Je to angína?

ptacatko01
23. bře 2020

Ahoj, tříletá dcerka měla dva dny teplotu do 37,5, teď už bez teploty, nestěžuje si, normálně jí i pije, má rýmu, na mandlích má bílé fleky viz foto. Já před týdnem bolest v krku, hrozná rýma, teď už jen rýma, přítel od včera velká bolest v krku, špatně se mu mluví a polyká, může to být angína? Dcerka ještě v tomhle ohledu nemocná nebyla. Zítra budu volat doktorce, jak se případně angína léčí? Jsou nutná antibiotika?

zmrzlinka
23. bře 2020

Ano.Chce to antibiotika

dat
23. bře 2020

No jo to vypada na anginu

zmrzlinka
23. bře 2020

@zmrzlinka jo a dává se penicilin....doporučuji píchání do zadečku a taky výtěr z krku ...ať víte co tam je

ptacatko01
autor
23. bře 2020

A měli by jsme se přeléčit všichni? Respektive zítra budu volat k dětské a pošlu jí foto má bezkontaktní vyšetřování nevím jestli je tedy možné i recept poslat emailem? Jestli to bude možné i u praktika, říct že má dítě angínu a že máme také příznaky, jestli je možné takhle zaslat recept přes email? Nechce se mi chodit k doktorovi už jen proto, že mám těžké astma a chytnout koronu by pro mě dobré nebylo.

andrea93133
23. bře 2020

To bude angina a určitě antibiotika, já ji měla často když jsem byla malá, určitě bych nechala udělat výtěr na streptokoka.. radši 😉 a myslím že e recepty se zasílají jen sms zprávou 🤔

odula
23. bře 2020

@ptacatko01 ty jo - půjdu proti proudu ale pokud nemá horečky a ji a pije tak uz atb třeba vůbec mít nemusí. Pokud to zvládla bez tak super. Poraďte se s dr, at udělá stěry a další vyšetření vc zánětlivých markerů , ale pokud je bez teploty tak to znamená že infekce ustoupila sama a podle nejsou atb nutná (aspon to mi bylo receno když jsem podobny problém řešila s dcerkou). Já měla anginu bez atb a do tří dnů přes 39 stabilně - to už je jiný kafe a atb jsou potřeba.

neomenia
23. bře 2020

Jak pise@odula. Je to angína, ale může byt klidně i virová, tzn. ze ATB by nemusela být nutná. Vše určí jen vyter, event CRP. Zítra k lékaři, ten to posoudí.

neomenia
23. bře 2020

@ptacatko01 žádný správný doktor nebude ordinovat na dalku. Pochybuji, že ti praktik naordinuje atb jen tak na dalku.

ptacatko01
autor
23. bře 2020

Tak mě by bylo jedno, jestli by mi to poslali SMS, nebo e-mailem, hlavně abychom zbytečně nemuseli k Dr. dětská má stejně psané, že vyšetřuje pouze bezkontaktně, takže nevím, jestli by stěr vůbec udělala, každopádně to má dcerka poprvé, kdyby se jí to opakovalo, tak by to asi stěr určitě chtělo. Já teda průběh, co jsem měla teď, mívám každý rok během zimy ale nikdy nemám ani teplotu a bolest krku po dvou, třech dnech ustane, tak sem mi myslela vždy, že je to jen viróza. Ona je právě úplně v pohodě, měla jen lehce zvýšenou teplotu dva dny kolem 37,2 a rýmu, tak jsem si myslela že je to jen kvůli té rýmě, ale přítel dnes nemůže mluvit a polykat, tak si říkám, kouknu jí radši do krku. Krom rýmy jí už nic není a ona mi hlásí hned každý bebí, takže pochybuju, že by si nepostěžovala, že ji bolí v krku. Normálně pije i jí a že má velkou chuť k jídlu 🙂

ptacatko01
autor
23. bře 2020

@neomenia tak jasně, že normálně by to žádný udělat neměl, ale v téhle situaci? Hodně lékařů to teď prý tak praktikuje.

odula
23. bře 2020

@ptacatko01 no určující je že je jí dobře a nic jí neboli, teplotu nemá 🙂 bakterialni nelecena angina je jiný kafe. A i kdyby ji měla bakteriální, tak pokud si s ní takto dokázala poradit tak super -a už se ji díky tomu ani nemusí opakovat. Jinak - virová angina je taky výživná, to jo. Tak ať jste brzy všichni zdraví!!🌹

zmrzlinka
23. bře 2020

@ptacatko01 co já vím,tak se nemocné děti pořád vysetrujou i se dělají výtěri atd. I když je pandemie ,tak děti budou stonat s močovými cestami nebo ze slepakem a to se přes telefon asi nevyléčí 🙈

drep
24. bře 2020

Já bych teda atb po telefonu nenaordinovala nikdy. Resp. Asi holce, co má opakovaně infekce močových cest a ví, jak to vypadá a že má teď další bych je napsala s přimhouřeným okem, ale jinak bez klinického vyšetření nee ani v době kovidové.