Nechutenství u 3leťáka. Jak dlouho vydržely vaše děti bez jídla?

kattry
17. srp 2024

Ahoj, jdu si k vám pro radu... syn 3roky v úterý a středu měl 38, 5 a ve středu průjem, myslela jsem , že má střevní chřipku, ale zase jsme naposledy byli ve městě v pátek, tak jsem si říkala, že je to dlouho. Každopádně ve čtvrtek dopoledne byl už v pohodě, ale odpoledne začal zvracet, během dne 4x a od 21h do 6:30 co 2 hodiny. Vždycky se napil a šlo to ven. Koupila jsem mu ORS, je to jako Kulíšek, ale podařilo se mi to do něj dostat jen 3x po 4 lžičkách včera a 2x po 4 lžičkách dneska. Každopádně od včera ráno už nezvrací a nemá průjem ani teplotu. Vím, že když je člověku blbě, nic do sebe nedostane, ale taky vím, jak berou křeče do břicha... malej jedl naposled ve středu jeden rohlík od té doby nic nejedl, vše odmítá, pije po troškách, aby to zas nevyhodil. Tak se chci zeptat,jak dlouho vydrželi vaše děti bez jídla? V tom ORS jsou nějaký živiny , tak jestli třeba ho to trochu zasytilo. Nebo je to blbost...

sanyy22
17. srp 2024

@kattry ahoj, syn má čerstvě 3 roky, a 14 dní zpátky prodělal střevní virózu, 2 dny nejedl nic, jen malinko pil, 3 den snědl kousek rohlíku, pak začal pomalu sem tam něco jíst, ale za to strasne moc pil. Trvalo to asi 10 dní než se zase rozjedl.

kattry
autor
17. srp 2024

@sanyy22 ahoj, děkuju za reakci...no on právě vůbec nic nechce, cokoliv mu nabídnu i věcí jakože třeba jako donut atd, I když vím, že to nesmí, tak prostě ne ... já se hlavně bojím, abysme nemuseli třeba do nemocnice na kapačku. S prvním synem jen tohle nikdy nezažila, navíc mám necelý měsíc do porodu...

zmrzlinka
17. srp 2024

Nemůže ho k tomu bolet v krku?Hlavně ať pije.Maš přehled kolik vypije ml za 24 hodin ?

neomenia
17. srp 2024

Nechutenství může trvat dny i týdny, opravdu. Důležité je , aby pil. A i to může být omezené. Močí? Pokud ano a už nevrací a je bez teplot, velmi pravděpodobně se rozpije brzy. Pokud by další den nepil a k tomu nemocil, pak už to bude na pohotovost.

kattry
autor
17. srp 2024

@zmrzlinka nene nebolí ho v krku, říká občas, že bříško, což bude protože nejí... vypije během dne cca 500-600ml a čůrá. Dneska celej den prospal, vždycky se zbudí, napije, chvilku kňourá a zase usne...před půl hodinou se zbudil a ublinknul si trochu, ale nic velkého jen malinko.

kattry
autor
17. srp 2024

@neomenia pije těch 500-600ml za den, dávám mu to po troškách, aby to zas nevyhodil jako předtím. Čůrá, dneska celý den prospal, vždycky se zbudí, napije chvilku kňourá a zase usne. Před půl hodinou si teda jak se zbudil ublinknul, ale nic velkého jen malinko

exbordelar
17. srp 2024

Ty jo, to je tak na hrane. I kdyz 500 ml/24 h je "docela dobry", furt lepsi nez nic. Ale jestli od stredy nic nejedl a je mu furt na zvraceni.... ja bych zajela zitra na pohotovost, zda to uz neni na nejakou vyzivovaci a zavodnovaci infuzi. Coz ja osobne si myslim, podle toho, co popisujes, ze je. 😶

neomenia
18. srp 2024

@kattry a kaká? Prdí normálně?

squezy
18. srp 2024

@kattry zavolej určitě k doktorce. Jidlo mu určitě necpi, hlavně ne donut. My byli se synem na jare s rotaviry 4 dny na kapackach a upřímně,nevim, čeho se tak bojíš,i když jestli máš za mesic rodit,tak te chapu. Zavolej určitě k doktorce, možná už dnes na pohotovost,co si o tom mysli,jestli tech 500ml přece jen neni malo,prece se nazvracel celkem dost. A s jidlem zacni maximalne s piskoty,ale fakt jen jeden piskot a nekolik lzicek piti a klidně ho nech zase prospat. Je to pro tyhle prcky vážně fyzicky dost náročný..na prvni pohled,nevypada dehydrovane? Nema popraskane rty? Plakal treba? Byly videt slzičky? Ja byla na jaře prekvapena,jak syn zacal zvracet v pondělí ve 14h a už druhý den mel tak šíleně popraskane rty,dehydratace jak dělaná. Jeli jsme na kapacky hned a až za 3 dny ho nejak zavodnili..

kattry
autor
18. srp 2024

@squezy tak dneska ráno kadil, ale bylo to tekutý. Každopádně už začíná řádit, už si hraje s hračkama, směje se a řekl, že má hlad a už snědl 3 piškotky 😀😀 vím, že donut nemůže, bylo to myšleno tak, že jsem nabízela i věci, který má rád, ale ani na ty nereagoval. Rty suchý nemá

kattry
autor
18. srp 2024

@neomenia prdí a smrdí, kakal ráno, ale byl to tekutý

kattry
autor
18. srp 2024

@exbordelar tak dneska ráno kadil, bylo to tekutý, což ale asi bude tím, že jenom pije ne? Ale už se směje a hraje si s hračkama, což od středy nebylo. Řekl, že má hlad a snědl 3piškotky. Tak snad už konečně 🙂 jinak kolik by tak měl vypít?

kattry
autor
18. srp 2024

@squezy jinak ten strach, spíš mi jde o to, že kdybych byla sním v nemocnici a náhodou to na mě přišlo dřív... musel by tam být sám

exbordelar
18. srp 2024

@kattry tak 1-1,5l, ted ve vedrech a pri prujmech klidne i vic.
Jinak prujem nesouvisi s tim, ze clovek jenom pije. Voda se za fyziologickych okolnosti ve strevech normalne vstreba, cimz se stolice zahusti. U vas je pricina pravdepodobne naky bacil.
Tak preji, at je mu lepe!

squezy
18. srp 2024

@kattry vypadá to, že už je lepší. Syn dostaval v té nemocnici piskoty a přesnídávky,tak taky zkus. A pro všechny případy si piš ml,kolik toho vážně vypije..a samozřejmě at ma nejakou dobu ještě dietu..zacni s piskotama a presnidavkou,pak nejaky dalsi den zkus kousek sucheho rohliku nebo suchary..jak sama?? Klicik ma snad i tatinka,ne? Nepodcenuj chlapy 🙂 Ja byla se synem v nemocnici a manzel byl doma s druhým synem,mame dvojčata,a tomu bylo také zle,ale nedostal se naštěstí do te dehydratace. Ale postaral se absolutně perfektně.

kattry
autor
18. srp 2024

@exbordelar tak to normálně vypije, ale teď jak včera celej den vlastně prospal, tak vypil jen tohle. Ale myslím, snad, doufám, že už to bude dobrý

kattry
autor
18. srp 2024

@squezy no manžel je od pondělí do pátku pracovně mimo domov, vrací se samozřejmě na víkendy. Když bysme byli normálně doma, tak třeba může pohlídat starší syn nebo sousedka, ale takhle by musel být chvíli v ty nemocnici sám právě, než by dojel manžel domu

kattry
autor
18. srp 2024

@squezy a úplně neni podmínkou, že jsou tatínci k dispozici, znám bohužel spousty ženských, které jsou sami na děti a tatínci nefungují. Sama to tak mám s prvním synem. Tam se k nám tatínek vůbec nehlásí

krtikkrtovaty
18. srp 2024

My měli tohle před týdnem. Fakt se to vleklo. Začala jsem já ukrutný průjem, teplota, únava, 2 dny jsem nejedla, jen pila a po troškách, fakt dobře včetně břicha a jakžtakž jsem začala pořádně jíst až po 5 dnech. A dcery to chytly až po 5 dnech! Mladší horečka, průjem a zvracela až když už byla ok až několikátý den. Starší průjem i zvracení dohromady, fakt hrozný, kdyby večer nepřestala zvracet už jsem zvažovala pohotovost (tekutiny přijímala, rty ok, naštěstí neměla tu horečku). Manžel začal ve středu, prudce horečka, dehydratace - nejdřív šílený průjem a to co vypil vyzvracel na jeden zátah a skončil na kapačce. Říkali mu, že řádí fakt něco strašného - je to nadlouho (opravdu nám všem trvalo 5-7 dnů než jsme se dali dohromady) a fakt nebezpečné v těch horkách. Snad to bude ok - mě přišlo, že to bylo hrozně jak na houpačce už se zdálo dobrý a zase horečka, už to bylo dobrý a i na dietě šlo vše ven. A hlavně abys to nechytla ty!

kattry
autor
18. srp 2024

@krtikkrtovaty asi řádí nějaký virózy a nebo je to fakt z těch veder... Tomášek už naštěstí než teplot, zvracení a stolice už se taky rovná. Dneska měl nějaký piškoty, tak snad se rozjede. Mě naštěstí nic není, ale starší syn odjel v pátek na víkend ke spolužákovi, dneska se vrátil a říkal že v sobotu mu bylo zle, ráno zvracel, měl nejspíš teplotu, ale dneska už prý dobrý. Jen teda teplotu neměřil, takže to nemám potvrzený. Tak jestli se jen přetláskal a nebo měl něco jako Tomášek ....