Covid. Co teď?

lucaaaaaaqa
31. led 2022

Ahoj holky od pátku má chlap covid.
Mému malému bylo od soboty taky nic moc má teda jen rýmu a teplotu ten den 37.2 teď nic jen rýma dneska jsem mu udělala test a je pozitivní tak se chci zeptat co teď? Neřešila sem to protože jsme to zatím neměli jak je to s karantenou? Platí to od ty soboty nebo odedneska? K Doktorovi nemusíme kdyz má jen rýmu??
Já jsem jediná negativní. Díky moc

jjasmina
31. led 2022

@lucaaaaaaqa určitě dát vědět pediatrovi. Jinak když můj chlap chytnul covid, tak od jeho pozit testu sme byli v izolaci i my a šli sme na pcr

lucaaaaaaqa
autor
31. led 2022

@jjasmina já sním na pcr nepůjdu byl to horor doma natož tam to sním radši budu týden doma. Proto se radši ptám má sice jen rýmu ale stejně

jjasmina
31. led 2022

@lucaaaaaaqa jj my měli u malé horší průběh, tak proto i ten test, navíc to provedli velmi šetrně

vladienka
31. led 2022

@lucaaaaaaqa normalne s nim zostan doma kym mu nebude dobre. Vobec ho nemusis tahat na pcr ani nic oznamovat pediatrovi.

lucaaaaaaqa
autor
31. led 2022

@jjasmina jasný kdyby měl nějaký průběh hrozny určitě bych to nějak zvládla ale takhle se mi pravé nechce

lucaaaaaaqa
autor
31. led 2022

@vladienka ani doktorovi ? No tak super já se pravé bála ze on by nás poslal na ten test
A jak dlouho sním musím bejt doma? Přítel to má od soboty a malý též si myslím protože měl už ten den velkou rýmu

jjasmina
31. led 2022

@lucaaaaaaqa no kámoška chytla covid teď, jejímu chlapovi volala hygiena a děcka na pcr nemuseli.

martt
31. led 2022

@lucaaaaaaqa Pokud by jste byli bez příznaků tak 5 dní. Jinak izolace konci dva dny bez příznaků.

katherine177
31. led 2022

@lucaaaaaaqa syn přišel ze školy minulé pondělí s pozitivním antigenním testem,musel na PCR.Ten taky pozitivní ,museli jsme jít celá rodina kdo je s ním v domácnosti na PCR a tam další dítě pozitivní ,běží nám už druhá karanténa.Jinak ten první syn má dvě dávky očkování ,měl teploty mezi 37-38C,kašel ,bolesti hlavy,první den zvracel ,bolest na hrudi ,je mu 14let ,ten mladší ten má 2,5 roku měl 39,5C dva dny a průjem jeden den.My ostatní jsme negativní .

katherine177
31. led 2022

@jjasmina my museli na PCR celá rodina a nahlásit kontakty na hygienu.

ajja87
31. led 2022

A ja bych na test sla, me doktorks řekla, ze je to na nás jwstli pujdem, ze nás nutit nebude, ale kvůli případnému postcovidu je lepší, když je covid potvrzený, ze pak doktoři vědí, ze byl covid a zacnou jednat hned, než když pak čekáš třeba spoustu vyšetření co danému teda je

j.a.n.i
31. led 2022

@katherine177 kontakty na pcr test
T nemusi, pokud nemaji priznaky.

katherine177
31. led 2022

@j.a.n.i hygiena poslala SMS ,že mám nahlásit všechny kontakty,kteří přišli do styku s pozitivními u nás doma ,bez ohledu jestli mají nebo nemají příznaky

michaela666
31. led 2022

U nás musela na PCR i dcera. Měla jen rýmu, ale doktorka chtěla abychom jí otestovali, když jsme byli oba pozitivní. Test zvládla úplně v pohodě. Seděla manželovi na klíně, zaklonil jí hlavu a ve vteřině už bylo po všem. Ani nestačila postřehnout, že se něco děje.

vhanka
31. led 2022

@lucaaaaaaqa nechápu. Všichni se kovidu tak bojí.plno řeči ale první nemoc u které nechtějí k doktorovi. Zvlášť u dětí nechápu.
Furt se neví,co to dělá v budoucnu. Je lepší,když to bude mít v karte. a co postcovidovy syndrom,to taky nic?
Nechápu. Měli jsme ho 2 x, obě děti šly na testy i opakovaně. A to máme mimco a 3 letou. Trauma nemají.Už jsme řešili,zda něco není kvůli tomu a je důležité,aby to pediatr věděl.

petrasipkova1
31. led 2022

@vhanka mám stejný názor, vůbec nechápu. Navíc u nás třeba delaji Pcr ze slin dětem nebo z pusy to je taky úplně v klidu.

lucaaaaaaqa
autor
31. led 2022

@vhanka nevím co nechápete napsala jsem ze se mi tam sním nechce.. nějaký trauma vy mít nemusíte jenže můj se toho všeho boji. Dělala jsem mu to dneska doma a drželi jsme ho dva aby jsme se mu do toho nosu vůbec dostali. Proto se tady na to ptám ať vím co mám dělat nechtěla sem tam jit ale když budu muset samozdrejme půjdu! Zítra tam zavolám.

j.a.n.i
31. led 2022

@katherine177 Coz nic nemění na tom, ze ty nahlasene kontakty nemusi na pcr test, pokud nemaji příznaky.

j.a.n.i
31. led 2022

@lucaaaaaaqa medila dela z pusy, tak se zkus objednat tam.

lucaaaaaaqa
autor
31. led 2022

@j.a.n.i určitě objednam jenže náš dětský doktor to děla také ale z nosu doufám ze nebudu muset k němu 🙈 tady u nas máme též odborové místo a prý dělají také z pusy

lucaaaaaaqa
autor
31. led 2022

@j.a.n.i
@j.a.n.i takže já když nebudu mít příznaky na testy nemusím.. ?

katherine177
31. led 2022

@j.a.n.i to nevím ,nám řekli všichni musí na PCR a všichni jsme v karanténě,bydlíme všichni v jednom bytě, pozitivní jsou dva ze šesti členů rodiny.

katherine177
31. led 2022

@lucaaaaaaqa můžete být pozitivní a nemusíte mít příznaky

lucaaaaaaqa
autor
31. led 2022

@katherine177 jasný já si dělala test doma vlastně všichni oni dva jsou pozitivní já ne.. kamarádka měla minuly týden kluka pozitivního a volala tam a řekli ze oni nemusí když jim nic není tak tohle je těžký 🙈

j.a.n.i
31. led 2022

@katherine177 Ja se ridim oficiálními pokyny a ne tim co jedna pani povidala.

martt
31. led 2022

@lucaaaaaaqa Teď to zažíváme ze synem. Je to tak, ze pokud nebudeš mít žádné příznaky po 5 dnech ti konci karantena a nemusíš na PCR. Pokud cítíš příznaky, měla by jsi zavolat svému lékaři a ten by tě měl poslat na PCR. Ale i po těch 5 dnech to ještě můžeš dostat nebo se mohou dostavit příznaky . U nás rodina v karente 5 dni nic jim nebylo tak na PCR test nešli a ukončili karantenu 7. den nejmladší dceři vylitla teplota trochu kašel a PCR test pozitivní.

betelgeuzz
Autor odpověď smazal
Zobraz
katherine177
31. led 2022

@j.a.n.i to není žádné jedna paní povídala! Je to přímo z krajské hygieny !

katherine177
31. led 2022

@betelgeuzz tak je lepší na ten test jít a být v klidu , že nenakazím třeba babičku ,tím že mi nic není a prostě z protestu,že se mi nechce na test , že jsem snad omezován na osobní svobodě jak si nějací myslí .Ono se vám nic nestane ,když tam půjdete všichni z rodiny .

katherine177
31. led 2022

@martt přesně ,souhlasím s vámi