Noroviry, nemocnice. Máte zkušenost?

kristymaty
26. čer 2024

Dobry den,

v pondeli z niceho nic v poledne syn 2 roky, 40 horecky, hlen ve stolici s nitkami krve. Hospitalizovaly nas v nemocnici, z krve a moci se nic nezjistilo a rozborem ze stolice vyšli noroviry a jeste cekame na vysledky z vyteru na bakterie.

Nicmene ma porad horecky jak na houpacce a leti stale vysoko a jako bonus se malemu pridala zadni ryma.

Ja se chci jen zeptat, zda nekdo ma takovouhle zkusenost? A kdy horecky prestaly?

Jsem psychicky na dne..

Dekuju za vase zkusenosti🙏🏼

palja
26. čer 2024

@kristymaty dali vám nějaké léky? My jsme měli rotaviry a noroviry, nasadili nějaké léky metronidazol myslím a den od nasazení byly už jen subfebrilie.

kristymaty
autor
26. čer 2024

@palja Vubec , jen srazeji teplotu😢 porad dokola, poznamenam si a zeptam se! Strasne moc dekuji za reakci 🙏🏼

podestatka
26. čer 2024

Metronidazol jsou antibiotika

palja
26. čer 2024

@podestatka aha, tak to nevím, proč vám něco nedali. Nám pak dali na domů i tablety Entizol. To je na tady tyhle střevní viry.

palja
26. čer 2024

@podestatka to je možné, já jen reaguji na dotaz. Dcera měla vysoké horečky, rotaviry a noroviry zjištěné z odběru stolice a nic jiného k tomu neměla. Nasadili zavodnovaci infuze, léky na srážení teploty a k tomu ten metronidazol. Pak když nás pouštěli, tak jsme ještě dostali recept na Entizol.
Jeste jsem se teď dívala do propouštěcí zprávy a opravdu to tak bylo. Co se a proč dává nevím.

Ta odpověď nad tím patří zadavatelce, už to nejde upravit.

neomenia
26. čer 2024

Na víry se nic nedává. Jen hydratace ( infuze) a srážet teplotu. Metronidazol se na viry určitě běžně nedává.

adelisss
26. čer 2024

U nás byly horečky do 3 dnů pryč. Ale taky dcera skončila v nemocnici na kapačkách. Šlo to vrchem i spodem, hrozila dehydratace. Malé děti někdy snáší takové virózy blbě. Jste v nemocnici pod dozorem, tak je to bezpečnější než doma. Ještě jsme museli brát aspoň týden probiotika po té nemoci...

kristymaty
autor
26. čer 2024

Dekuji vsem za reakce 🙏🏼

goovana
26. čer 2024

@kristymaty napište mi zprávu prošli jsme si tím několikrát