Mouhou to být neštovice?

kamisek22
29. čer 2024

Ahoj, chtěla bych se Vás prosím zeptat, jestli toto mohou být neštovice? Dcera má po těle jen 9 takových pupínků už 4 dny a další nepřibývají. Teploty žádné, víc unavená také není, prostě jen ty pupínky. Děkuji všem za rady 😊

anonymous_ka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
neomenia
29. čer 2024

Podle mě ano.

kamisek22
autor
29. čer 2024

@anonymous_ka Naše pediatrička má právě od čtvrtka týden dovolenou, jinak bych samozřejmě zašla.

1pomnenka
29. čer 2024

Ano, pokud budou v dalších dnech přibývat další, je to jasné. Puchýřky naplněné tekutinou.

lauriak
29. čer 2024

Nestovice zacinaju na hlave a siria sa smerom dole. A behom 4-5 dni by mal byt uz vysyp po celom tele. Toto mi na to nesedi.

teate
29. čer 2024

@kamisek22 Za mě jo. Ten průběh je velmi individuální u každého člověka. Naše dceři začala první na zadečku. Nelze ohledně nich nic paušalizovat, může mít klidně jen do padesáti puntíků … je to zkrátka individuální. Ale ano, přesně takhle neštovice vypadá.

kamisek22
autor
29. čer 2024

Děkuju moc všem za odpovědi 😊

guliii
30. čer 2024

Ano vypadá to na ně. A pokud nejsou nějaké horší příznaky, není nutné ani k lékaři chodit. Se starším jsem to pediatrovi jen volala, s mladším jsem tam byla, ale měl vysoké horečky 6 dní a měl neštovice všude a hodně. A je lepší nejdříve zavolat, ať s vámi počítají, kvůli ostatním dětem v čekárně. Nás bral až na konci ordinační doby, kdy tam nikdo nebyl.