Dcera, 3 roky, furt nemocná 😭. Co ještě zkusit?

8. pro 2023

Pěkný večer všem, začínám být fakt už zoufalá. Naše dcera letos v září nastoupila do školky. Jak to tak bývá, hned chytla po prvním týdnu nějaký ten bacil a už to jede.... Když to shrnu, tak.od září má furt kašel, hnsunou rýmu. Někdy je to lepší, někdy horší... Ale abych byla upřímná už si nevím rady. V září jsem s ní byla u Dr, dostala antibiotika. Nebo nezlepšilo se. Byla asi 3 týdny doma. Pak chodila na střídačku do školky podle situace. Ale pořád se jí to drží. Má furt šílenou rýmu, a kašel. Ten má hlavně v noci, dráždivý, úplně se dusí. Dostává furt nějaký sirupy, kapky.. zkusila jsem kde co. Cibuli s cukrem.. já už fakt nevím 😭😭😭

honatko092
8. pro 2023

U nás stejné, nepomáhá nic, musí se to přežít. Kamarádka říkala, že nemoci jim ustoupily až třetí rok ve školce. Doktor mi doporučil sirup Multi-sanostodol (pozor pokud máte diabetika!) a zdá se mi to trochu lepší 😊

honatko092
8. pro 2023

Ten sirup to jsou multivitamíny 😊

te_reza
8. pro 2023

Alergologie, imunologie a ORL proběhla?

exbordelar
8. pro 2023

Jo no, bohuzel klasika - ctyri dny ve skolce, ctrnact dni doma a tak furt dokola 🤷‍♀️ buduji si imunitu.. . Zlepsi se to posledni rok ve skolce a ve skole uz budou skoro porad zdravi 🙏🏻😉

elesse
8. pro 2023

Kolem 10 epizod nemoci za sezonu je bezne pro budovani imunity, bohuzel

neomenia
8. pro 2023

Klasika skolkoveho dítěte v prvním roce docházky. Třeba je vydržet. Nic víc nepomůže. Jen čas, čas, čas, až se imunizuje a bude zocelená.

zmrzlinka
8. pro 2023

Chce to čas ,ale nechala bych vyšetřit nosní mandli na ORL.

emillyhk
8. pro 2023

Syn má necelé tři, od září školka. Někdy vydržel tři dny, někdy týden, ale potom zase rýma, kašel... Nasadili jsme Imunoglukan, dáváme kolostrum, déčko, céčko... Naposledy byl doma tři týdny 🙈 Poslední týden už mu nic nebylo, ale já byla na neschopence, tak byl doma se mnou. A myslím, že to hodně pomohlo, že nešel s oslabenou imunitou hned do školky (kde kašlou a smrkají všichni 😆), vydržel celé dva týdny, než znovu lehnul 👍
A přidám takový svůj postřeh - než začal syn chodit do školky, tak byl nemocný jednou (nějaký hnusný moribundus), jinak když měl trochu rýmu on nebo děti kamarádek, tak jsme se pár dní neviděli a pohoda. Jasně, odpadly starosti s nemocným batoletem, ale prostě nemá vybudovanou imunitu. Takže teď chytí všechno a víc se v tom plácá 🤦‍♀️ Děti kamarádek, co byly častěji nemocné už před školkou, tak to teď zvládají líp... 🤷‍♀️

mamikry
9. pro 2023

Školka se musí promarodit a přežít. Měli je to uplně stejně. Co 14 dní nemoc. A když přešlo období nachlazení, přišly neštovice. Bylo to na hlavu. Teď si užívám poslední rok, než půjde do školky nejmladší a začne to zase. 🙄 Dělat se s tím moc nedá, jen vydržet. Můžeš zkusit nějaké doplňky na imunitu, ale u nás to byly jen vyhozené peníze.

eithelwing
9. pro 2023

Dva roky jsme to tak měli. Zjištěna lehká alergie, mírně zvětšená mandle. Vyzkoušeny nejrůznější preparaty, asi nejvíc se osvedvil lipozomalni vitamin C a ústní probiotika.
Po dvou letech promorovani konečně lepší. 🙏

Na ten kašel možná zkusit tymianovou mast?

nattt
9. pro 2023

Dcera necele tri roky (do skolky nechodi, ale do DS a jinych krouzku apod) a taky dva mesice resime hrozny kasel, predtim dva mesice rymu. Na rymu zabral az Pamykon atb kapky do nosu. To nam pomohlo vsem (stridame si to v rodine od toho zari), s kaslem taky problem, nic nezabira :( dle pediatra pry je to ted vsude takhle dlouho a u vsech 🤷

tereza_hru
13. pro 2023

jen píšu, co dávám synovi já a třeba jste z toho ještě něco nezkoušeli a mohlo by pomoct - erdoherbal sirup, dračí sirup od mycomedica, betaglukany od mycomedica a H2 Immunity drink

autor
14. pro 2023

@tereza_hru ten dračí sirup je účinný? Dost o něm slýchám ale nezkoušela jsem

tereza_hru
20. led 2024

přijde mi, že celkem ano..jako nezabrání to nemocem 100%..syn byl taky nemocný, ale u rýmy se fakt ubránil a jen ho to "lízlo"