Černý kašel. Poradíte, prosím?

helcakab
25. lis 2020

Dobrý den, synovi vyšly hraniční hodnoty na černý kašel, jdeme znovu na odběry. Nevím kde to chytil, ve školce nebyl 3 týdny mezitím byly ty odběry. Nerozumím slovu hraniční má ho tedy nebo ne? Měly vaše děti? Jak dlouho je dítě infekční? Očkovány podotýkám je dle ockovaciho kalendáře. Má 3,5 let.

janule1940
26. lis 2020

@helcakab z krve nebo pcr steru?v jake fázi kašle byl test dělaný?uz má dusive záchvaty?

helcakab
autor
26. lis 2020

@janule1940 no to nevím dozvím se na kontrole, syn od července má furt rýmu kašel vyléčí se týden je dobrý a nanovo...opakovaně stery z krku krev na mononukleozu, mykoplazmata, borelka...vše negativní tak mu doktorka asi vzala ten černý kašel brala jen krev...

helcakab
autor
26. lis 2020

@janule1940 jo a kašle jak pri nachlazení řekla bych, že tak chrble většina dětí...jen prostě je posl. Dobou furt na hromadě ve hře jsou i nosní mandle

priefi
26. lis 2020

@helcakab kdo ví, jak dlouho už to mohl mít, takže ve školce to mohl klidně chytnout

helcakab
autor
27. lis 2020

@priefi

helcakab
autor
27. lis 2020

@priefi a myslíte že to že se mu furt vrací rýma kašel je tím údajným černým kašlem? Jsem už zoufalá je furt nemocný no snad dostane antibiotika a bude už klid :-///

janule1940
27. lis 2020

@helcakab antibiotika na cerny kasel jsou,co ja vim,v teto fazi asi na nic.pomahaji jen v uplne první fázi - cca prvních 10 dni,kdy mohou zabránit rozvoji druhé “dusive” fáze.stejne si ten kasel bude muset odbyt,říká se cca 90 dni u černého kašle.zkuste si načíst z více zdrojů.uvidite,co ten druhy test.

podestatka
27. lis 2020

Manzel měl černý kašel loni, atb dostal na tři týdny... Ten kašel byl opravdu ošklivý, zachvatovity, několikrát se i pozvracel,rymu neměl.

janule1940
27. lis 2020

@podestatka budu rada,kdyz mi řeknete,jestli mu Atb ulevila.cetla jsem si několik studii,které tvrdily,ze podání Atb v teto fázi už nepomůže.dekuji

podestatka
27. lis 2020

@janule1940 ano léčil se měsíc, ale je v pořádku

dashyyy
27. lis 2020

@janule1940 dostali jsme v rodině atb i v dusivé fázi.. syn bral 3 neděle, já 14dní, švagr měsíc
@helcakab syn kašlal 7 měsíců, skončil po čk na vdechovadlech, já jsem kašlala 9 týdnů, že jsem měla strach, že mi popraskaj žebra.. pertusse je na dlouhou trať.. posilovala bych teď hodně imunitu.. nám oběma hodně pomohla až dovolená u moře

priefi
27. lis 2020

@helcakab to nevím, ale doporučuji podpořit imunitu a také udělat krevní testy na respirační alergeny, tipovala bych to na ně

zelenaesmolda
4. pro 2020

@podestatka
tak to ja zvracim skoro pokazde kdyz se rozkaslu,teda vetsinou me natahne ale uz jsem se i pozvracela.