Často nemocné dítě už druhým rokem ve školce...

anculka27
2. bře 2024

Ahoj všichni. Nejdu si pro radu, i když v mém případě každá rada asi dobrá. Potřebuju se spíš asi hlavně vypsat. Už druhým rokem chodí můj syn do školky. Začal v lednu 2022 a já hned v únoru nastoupila zpět do práce. Samozřejmě jsem počítala s tím, že s nástupem do školky bude syn marodit víc, než když byl se mnou doma. Navíc po prvním roce doma začal kovid, takže jsme byli v podstatě dva roky během kovidu mimo kolektiv, když nepočítám rodinu a příbuzné. O to víc ho to asi v té školce už od začátku semlelo...
Jsem z toho už tak trochu nešťastná. Zkoušela jsem všechny možné vitamíny, sirupy, léky.... Dítě každý den venku, žádné sterilní prostředí. Zdravá strava... Po prvním půl roce ve školce musel jít na operaci s nosní mandlí, protože už měl třetí stupeň zvětšení, takže musela ven. Vyrobili nám vakcínu, aby měl protilátky, takže jsem doufala, že nejhorší máme za sebou a pomůže mu to, bohužel nepomohlo. Ani po prvním roce chození do školky se nemocnost nesnížila. Dokonce jsme začli chodit i na alergologii, ale na nic nepřišli. Jsem zoufalá, protože teď druhým rokem, co je ve školce, tak v podstatě od září neustále marodí...každej měsíc...v lednu mu bylo pět....pořád jen slyším ze všech stran jak se to zlepší, ale mně už docházejí síly... Nevím co s tím, vím, že jsou děti, které jsou vážně nemocné a může být hůř, ale už to psychicky nedávám. Momentálně byl dva týdny ve školce, po dvou týdnech opět nemoc, tentokrát poprvé zánět středního ucha... Před tím to byly dutiny, záněty průdušek, anginy a já nevím co všechno.... Omlouvám se za slohovku ale už to muselo ven... Teď zase slychavam, že ve škole se to zlepší. Je to moje aktuální naděje, ke které se upínám. Nemít mojí babičku, tak jsem víc doma než v práci...

squezy
2. bře 2024

@anculka27 jasně, že se to jednou zlepší,ale chápu, že je to náročné. Ja jsem ta šťastná,co ma 5 leta dvojčata a ročně jsou nemocné párkrát. Nevim,cim to je,nedelame nic extra,zadne sirupy a dalsi vychytavky na imunitu jim nedavam. Tobě však radim to,aby ses na OCR vymenila s manželem,nebo jestli by si prarodiče troufli,tak se prostě vystridejte. I kdybyste na tom meli být finančně tratni,tak i jednou, když se bude starat přes den někdo jiny než ty,a ZE BY TO TAKY ZVLADLI,tak se prostridejte.

zmrzlinka
2. bře 2024

Syn taky takhle marodil.Do toho do první třídy stihl chytit mononukleózu a boreliózu.Přešlo to až ve druhé třídě.Myslim,že mu hodně pomohl sport.Od 4 let hrál fotbal,ale to byl věčně nemocnej a pak přešel na hokej a ten mu sed 👍
Drž se.Verim,že Tvůj syn z toho vyroste.Akorat se to musí nějak přežít.Ja do teď nechápu jak se to období přežila....

ovin
2. bře 2024

@anculka27 Soucítím, celou MŠ jsem protrpěla, dcera stále nemocná a my to navíc chytali od ní. Nástupem do školy se vše zlepšilo, marodí 1x do roka a to jen s lehkou virózou. Pomohl nám i rybí tuk. Takže vydržet, bude líp.

efa1
2. bře 2024

@anculka27 Jsme na tom defacto stejně, dcera nastoupila v dubnu 22. Teď je po neštovicích, doma byla měsíc a po 3 dnech ve školce opět rýma jak trám. Mám ještě staršího syna, ve školce byl na hromadě úplně stejně jako dcera. Teď je v první třídě a opravdu se to, ťuk ťuk, diametrálně vylepšilo. Tak si říkám, že už musíme přežít poslední rok a čtvrt ve školce a pak už to snad bude lepší. Kdybych nepracovala jen na 0,5 úvazku a manžel by nemohl mít home office, bylo by to v háji.

jolana24
2. bře 2024

Syn šel do školky v 5 letech a byl to masakr. Byl týden ve školce a 2-3 týdny doma. Takhle to probíhalo i druhej rok (měl odklad). Nejdýl byl ve školce 14 dní v kuse 🤷🏻‍♀️ Teď je v 1.třídě a je to o dost lepší. Za první pololetí měl zameškáno 48 hodin (=12 dní).

drakenn
2. bře 2024

A chodí do školky rád? Je tam spokojený? Jaká byla adaptace?

nick1234
2. bře 2024

@anculka27 syn bude mít 8 a tento rok je snad nejméně nemocny (je ve 2. třídě) u nás je tedy vždy nejhorší období od listopadu do Vánoc, nevím proč ale každoročně je nejvíce nemocny 🤷‍♀️ předtim a potom jen občas nějaké nachlazení…co je ve škole je to ale mnohem lepší😉. Muzu nabídnout také pohled z druhé strany - učím v mateřské škole (děti 3-4 roky, takže ti nejmenší) a opravdu nejdůležitější, i když to většina rodičů nechce slyšet, je dovést dite opravdu dolecene, tzn. po odeznění příznaků nechat dite alespoň par dni doma “dolecit” protože se nám velice často vrací děti sice třeba týdnu, deseti dnech, ale dite má stále rýmu (jakoze fakt rýmu, zlutou, která neustale teče, a vzhledem k tomu ze děti neumějí ve většině případu smrkat a většina z nich ani neresi nudli až puse - doslova - a dokud je mi nebo kamarádi neupozorni tak ji tak nechají 😒. Takže se to šíři jedna báseň, o kašli ani nemluvím, a rodiče se cíti straně dotčeni když jim takové dítě pošleme opět domu, ze s nim preci byli dost dlouho doma 🤦‍♀️ a to ze je nedolecene? Už nemame hlídání 🤷‍♀️ jako rodič to chapu, ale proč na to potom doplácí ostatní děti, které samozrejme nakazí? Takže asi proto se v tom všichni neustale placaji🙈

k2792017
2. bře 2024

Nevím co poradit, protože jsme na tom stejně, možná hůř. Syn je ve školce třetím rokem (nástup září 2021), ve školce je tak týden, max. 1,5 týdne. Pak cca 2 týdny doma. Takhle pořád dokola. Doma se nudí a zlobí, na režim si ani nestihne zvyknout a už je zase doma. Jako předškolák má odchozenou sotva půlku docházky (kdo ví jestli) a kroužky propadají… Přijde mi, že pak ani nezapadá do kolektivu, jak tam není. Nejhorší je, že hned nakazí své 2 mladší sourozence, máme 3 měsíční dceru, která moc nechce pít a jak je nemocná, nemůžeme do ní skoro nic dostat. Nemám jí ani kdy dát očkování. Jsem z toho už úplně zoufalá…

anculka27
autor
2. bře 2024

@squezy tak to máte fakt štěstí, že nemarodi tak často. Nevím čím to je, že některé děti marodí méně a jiné více.... Snažíme se samozřejmě střídat jak já , tak manžel a zapojuji babičku, ovšem ta má teď sama zdravotní problémy, takže je to teď bohužel víceméně na mně ... Manželovi začla už sezóna (pracuje v zemědělství) takže lítání po doktorech je na mně. Jeho rodiče bydlí skoro dvě hodiny cesty a moji rodiče mají časově náročnou práci... Takže se snažím volný čas trávit něčím co mě baví aby mi nehrablo...

anculka27
autor
2. bře 2024

@zmrzlinka děkuji za uklidňující zprávu, také mi dost lidí říká že většinou ve druhé třídě se to o dost zlepší. Syn loni také začal chodit na fotbal, ale třičtvrtě tréninků musel vynechat kvůli nemocem.... Takže mi to je i líto, že nemůže chodit pravidelně na tréninky. Taky se divím že jsem se zatím nějak vždy vzchopila. Říkám si že to musíme ještě rok a půl vydržet.... jediné co mě trápí je aby neměl kvůli takové nemocnosti ve finále ještě odklad...

anculka27
autor
2. bře 2024

@ovin já všem říkám že už tu školku nenávidím, že je to semeniště všech možných bacilu 🙈 a samozřejmě jak píšete, taky od něj vše hned chytnu, takže ve finále trpí nejen syn, ale i já...

anculka27
autor
2. bře 2024

@efa1 to naprosto chápu, po tak dlouhé době doma a potom znova další kolo nemoci.... Musíme to hold nějak vydržet. To máte výhodu s tou prací... My to musíme vždy nějak vymyslet kdo zůstane doma atd...🙈

anculka27
autor
2. bře 2024

@jolana24 to zní taky dost hrozně.... Já se toho odkladu taky bojím, když vidím jeho docházku.... Nejdýl byl ve školce snad tři týdny...to byl náš rekord...jinak jak píšeš taky po dvou týdnech vždy nějaká nemoc. Tak aspoň že se to u vás uz zlepšilo 😊

anculka27
autor
2. bře 2024

@drakenn má tam kamarády, když byl menší tak občas byl ráno brek v šatně, ale to nebylo tak časté. Nikdy si nestěžoval, že by tam nerad chodil. Vždycky si o školce po vyzvednutí povídáme, takže z jeho rozhovoru vždy vím, že je vše v pořádku a nedělá nějaké plačtivé scény ze chce domů, učitelky taky nikdy neříkaly, že by byl problém s adaptací nebo mezi dětmi. Má i svoje kamarády se kterými si rád hraje 😊

ada22
2. bře 2024

Nám hodně pomohl imunoglukan a nebo to byla náhoda a prostě se konečnē v sedmi letech zlepšila. Starší to trvalo ještě déle, ale tam si myslím, že to bylo i covidem, že si znovu budovala imunitu.

anculka27
autor
2. bře 2024

@nick1234 děkuji za názor i jako učitelky MŠ. My patříme, a to i vždy říkají naše učitelky, k těm poctivějším rodičům, kteří dítě nechávají doma se vymarodit a ani ho nevodi nemocné do školky. Samozřejmě, když má čirou rýmu a občas zasmrka a není vyloženě nemocný, tak do školky jde, protože jinak by byl doma opravu pořád, ale když pak vidím jiné děti, které tam opravdu hodně kašlou a smrkaji, tak je to k vzteku. Manžel se s učitelkami dobře zná, takže mu občas i řeknou, že někteří rodiče mají výmluvy, které jste uvedla i vy, že nemají hlídání atp., na jednu stranu je taky chápu, na stranu druhou pak musím díky nim řešit další kolečko doktorů a OCR.... A vůbec nejlepší jsou maminy, které mají mladší dítko doma a do školky dají to starší nemocné 👌🙃

anculka27
autor
2. bře 2024

@k2792017 musíme bohužel vydržet...je mi líto, že vám pak marodí i mladší děti, neumím si představit ten nekonečný kolotoč u více dětí. Držte se, musíme doufat, že ve škole už bude lépe. A s kolektivem bych si nedělala starosti, takhle malé děti si myslím, že to ještě tolik neřeší, horší by bylo kdyby pak takhle často marodily i ve škole, takže si to alespoň odbudou už ve školce 😊

anculka27
autor
2. bře 2024

@ada22 imunoglukan jsme také zkoušeli, ale nepomohl.... nemocný byl pořád stejně...🙈😞
Taky si myslím že vliv na to má i kovid a odstřihnutí od kolektivních aktivit potom nebyl zvyklý na dětské kolektivy...

moni_12
2. bře 2024

My se trapime taky. Syn chodí druhým rokem a taky pořád něco. Je ale fakt, že podzim vydržel ve školce skoro celý, protože bylo teplo, jak se ochladilo, už přišla první angína, chytl manžel, pak druhá angína, chytli jsme celá rodina...přes Vánoce jsme vydrželi a od nového roku jedeme rýmy a kašle. A to já jsem z těch, co opravdu držím syna doma, ať se pořádně doleci. Jak dojdeme do školky a v šatně kašle 5 děti, to se nedá :( já jsem z toho úplně na mrtvici, asi nejhorsi je z toho ta izolace, že jsme zavření doma...snad jaro bude lepší. Výhodu mám v tom, že jsem s mladší doma na rodicaku, takže neřeším práci, ale od září to začne a to nevím, co budu dělat.

squezy
2. bře 2024

@anculka27 jen at si vezme volno i manžel,ma na to stejné právo jako ty. Ty budes 8h mimo domov a i když na syna budes cely den myslet,tak si odpocines. I kdyby jste si to 2x ročně takhle vymenili,tak by to dost pomohlo. A hlavně si to manžel také vyzkousi,jaka je to honicka starat se o nemocne dítě,obed,domacnost a tak..znam holcicku,co byla furt na krupici,dokonce ji v dubnu uz vzali ze skolky a s nikym se temer nevidali,a stejne obcas mela rymu nebo kasel. Ale další školní rok je to úplně jine,ale je ji necelych 6 let,ty děti se prostě poslední rok ve školce nebo první rok ve škole podstatně zlepší. Držím palce.

anculka27
autor
2. bře 2024

@moni_12 tak alespoň jste měli klidný podzim... Angín jsme si taky uzili dost a samozřejmě jsem to vždycky chytla i já, takže radost... Přesně jak píšete, dávám zdravé dítě po nemoci do školky a pak to slyším v šatně a ve třídě a rudnu vzteky.... O izolaci doma během nemoci ani nemluvím....už to nesnáším 🙈🤣 vždy se to snažím nějak kompenzovat abych zabila čas 🤣 nejhorší je, že moje kancelářská práce je taková, že každá absence znamená naprostý chaos po příchodu z OCR....všechno tam na mě čeká a hromadí se o to větší mám pak nervy když musím být doma 🙈

moni_12
2. bře 2024

@anculka27 třeba na tu angínu nám Dr na pohotovosti řekla, že se s tím nic moc nedá dělat, jedině tak zkusit Bactoral, že z toho jinak děti musí vyrůst.
Já mám pocit, že máme okolo nás dost nemocných dětí a vůbec netuším, čím to je. Někdo to pořád svádí na covid. Nevím no, je to individuální, někomu pomůže to, jinému ono...jedine z toho vyrůst, držím nám všem palce, ať to hlavně my matky přežijeme ve zdraví 😅

anculka27
autor
2. bře 2024

@moni_12 bactoral jsme zkouseli taky, dost lidí to hodnotilo kladně...takže proč to nezkusit. Bral to celou sezónu, anginy měl stejně...takže u nás to moc úspěchu nemělo...co je od září ve školce, tak angínu díky bohu už neměl...🙏 Pro změnu zase teď trpí na kašle a rýmy a záněty dutin....🤷‍♀️ Zánět středního ucha měl teď poprvé...
Přesně tak...každému může pomoct něco jiného a nebo nic a jak pisete, hold počkat než z toho vyrostou...🤷‍♀️ Nic jiného nám nezbyde... Taky vám držím palce, musíme to přežít 🙏🤣

moni_12
2. bře 2024

@anculka27 co třeba čtu spoustu diskuzi různé na fb, často pomohly dětem betaglukany, nebo kolostrum, nebo jen vitamin C...a nebo nic z toho, jen dítě došlo do fáze, kdy se imunita vytvořila a konec😅 takže kdo ví, kde je vlastně pravda. Ale sto lidí, sto chutí, každému může účinkovat něco jiného. My teď teda jeli 2 měsíce Bactoral, se starším to užívala i mladší a už to sakris leze do peněz. Nakoupila jsem nějaký vitamíny v lékárně, ještě i rybí olej, CPU je tím už druhý týden a uvidíme. U nás to loni na jaře zakončily neštovice a byl klid, celé léto

anculka27
autor
2. bře 2024

@moni_12 my už zkoušeli imunoglukan, bactoral, nějaký sirup už nevím ani název, dračí krev, sirup a to docela drahý z lipozomalnimy vitamíny a nic... stejně furt nemocnej...teď jsem zkusila na rady kolegyně kozí kolostrum....asi poslední co zkusím protože, jak píšete, leze to hrozně do peněz. Poslední sirup, který jsem kupovala stál skoro dva tisíce a měl to na měsíc a půl zhruba.... Kozí kolostrum taky nic levného ale má to alespoň na tři měsíce tak uvidíme jinak už na to prdim 🙈🤣 jak píšete asi to chce prostě čas a on z toho vyroste....jinak už nevím 🙈🤣 ale člověk prostě ze zoufalství zkusí kde co no 🤷‍♀️ Přes léto máme taky klid, ale ve školce už třeba není od června....ještě se mi za ty dva roky nestalo aby odchodil alespoň celý červen...vždy nějaká nemoc takže jsem to pak vzdala a nechala ho už doma až do prázdnin...🤷‍♀️ Neštovice jsme zatím neměli...ale u nich si říkám čím dřív tím líp🤔

mikawis
3. bře 2024

Hezký den holky, kvůli tomuto tématu jsem si zřídila i profil🙂. Můj syn, v květnu 5 let, nemocný asi od dvou let...říkáme ze srandy, že dostal v září rýmu a už se z ní nedostal. V jeho případě se jedná o opakující kašle, rýmy, občas horečky. Dávali jsme dlouhodobě Imunotrofinu D, přišlo mi to po ní trochu lepší. Pediatra mu poté nasadila i dýchací spreje. Chodili jsme na alergologii, hrozná paní doktorka, nechali vytrhnout nosní mandli, to možná pomohlo s tím, že když rýmu dostal, dokázal se z ní vyléčit, před tím bez šance 🤷‍♀️.
Pak jsme se dostali k jiné alergolozce, která neukončila léčbu tím, že z toho vyroste, ale opravdu ho důkladně proklepla, první návštěva trvala 3!! hodiny. Zjistila alergii na venkovní plísně a roztoče, nasadila jiné léky, jsme pod pravidelnou kontrolou a musím říct že letošní rok, po třech letech v kolektivu, je lepší. Na podzim jsme strávili měsíc v lázních, dostal je od pojišťovny na 28 dní, byla jsem s ním jako doprovod a určitě doporučuji všem. Zkuste se na ně zeptat pediatra a nenechejte se odbýt. Ať je brzy lépe

romkov
3. bře 2024

Ja mela deti na stridacku vecne doma nemocne. Z prace me kvuli paragrafum vyhodili. Pak mi poradila detska doktorka, at si s manzelem nechame udelat testy a ja jsem byla bacilonosic 👀Prelecila jsem se ATB a bylo lepe. Ale taky jsme hodne kupovali Imonoglukan. Bylo to peklo.....

anculka27
autor
3. bře 2024

@mikawis také to teď aktuálně řeším ty opakující se kašle a rýmy má totiž od září....nyní už kašle tak tři měsíce a nemůžeme se toho zbavit...už nevím co s tím, to samý rýma, chvíli, třeba týden je klid, ale pak to začne znova a do toho ten kašel. Je mi i s podivem, že jeho dětská dr mu neudělala žádné výtěry, odběry, vyšetření crp...Už jsem vyzkoušela kde co, ale přijde mi, že nic nepomáhá... Na kontrolu k alergolozce jsme měli jít až v dubnu, ale vzhledem k situaci jsem syna objednala už na březen a hodlám paní doktorce říct, s tím se potýkáme a ať už s tím někdo začne něco konečně dělat.... nepřijde mi to už normální... Mandli dorostlou nemá, před třemi týdny to zkontrolovali na ORL...🤷‍♀️

anculka27
autor
3. bře 2024

@romkov taky jsem už přemýšlela o bacilonosici, zda já nebo manžel nemáme v sobě něco, díky čemu je syn pořád na hromadě...

mikawis
3. bře 2024

@anculka27 u nás doktorka na naše naléhání, že už to není možné, kašlal převážně celé noci a nikdo se nevyspal, udělala výtěry a odběry. Našla mu v krvi něco zvýšeného, co může značit začínající astma. Dostal ty dýchací spreje a poměrně rychle se to zklidnilo a noci byly klidnější. Teď už si množství určuji sama, jestli jeden nebo dva vdechy, a docela se držíme...má k tomu teda ještě další léky z alergo.