Vyrážka - pupínky. Co by to mohlo být a čím to případně léčit?

Zodpovězené
21. čer 2023

Dobrý den,

dceři (4 roky) se udělaly na vnitřní straně stehna, blízko třísla, takovéto pupínky ve shluku. Je jich asi 8, nikde po těle nic víc nemá. Přes den bych řekla, že o nich ani neví, v noci spí trochu neklidně, možná ji trochu svědí. Všimla jsem si jich včera odpoledne, dneska ráno stejné, žádné nepřibily. U syna před dvěma týdny zjištěn z výtěru krku streptokok pyogenes, přeléčený antibiotiky. U syna se na streptokoka přišlo, protože měl hodně nateklé uzliny na krku, jinak mu nic nebylo.

Nevíte, co by to mohlo být a čím to případně léčit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevidím zde žádné fotografie. Prosím o vložení. Bez toho nemohu vyrážku posoudit, i když i z fotografie se kožní problémy hodnotí jen velmi těžko.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká