4 letý syn dávivý kašel až z toho zvrací

keilin
25. pro 2018

Nemáte někdo náhodou zkušenosti nebo radu co se synem. Má kašel ale spíše dráždivý a dávivý že z toho až zvrací. Ale teploty jen minimálně rýma taky slabá. Dáváme sirup stop kašel jinak hlavně bylinkové čaje a vývary ..ale nevíme čím to je že tak zvrací..doktorka neřekla nic kloudného. Nic mu na pohled není celkem i jí, ne nijak moc , ale nemocný by nesnědl nic. Nemáte někdo nějakou radu nebo nápad? děkuji moc za odpovědi jsme z toho už zoufalí a začínám i přemýšlet nad kdoví čím

evaii
25. pro 2018

@keilin používám na tyhle suchý kašle stoptusin a jsem spokojena.zrovna minuly týden jsem ho synovi dávala,měl k tomu i rýmu a už je to dobre.

almara2
25. pro 2018

Syn teď taky zvracel z kašle, u nás vede Robitussin na suchý a dráždivý kašel, ACC sirup na vlhký. Po Stopkasel sirupu mi přišlo,že kašlou nějak víc.

lv
25. pro 2018

Často to tak bývá, dráždivý kašel namáhá břišní svaly, až ke zvracení. Roli hrají i hleny, které dítě napolyká, nevykašle ven.

neomenia
25. pro 2018

Normálně dej k tomu jeste fenistil kapky, utlumi to prehnany kaslaci reflex, ma to z toho plus polyka hleny a to ho drazdi.

mandala
25. pro 2018

Zvrací, protože je zahleněný... U nás teda nikdy žádný kapky na dráždivý kašel nepomohly, chce to hodně vlhčit vzduch, větrat, dělávám i zábaly na krk, ale jinak prostě se to musí přetrpět...

hojda
25. pro 2018

Mišpulníkový sirup je na všechny druhy kašle, to je super, protože kolikrát ani člověk neví, co dávat, chvilku hleny, chvilku suchý dráždivý....

keilin
autor
25. pro 2018

@evaii stoptusin, mucosolvan ani nic podobného se nám moc neosvědčilo :( neumí to pak vychrchlat a vyplivnout ven ..ale děkuji

keilin
autor
25. pro 2018

@lv no právě a nevím jak mu to vysvětlit

keilin
autor
25. pro 2018

@almara2 asi je to u každého trochu jiné..nám zabírá líp než takové sirupy..u těch mi přijde že by to potřeboval vykašlat ale neumí to ...spíš je mi ale divné, že nikdy dřív takhle nezvracel když byl nemocný až letos

eliska123456789
25. pro 2018

Na dávivý kašel je perfektní majoránkový čaj poradil nám to i mudr.. stačí uvarit majoránku a je to

iivetaak
25. pro 2018

Nám dcera taky zvrací... dráždí ji ta rýma v krku a hleny. Je to hrozny, když ji vidím jak je vyřízena. Nezabírá ji taky nic 😕

jipe
25. pro 2018

stoptussin tlumí a na noc fenistil kapky, utlumí trochu ten kašel a zklidní sliznice... já taky občas mívám hnusný dávivý kašel, až z toho zvracím

mialagia
25. pro 2018

Taky nás trápí kašel už snad měsíc a furt se to ze školky vrací..vždy už skoro ok a za týden znovu..vyzkoušeli jsme fakt všechno možné a teď nakonec hodně pomohl zvlhčovač vzduchu, nebo pokud nemáte pomohlo i dát na noc tác s vodou na topení..taky mi z toho i zvracela několikrát..na noc fenistil už nedávám, když zvlhčujeme je to lepší o hodně..🙂

brookmichaela
25. pro 2018

Nam pomaha zvlhcovat vzduchu - leju do nej Vincentku a vodu a pak inhalovani. To vzdy zabere

ajdamajda
26. pro 2018

Pozor na černý kašel. Já byla ockovana a přesto jsem ho měla . Lékařka se divila ze vždy kašel na chvíli ustoupil a pak se zase vrátil v plne palbě - zvracela jsem, děsně zahlenena. Drazdivy kašel.
Dokonce mě poslala na spirometrii kvůli astma a pak teprve když ani to nezabiralo (léčba dychatky) tak testy na CK.

Léčila jsem se rok, už jsem to měl hodně rozjete. To je jen tip pokud se pořad kašel vrací a dítě je v kolektivu. Jinak jsem nakazila půlku školy . Samozřejmě to byt nemusí

irena1111
26. pro 2018

U nás zabírá sádelný zábal

mialagia
26. pro 2018

@ajdamajda a nemělo by být zvýšené crp při tom černém kašli? Léčí se atb? U nás to tedy ustupuje a je už skoro ok..ale se školkou je problém, že tam stále někteří dávaj nedoléčené děti, takže furt nové a nové viry, vždycky nejdřív rýma a po pár dnech jí to opět sedne níž na ty průdušky..

ajdamajda
26. pro 2018

@mialagia nepamatuji si jak jsem to měla já, bylo mi 12 . A ano atb se léčí a musí byt průkazné výsledky . Myslím ze crp u toho snad ani nebylo když lékařka měla stále za to ze je to virove a ne bakteriální (ze bakterie způsobují crp)

Vím jen ze než se na to přišlo _ přesně - kolovalo to u všech v určitých intervalech a každý si myslel ze na sebe nechal něco znova prsknout nebo ze se kasel vrátil . Ono se to na chvíli utlumilo a vypadal kašel vyléčeny. No a pak se vrátil a zase vše propuklo

merope
26. pro 2018

Jenom nápad, dítě nemám, sama z kašle nezvracím, ale "skoro" jo (kdybych byla dítě, tak by to tak asi dopadlo, takhle si sednu a v klidu sedím a do cca 5 minut to zpravidla přejde).

Nedávno jsem "objevila" vincentku, na zahlenění v krku ideál trošku i ohřát. Pokusit se trošku kloktat není na škodu, ale sama kloktat moc neumím a spíše mě to pak ještě víc podráždí ke zvracení - takže to spíše tak "jakoby kloktám" a pomaličku upíjím. Nevím, kolik toho může vypít dítě - to bych se ptala v lékárně.

drndoslavv
5. led 2019

Si myslim, ze to nemusi byt az tak vazne. Poradne vysetrit no. Poslech, zvazit antibiotickou lecbu a sledovat jestli neni kasel nejaky divny. Treba stekavy, nebo kokrhavy. To byl u nas zapal plic. Maly me taky casto zvraci pri kaslech. Nezabira nic. Ted naposled jsem se uz nasvala, videla jsem, ze ho ten kasel uplne zmaha, byl vylozene suchy a drazdivy, tak uz jsem mu pres odpor k silnejsim lekum sem tam prdla pulecku dithiadenu a to ulevilo.

keilin
autor
5. led 2019

@mialagia no to máme přesně my, ale nemůžu do něj cpát antibiotika co 14-dní :(

mialagia
6. led 2019

@keilin mno nám mudr ani antibiotika ztm nedala a to už fakt trvá s přestávkami od října, vždy udělá crp z krve a nemá to zvýšené, takže je to furt virové..dle mudr je to po nástupu do školky normální, dostali jsme jen žádanku na Orl zkontrolovat nosní mandle, ale tam problém podle mě není..ona nekašle moc intenzivně, jen sem tam, ale pak jde do školky a jak tam víc běhá a blbne, tak hned horší nebo tam zas něco chytne.. 😔

drndoslavv
6. led 2019

No, ja teda nevim co si mam myslet o crp, kdyz malemu v roku po nekolikadennich horeckach pichali ucho - z toho co vyteklo potvrzena bakterialni infekce a presto crp v norme.

mialagia
6. led 2019

@drndoslavv tak to je asi jen lokální zánět v tom uchu? Mno nevím taky už toho mám plné zuby, ale dcera ani už ty poslední měsíce neměla zvýšenou teplotu prostě jen tan kašel horší či lepší.. 🤨

drndoslavv
9. led 2019

@mialagia toz ale vzdycky je to lokalni. Bud v uchu, nebo v plicich, nebo dutinach.. Z mojich zkusenosti ten dlouhy kasel muze zpusobovat velka nosni mandle, nebo napr. mycoplasmata, ktere se daji zjistit z krve. Maly mel problemy v roku s tou mandli, pak rok ok a ted v zari co nastoupil do skolky furt kasel bez teplot. Mel za tu dobu jedny antibiotika prave na ty mycoplasmata a ted jdem jeste na alergologii, jestli neni furt ukaslany a nachcipany z nejake alergie.

mialagia
9. led 2019

@drndoslavv takže malýmu normálně brali krev ze žíly nebo to jde z prstíku?mno my uvidíme taky co řeknou na tom Orl..ale tam máme jít až bude zdravá prý což teď ztm furt smůla..jinak ty mycoplasmata co jsem četla by se měla léčit asi dýl těmi atb, tak 3 týdny, ale je to hnus.. 😔