Eye q na rozmluvení v roce a půl. Není to brzo?

xxkatka90
17. zář 2019

Syn 1,5 let nemluví ( má je své brebtani).
Paní doktorka nám doporučila eye q na rozmluveni.
Nezdá se vám to strašně brzo? V 1,5 mi přijde úplně “ normální” ze ještě nemluví, přijde mi zbytecne řešit to takhle brzy..
děkuji za názory

nafreya
17. zář 2019

Zda se mi to brzo. Syn se rozmluvil az po druhem roce. A od te doby tu pusu nezavrel 🙂

misicka1988
17. zář 2019

@xxkatka90 Syn také začal mluvit mnohem později, až kolem 3 roku dokázal něco kloudneho říci. Do té doby fakt jen minimum ( mám srovnání se dvěmi dcerami). Ale potom to šlo rychle, do půl roku zvládl i věty. A pak jsem byla ráda když občas zavřel pusu 🙄😁 Doktorka nic neřešila, některé děti potřebují více času. Navíc v roce a půl má na to ještě naprostý nárok.

eithelwing
17. zář 2019

Trochu jsem googlila... A to má doktorka na mysli ten vitamínový doplňek? Vždyť je to od tří let...
Kluci prý obecně mluví později, což samozřejmě neplatí pro všechny, ale v mém okolí to tak opravdu je.
Dcera sice brebentila, ale kloudněji ji bylo rozumět kolem druhého roku. Teď má téměř 2,5 a mluví ve větách.

Podle mě je důležité, zda dítě tak nějak rozumí.

verionka
17. zář 2019

Náš malý začíná mluvit až teď, ve 2,5 letech, jeho stejně staří kamarádi jsou na tom podobně, v roce a pul ma spoustu času, vůbec bych to neresila 😉

ivannka92
17. zář 2019

Rok a pul mi prijde strasne brzo. Synovi budou 3 a mluvi dost nadprumerne (v souvetich a je mu rozumet), a pritom zacal vic mluvit az po druhem roce. Do te doby jen par slov. Casu dooost.

cuuza
17. zář 2019

Zrovna tohle není špatný doplněk, ale začala bych nejdřív ve dvou letech.

lavita
17. zář 2019

Ve formě sirupu je možno eye q dávat od 1 roku

martiniquest
17. zář 2019

Nas zacal lehce mluvit ve dvou. Jsou mu tri a v souvetich rozhodne nemluvi. Mluvi tak, ze mu vetsinou rozumime. Hlavu si z toho nedelam. Vsechno se to nauci. My s manzelem jsme na jazyky rovnez marni. Jsme zalozeni technicky

brookmichaela
17. zář 2019

Ja se mozna blbe zeptam ale slysim o tom poprve. To jako po tom sirupu zacnou deti lepe mluvit?

misicka1988
17. zář 2019

@brookmichaela eye q je na podporu dozrani mozku, syn bral kvůli ADHD cca od 6 let, ale výsledek jsem žádný neviděla..

dzogobela
17. zář 2019

Je to podle me brzo. Dcera v roce a pul nemluvila skoro vubec a ve 2 letech uz mluvila pekne.

xxkatka90
autor
17. zář 2019

Díky za názory
Mě se to zda taky strašně brzy .. navíc se opravdu říká ze kluci jdou na mluvení pomaleji.
Jinak je strašně šikovný všemu rozumí apod..
Já na Googlu zase našla, ze si pak na to dítě muže zvyknout a pak bude protivne, zlobivé ..
Nevím proč už v 1,5 to MUDr zacla takhle řešit
Díky

ladyhacek
17. zář 2019

Syn se rozmluvil i bez toho ve 3,5 letech.

leneee
17. zář 2019

@xxkatka90 syn 2 a ctvrt tky nemluvi,dcera naopak mluvila od roku a pul trislabicna slova a souveti... mxslim,ze neni proc to hrotit,doktorka ma asi nejake body za doporuceni toho pripravku,jinak nechapu proc to doporucuje,kdyz obecne klukum spousta veci trva dyl a je to naprosto bezne... casem vse dozenou

muhehehe
17. zář 2019

Já bych se nesnažila takhle ,,na sílu" cokoliv urychlovat.. nechala bych hlavu, ať si dozraje sama. I kdyby byl starší. Ale rok a půl... to je úplně normální, že nemluví.... nic neobvyklého.