Hubnutí po stoprvé. Jak dlouho trvalo, než jste zaznamenali první výsledky?

7. bře 2024

Pěkný večer všem, toto téma se tu sem tam mihne a ani mně se nevyhne. Potřebovala bych prosím asi nějakou vzpruhu či podporu či zázrak, co některá zázraky na počkání, nemožné ihned? Hubnu, ehm, no chtěla bych hubnout, cíl minimálně pět ideálně osm až deset kilo. Mám nadváhu, nejsem nemocná, mám silně vyvinutou slabou vůli a po čokoládě jdu jak slepice po flusu… Těhotenství a únava a rychle cukry - voila tady mas špíček na pupek a zadku aby to nebylo líto, taky něco přidáme a na vnitřní strane stehen taky můžeme namnozit tukovou tkáň… tak to pro pobavení, aspoň doufám, ze jsem vás trochu pobavila. Dva měsíce se pachtim, ja vim, dopravala jsem si dva roky, tak nečekam, ze mi ráno spadnou gate v pase, spis mi padá brada, když stojím jednou za čas na váze a prsa, ty mi taky padaj… Ale nic, nic se neděje, hlídám si kaloricky deficit, bílkoviny, vařím si krabičky do práce, jim zdravě, cvicim pětkrát týdne cca půl hodiny, kardio střídam s posilováním, ano chtělo by to asi delší dobu, ale dělám, co mi časove dovolí práce, domácnost a dvě děti a jedno školou povinné. Zkrátím to, na váze se mi čísla stále vytrvale vysmivaji a krejčovský metr se stává mým úhlavním nepřítelem. Proč? Hlava? Ale i tak to přece musí být aspoň trochu vidět… Každý den si říkám, nevzdávej to, už se to zlomí a bude ta snaha vidět a ona není… Necekam zázraky, ale když mám náročný den, mám sto chuti se na to nažrat a být dal takhle oplacaná… Potíž je ale v tom, ze se takto necítím dobře a doma opory moc neposbiram, můj manžel je jedním z těch, kterým nejaky kilo sem kilo tam nevadí. Kdy se to třeba zlomilo u vás a začaly jste hubnout? Jak dlouho Vám trvalo, než jste zaznamenaly první výsledky?

elu
7. bře 2024

Měsíc jedu prerusovany pust...mám dole 8 kg a jim pořád skoro stejně, první věc, co na mě působí po 10 letech !!!! Je to hlavně pro mě udržitelné, nevadí mi už večer nejist

rosalindamelinda
7. bře 2024

Velmi účinné jsou tzv. KETODIETY. Na internetu je spousta firem, které se tím zabývají. Různé KetoDiet, KetoMix, KetoFit nebo The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan. Také jsem ketodietu zkoušela a opravdu funguje, když si dáte nízký cíl třeba kolem 10-15 kg, tak se to dá v pohodě zvládnout. Produkty zařazuje do stravy zhruba rok a pak se vracíte ke zdravější stravě. Dokonce tak zhubla i ta herečka Anežka Rusevová 😉

jity6
Autor odpověď smazal
Zobraz
lv
7. bře 2024

Každou chvíli, brzy už zpozoruješ změny, ne na kilogramech (svaly váží víc než tuk), ale na objemu, oblečení atp. Nepolevuj, každopádně děláš to pro sebe, zdraví, když pomineš oplácanost, ten pohyb.. No a teď si to jdu 3x přečíst po sobě, abych si to uvědomila taky, snažím se hýbat více o něco kratší dobu než ty.

ninive211
7. bře 2024

@jity6 No, to je problém, moje tělo funguje na sacharidech, nejíst přílohy a vůbec pečivo je pro mě absolutně nemyslitelné a dlouhodobě naprosto neudržitelné...vydržela bych to možná s velkým sebezapřením týden a pak bych hlady vyžrala ledničku a špajz! Dlouhodobě se prostě neumím v něčem omezovat, jím vše. Jako dát si maso se zeleninou bez rýže pro mě nedává smysl.

jity6
Autor odpověď smazal
Zobraz
ninive211
7. bře 2024

@lv Já omezila radikálně sladké (NE sacharidy, ale sladké...a je to teda boj a těžké odříkání) před 3 týdny, kdy jsem po dlouhé době stoupla na váhu a to,co mi už delší dobu ŕíkalo oblečení)+ trochu cvičím a pozoruju lehkou změnu na stehnech, že ubyla celulitida. A gatě už mě zas tak neškodí. Ale na váze nic zatím a to potrebuju tak 6 kg dolů.

ninive211
7. bře 2024

@jity6 Příští týden má být MS, no to budu muset mít fakt echt silnou vůli?

eloise02
7. bře 2024

@jity6 Můžu se zeptat co při této stravě snídáš? Já si ráno bez pečiva pořád nějak neumím představit, vločky nebo kaše, mi nechutnají a navíc jsou to pořád ty sacharidy. Snídat ovoce taky nějak neumím...

2veverka
7. bře 2024

@elu A můžu se prosím zeptat, v jakém režimu jedeš? Mně bohužel večerní jídlo přijde fajn...

jity6
Autor odpověď smazal
Zobraz
dura175
8. bře 2024

Mám vždycky osypky, jak někdo bezhlavě proklamuje nízkosacharidové, nebo dokonce ketodiety. Ketodieta je naprosto no-go, to je způsob stravování vhodný jen pro velmi specifickou skupinu lidí se zdravotními problémy a pod dohledem lékaře.
Nízkosacharidovka je na zvážení, do jaké míry sacharidy snížit. Na prvním místě je potřeba rozlišit mezi sacharidy jednoduchými a komplexními. Ty jednoduché má cenu omezit, především ve formě přidaného cukru. Takže nejíst zbytečně sušenky, oplatky, čokolády, zákusky, ale taky ochucené nápoje, ochucené mléčné výrobky, sladké pečivo, kupované dresinky, apod. V těch průmyslově zpracovaných sladkostí je i dost trans tuků, což je špatné. Co se týče ovoce, to má rozhodně výživové benefity, tak nevidím důvod si jej odpírat, jen je potřeba jíst ho také s mírou.
Nejíst vůbec přílohy je zbytečné, je lepší snížit jejich množství a přidat na bílkovinách a zelenině, zařadit víc luštěnin a snažit se omezit spíš knedlíky než brambory. Taky se tady moc nemluví o tom, že ani s bílkovinami se to nesmí přehánět, moc bílkovin zatěžuje ledviny. Jako u každé “diety”, cílem by mělo trvale udržitelné stravování, které je součástí zdravého životního stylu. Takže ruku v ruce s jídlem i přiměřený pohyb, kvalitní spánek a psychická pohoda.

alubif
8. bře 2024

Je to těžký, bude to těžký a ještě těžší, pokud se ti to podaří bude si váhu udržet. Já jsem výškoka , nadváhu jsem neměla, ale ty kila na víc na mně jsou znát a po dvou dětech a ne moc pohybu, nějaké větší výkony nárazové, žádná svalová hmota, jsem si řekla dost. Když už jsem začla urvala jsem si vazy v kotníku a měsíc na to dostala kovid, ze kterého se hrabala další měsíc. Což bylo strašné demotivující, ale před dvěmi měsíci jsem začla znovu, nejedu podle žádných tabulek, diet, ale to co mi vyhovuje, takže jim normálně, někdy i zaprasim ve Fast foodu, ale doma jsem zvykla nakupovat spíše zdravější potraviny, nekupovat salámy, vepřové.... Jíme hodně zeleniny a ovoce . Neřesti byly večerní sklenička vína a k tomu nějaké zobání, to bylo první co jsem odbourala. Jinak chci prostě jíst všechno, ne vynechávat nějaké přílohy, v lete dát si zmrzlinu, na oslavě zákusek bez vycitek. Ale moje poslední jídlo je maximálně v o půl 6. Něco jsem si načetla o spalovacích tuku- takže užívám CLA (konjugovanou kyselinu linolovou, L-karnitin před cvičením a mám i na Fat Killer a Calorie Killer od Lady Lab, jsem s nimi spokojená, ale jsou zbytečně drahé a ty dvě výše bohate budou stacit. Díky nim mě úplně přešla chuť na sladke. Cvičení 30 minut denně je málo. Dobre je udělat si nějakou svalovou hmotu, protože ta pak potřebuje víc energie a líp se pak spalují tuky. Mám po tchýni starý orbitrek - začala jsem šlapáním 30 minut denně, pak navýšila na 50 na nejednodušší převod. Pak už mi to nestačilo, slapu 30 minut na druhý převod střídám šlapání dopředu, dozadu. Potom posiluju. Koupila jsem si kilové činky, ty mi zatím stačí při posilování s rukama nad hlavou, dneska si jdu koupit 2 kg, protože už se mi kilové zdáji málo pro cvicení, kdy se ruce přitahují od spodu. Někdy střídám, že deset minut šlapu a pak dvě série posilování, pak zase slapů, pak posilováni atd... Cvičim jednoduché cviky, co na mě vyskákaly v krátkých videích na Facebooku, tak uz mám svou takovou sestavu. Další mou pomůckou na cvicení je násada od koštěte 😁 , s ní se dá taky vymyslet spoustu cviků. Cvicim 4-6 týdne, mám doma dvě děti jedno skolkove a jednoho školáka, cvičím, když večer koukají na večerníčky. U nás funguje dobře i manžel.

ab3185
8. bře 2024

Zmiňuješ kalorický deficit, to je správné, ale nepřehánět. Píšeš si kalorické tabulky? Kolik sis nastavila denní příjem? Jde to, já díky kalorickým tabulkám sundala už 35 kilo za rok a jedu dál, nevzdávej to.

ninive211
8. bře 2024

@alubif Já omezila/zrušila alkohol, suchý únor nevyšel. 2x jsme porušila kvůli oslavě něčeho, ale suchý březen chci dodržet. Možná "dobré" je, že mi víno nezačalo dělat úplně dobře, i po 2 deci jsem po ránu utahaná a jakoby po vopici (i když blb mi není ani hlava nebolí, ale prostě se cítm "divně"). Stárnu. Miluju vííno, ale asi mi to za to úplně nestojí. Teď do léta bych se ho chtěla vzdát úplně, léto si pak užít se vším všudy bez nějakých diet, zmrzliny, grilovačka...nepočítat kalorie, život se má užívat, ne přežívat. Ten L-carnitin si plánuju taky opět po letech pořídit, třeba budu mít více energie na cvičení a nebudu po 15 minutách vyfluslá jak citrón. Opravdu potřebuju trochu cvičit už jen kvůli kondičce

hvezdicka09
8. bře 2024

Ja cvičila jak otekla, hlídala si jídlo (pocitově) a nic. Až s kalorickymi tabulkami jsem zhubla za dva měsíce osm kilo.

ninive211
8. bře 2024

@hvezdicka09 A v čem se to lišilo od hlídání si jídla? KT nejsou nic jiného než hlídání si jídla přece...já to beru tak, že si udělám pár dní zápisu, orientačně zjistím, co tak jako +- můžu jís, abych se "vešla" (zejména mám problém se sacharidy) a pak už jedu svoje, dlouhodobě si zapisovat KT prostě nedávám (nejdéle jsme to vydržela s přestávkou necelý měsíc a tak mě to s*alo, že jsme s tím sekla...ale zhubla jsem něco, to zas jo, zjistila jsem, že mám velké rezerva ve vláknině a bílkovinách (obojí málo)

lv
8. bře 2024

@ninive211 jo, tak to mi stačilo celý život, "jen" omezit sladké. Najednou, od 45 to nefunguje, nestačí (škoda)

hvezdicka09
8. bře 2024

@ninive211 ja jedla zdrave, ale moc velké porce, až diky KT jsem zjistila, jaké množství jídla si muzu dat, abych si váhu držela.samozřejmě si to nebudu zapisovat pořad, ale ukázalo mi to, co muzu sníst a co už je moc.

miryp
8. bře 2024

Mám zdravotní neduhy, které mi ovlivňují váhu, necvičím a jediné, co stíhám, je používání kalorických tabulek, přerušovaný půst v režimu 14/10 a spánek. Dole mám od ledna stabilně 4 kg a do toho 1,5 kg, které mi ještě stále lítá tam a zpět. A do toho x cm dole.
Pokud máš správně nastavený kalorický deficit a poctivě píšeš vše, co vložíš do pusy a k tomu ještě cvičíš, není možné, aby dole nebyl ani jeden centimetr. Takže si zkontroluj kalorické tabulky, podle mého tam máš něco špatně.
Jo a čokoládu si můžeš dát klidně denně, pokud se ti vejde do příjmu. Já v době PMS a MS mívám čtvereček klidně denně...

elu
8. bře 2024

@2veverka
@2veverka jedu 16/8... jim mezi 10 a 18 hod...na pomoc jsem měla první dny kalorické tabulky, myslím, že krom dovolené a třeba oslav sem tam...budu schopná už v tomto režimu zůstat...cítím se o 10 let mladší: )

hasara33
8. bře 2024

Máš skvěle vyvinutý smysl pro humor, to je velmi důležité. 😁😊 Nicméně, problém může být v tom, že tvůj deficit je až moc vysoký. Z toho, co píšeš budeš mít nemalý fyzický výdej. Doporučila bych kalkulačku Michael Tóth, která ti změří dle zadaných kritérií bazální metabolismus a také kolik kcal bys měla sníst při efektivní hubnutí. Samozřejmě je to orientační, ale z těch, co jsou dostupný na netu je tohle asi nejlepší. 😉 Nebo si pak někam zajít na inbody a budeš vědět přesně jaký máš BZ a kolik sníst. 😉 A pak si podle toho nastavit kalorické tabulky a jíst dle KT. Hodně štěstí 😊

hasara33
8. bře 2024

@rosalindamelinda nejdebilnější rada, kterou můžeš dát, ale když kouknu na tvůj profil, tak bude asi účelová 🤔

rosalindamelinda
11. bře 2024

@hasara33 tobě jsem nic nepsala, takže do mě laskavě nerýpej a starej se o sebe, navíc já na svém profilu nic nemám, takže nechápu, co tady meleš za hovadiny, žádný profil jsem si tady nevyplňovala 😀DDDDDDDD

hasara33
11. bře 2024

@rosalindamelinda to je úplně jedno komu to píšeš 😉 reaguji, protože tyhle tvoje rady nikomu nepomůžou, ale spíš uškodí

autor
11. bře 2024

@hasara33 Děkuji, keto ja nemůžu, to nezvladam, trpím hypoglykemii a když vynecham sacharidy, klepou se mi kolena a je mi špatně… jsem z toho jelen KT mi vypocitaly 1200 a na stránkách cos mi poradila přes 1500, teď úplně nevím, jestli dat něco mezi, nebo tedy jim málo 🫣

ninive211
11. bře 2024

Jakože jíš jen 1200 kalorií? Tedy cca 5000 kJ? To je strašně málo pro drtivou většinu žen, pokud teda neměříš 150 cm. v KT si vypni aktivity, pak to počítá úplně blbě. To bude možná tím.

hasara33
11. bře 2024

To se ani nedivím.
1200 kcal je doporučená hodnota pro dítě 🙈 řiď se spíš tím, co ti vypočítala ta kalkulačka Michaela Tótha. A těch 1500 ti to vypočítalo jako bazální metabolismus nebo doporučený denní příjem pro hubnutí?

miryp
11. bře 2024

Pokud nejsi velikosti dítěte a nemáš tomu odpovídající váhu, tak ti kalorické tabulky nemohly vypočítat takovou hodnotu denního příjmu. Zvlášť, pokud jinde (předpokládám u Michala Thóta) máš 1500 kcal. To máš ty tabulky spíše špatně nastavené. Doporučuji přihlásit se do skupiny na fcb a nechat si tam nastavení zkontrolovat.

barumrallyebum
11. bře 2024

Myslim mesic nebo dva a byly to dve kila, za 9 mesicu 13kg.