic jak 38,5 v zadečku, nebo 38 v podpaží

lucca2211
autor
2. zář 2017

@sonia79 mlicko mame petkrat za den cca 200 ml. Dneska jsem jeste davam cajik, aby mek dost tekutin. Bohuzel ze zdravotnich duvodu uz nekojim a jsme na Hippu 1. Teplotu jsme meli az ted odpoledne, 37,7 a kolem sedme jsme meli 37,5. Takze jen zvysenou. Dneska by me z pohotovosti vyhodili, takze pokud zitra prujem bude trvat i teplota, tak hned jedu. Nebudu cekat do pondeli na doktora. Prdola usnul, tak snad si odpocine. Jinak dekuji za radu.

lucca2211
autor
2. zář 2017

@lendapraha mame v zadecku po odecteni 37,5. Takze se obavam, ze by nas z pohotovosti asi vyspupli ☹

lucca2211
autor
2. zář 2017

@lendapraha kdyz ja ani nevim pod cim si mam ten velky prujem predstavit. Jelikoz mi to ted prijde tak jako,

lucca2211
autor
2. zář 2017

@lendapraha jako ze zatlaci a strasne si u toho prdne nez aby nejak desive tlacil 🙂

lendapraha
2. zář 2017

Nevysoupli, ale jasne ze tam nemusíš hned hnát. Však Jak si říkala vyčkejte do zítra a uvidíš. Pokud se ti v noci nějako budí tak bych mu pro jistotu změnila i teplotu. Nebo na něj aspoň sáhni kdyby náhodou mu to stouplo. Přeju ať se to brzy zlepší ;)

lucca2211
autor
2. zář 2017

@pavcik123 zoubky porad nikde. Je pravda, ze vsechno porad cpe do pusy, ale napuchle dasnicky nebo tak neco nejsou videt :-\

lendapraha
2. zář 2017

Já spis myslela za jak dlouho se vykadi co mu das plenku a jestli je to hodně vodnate

lucca2211
autor
2. zář 2017

@lendapraha akorat se mi ted tak strasne zakuckal, ze jsem ho musela vzit z postylky. Mam ho v postylce vedle sebe, tak budu kontrolovat. Ono se pry rika, ze kdyz maji deti teplotu, tak neusnou a placou.

lucca2211
autor
2. zář 2017

@lendapraha zhruba dve az tri hodiny, no uplna voda to neni. Ted vecer jsem si vsimla, ze tam byli i nejake male hleny, jestli je to mozne. Si prijdu jak neschopna matka, tady na foru neco rozebirat.

lendapraha
2. zář 2017

V klidu, to bude dobre 🙂 neboj se. Pokud to není tak strašný, třeba to bude opravdu k zoubkum. Nemusí je ještě mit. Naše mala to mela vždycky na etapy

lucca2211
autor
2. zář 2017

@lendapraha prujem zacal az dopoledne. Rano jsme davali ke svace hrusku rozmixovanou, tak kdo vi jestli jsem k tomu nedopomohla i ja 🙂 snad uz bude zitra lip. Dekuji

lendapraha
2. zář 2017

Tak přeju klidnou noc a ať je líp 😝

lendapraha
2. zář 2017

Teda😉😀

lucca2211
autor
2. zář 2017

Celou noc budu nejspis.na strazi a hlidat 🙂 ale dekuji, dam zitra info, jak na tom jsme a jestli nebude lip, tak nalozim prcka je jedu na pohotovost.

lendapraha
2. zář 2017

Dej vědět. Držet se 🙂

pavcik123
2. zář 2017

@lucca2211 moje dcera měla ke každému zoubku průjem a 2 dny teplotu přes 38, hlídej tekutiny a snaž se samozřejmě teplotku srazit. Pokud bude i zítra, udělají malému crp na pohotovosti a budeš moudřejší. Držím palce

lucca2211
autor
2. zář 2017

Tak nakonec mi to nedalo a volala jsem na detskou pohotovost. Doktorka rikala at uz nedavam ted mlicko, ze akorat projima. At dam mrkvicku, jablicko nebo banan. A cerny caj nebo vodu a at ji trochu osladim ☹ jelikoz jsem mu udelala ovocny caj a ten vubec nechtel, tak jsem mu samozrejme dala mlicko a az pak volala na pohotovost. Ted se snazi zabrat, tak snad bude chvili spat. Teplota je stale 37, tak snad uz nam nevyleze. Doma mam pro jistotu cipky a sirup, od Paralenu a Panadolu, ale nechce se mi mu to davat, kdyz ma jen zvysenou teplotu ☹

lucca2211
autor
3. zář 2017

Tak prujem nam stale pretrvava, ale uz je to lepsi. Davala jsem mu mlicko v jedenact vecer, ve tri jsme dali sklenicku mrkvicky, rano v sedm, jablicko s mrkvi a v devet jsem mu dala zase mlicko, aby se prospal. Jen resim co mu dam k obedu. Mam doma dyni s ryzi, nebo mu mam dat zase mrkvicku, co myslite?

lendapraha
3. zář 2017

Já bych mu klidne tu ryzi dala, ta taky stavi

lucca2211
autor
3. zář 2017

@lendapraha tak nakonec jsem mu dala k obedu mliko, jelikoz nic jinyho nechtel, tak snad uz bude zitra klid.

lucca2211
autor
3. zář 2017

No tak ted jsem si vsimla, ze od pul paty jeste ani necural ☹ nemuzu do nej krome mlika nic dostat. Ani caj, ani stavu, ani oslazenou vodu ☹ rano hned zavolam doktorovi a pojedeme. Uz zacinam mit strach. Prujem uz takovy nema, vzdycky po jidle neco malo vytlaci, aletak ne

lucca2211
autor
3. zář 2017

Ale nepoznam poradne jestli cural nebo ne ☹

lendapraha
3. zář 2017

Tak mu dávej alespoň to mliko. Já bych mu to mliko zkusila ještě udělat s Tim ryzovym odvarem. Pokud ti moc nepije tak asi nemá co curat. Ale k pediatrovi zajdi