Kolena 3letého kluka. Máte zkušenost?

7. srp 2024

Ahoj mamky,zda se mi že můj syn má hrozně vyboulená kolena dovnitř k sobě.Mate s tím někdo zkušenost...Už asi půl roku mi sem tam v noci pláče že ho bolí nožičky a hlavně kolínka.Řešila sem s pediatrem a prý růstové bolesti.Zas sem někde četla že takhle malé dítě ty bolesti ještě nemá.Přemýšlím že si nechám napsat žádanku na ortopedii nebo fyzioterapii...co je lepší?máte s tím někdo zkušenost?udělala sem něco špatně při jeho vývoji?boty sem se snažila kupovat vždycky nové a kvalitní.😔

1pomnenka
7. srp 2024

Špatně na fotu stojí, nic nevidím, nemá kotníky ani kolena u sebe, tak těžko říct. Takhle to vypadá, jako že má nohy do X. Chtělo by to lepší foto. Takhle malé dítě má růstové bolesti.

neomenia
7. srp 2024

Růstové bolesti. Nohy trochu do X, ale docela normální vzhledem k věku.

autor
7. srp 2024

Ty růstové bolesti můžou trvat takhle dlouho?nohy do X trochu asi má no...je to špatně?mám to nějak řešit?

cilkat
8. srp 2024

Na Fyzioterapii bych šla. Za mě tam je vpadlý na vnítřní stranu chodidla (jak píší holky . nohy do X). Současní fyzioterapeuti umí často i zaujmout a u takle malého dítěte je to tělo hodně tvárné a velmi snadno se 'napravuje' posílením konkrétní svalové skupiny.

mabs
8. srp 2024

Vzala bych ho na fyzio nebo na ortopedii, někam ho pošlou. Vypadá to na plochou nohu a nohy do x.

dashyyy
8. srp 2024

určitě fyzio, růstové bolesti jsou celkem běžné v tomto věku, trvají i roky.. já mám doma 12letýho a když se natahuje, trpí na ně pořád.. nicméně to podle fotky vypadá na valgozní kotníky, určitě bych nestrašila hned plochou nohou a důvodů ale může být několik, to ti posoudí odborník.. řešila jsem to s klukem, dostal různé cviky, nakoupili jsme pomůcky, balonky, ortopedickou podlahu a kotníky se zvedly, střed těla funguje.. je fajn to řešit už v tomhle věku formou hry 😉

orangutan123
8. srp 2024

Pokud se bojíte já bych šla cestou podologa, sice to něco stoji ale poradí (pokud je teda kvalitní)