První vyrážka, pak horečka. Co by to mohlo být?

27. črc 2023

Ahoj, synovi 16 mesicu se udelala pred 2 dny vyrazka vzadu na krku a dole ve vlaskach, myslela jsem, ze se opotil v kocarku. Pak se to zacalo sirit dolu na zadicka, vsimla jsem si i trochu cervenejsich tvaricek jak kdyby s vyrazkou. V noci trochu hur spi, ale jinak se mi nezdalo nic divneho, byl vesely bez teplot. Dneska odpoledne horecka skoro 39. Má bílý jazyk a vyrázku i na brisku? Nema s tim nekdo zkusenost? Nevim, jestli to nemuzou byt spalnicky, ale nesedi mi prvni vyrazka a pak horecka. Dekuji za rady.

autor
27. črc 2023

Ockovany byl prvni davkou MMR vakciny pred 16dny. Myslite ze to muze byt jeste reakce na ockovani?

palja
27. črc 2023

Ano, po očkování MMR bývá reakce až nejdříve 10.den a déle po očkování. To vás dr měla poučit. Dcera měla taky 10.den spalnickovou vyrážku, měla brát fenistil kapky 3x denně a neměla chodit na slunko. A horečky se může objevit taky. Já bych dr zavolala. Dceru chtěla vidět, říkala, že ta vyrážka není infekční, ale dítě má oslabenou imunitu z očkování a může k tomu chytit ještě něco jiného.