Je to na mě už moc. Máte to někdo stejně?

26. pro 2023

Ahoj, mate/ měla jste to někdo stejně?
Mám syna 2.5 roku.
Do 1 roku to bylo celkem náročný, furt jsme litali po doktorech (fyzio, neurolog, hospitalizace ve FNO) tak jsem si řekla že jsme si to snad už vybrali. (Kvůli toho že měl záškuby hlavy a ruky), občas byl nemocný.
Tak posledních půl roku, je snad nemocný co 14 dní, rýma, kašel, občas teplota
Už mi z toho doma hrabe, teď je to přesně 10 dni co byl nemocný, a od včera kašel,rýma, stěžuje si že ho bolí bříško, zvýšená teplota. A ty dny mají snad 50 hodin.
Syn neumí ležet v posteli u pohádky, takže on si "musí" hrát, jenže jak je nemocný tak je uplakaný, protivný.. snažím se mu věnovat na 100% , ale už jsem z toho vyčerpaná, zabavit ho to je makačka... K doktorovi většinou sním chodím po pár dnech když se mi něco nezdá, už si připadám jak blázen. Někdy to vyléčíme doma bez Dr.
Vím že děti bývají často nemocné, ale že takhle často bude syn🤦🤦

prejeta_zaba
26. pro 2023

Nemáte možnost změnit prostředí? Třeba jet k babičce? To by se dalo i když je nachlazený. Bývá s ním manžel nebo někdo příbuzný? Je jasné, že tohle je na palici. Chodit ven se bez teplot dá, je mi jasné, že to v tomto počasí není top zážitek, ale na pár minut se nadychat vzduchu taky kolikrát pomůže. Já v těchto případech beru zavděk i takovými těmi bordelícími aktivitami - do hlubokého plechu kinetický písek nebo mouku, do toho autíčka a nádoby, ať si presypává. Různé výtvarky - nálepky, razítka, plastelína. Koupat se klidně hodinu, když to sítě baví. Kámoška si dokonce na chodbu donesla kýbl písku do plastové nádoby a dítko bylo spokojené. 😀 Nezbývá než vydržet, pevné nervy přeji. 😉

mollyweasley
26. pro 2023

Tak se mu nevěnuj na 100%. Děti nikdy v historii nemívaly tolik pozornosti, měly možnost se nudit a hrát si po svém. V tomhle věku, navíc nemocného, ho sice těžko pošleš samotného za barák na hřiště, ale musí se umět zabavit sám, nebo se to postupně naučit. Holt z toho doma bude bordel a kravál, ale maminka potřebuje doma pracovat, a maminka taky potřebuje doma lehnout na gauč a půl hodiny nic nedělat.

gdpr
26. pro 2023

Ja by som chcela vidieť 2.5ročné dieťa ktoré by vydržalo pozerať sa len na rozprávku a nič iné nerobiť. 🤣 Ja ani netrvám na tom, že musia byť celý deň v posteli lebo zatiaľ v ich veku hy to bolo nerealne (3 a 4.5r) môžu sa normálne hrať a aj zabaviť samé keď potrebujem popratat alebo navariť, urobiť niečo do prace... dokonca chodime aj na prechádzky pokiaľ nemajú teplotu. Nemôžeš to tak brať vážne a venovať sa mu na 100% to by nedokázal nikto.

squezy
27. pro 2023

A kde je otec? Pokud nemá přes den teplotu, tak bych jela normální běžný režim, jen bych asi nechodila ven. Male děti neumí celý den ležet, ani když pojede pohádka :D A jo, děti jsou běžně nemocné, to tak prostě je a bylo a bude! Spíš bych se mu nevěnovala na 200% a stridala bych se s manželem.