Hubnutí po cs. Co pomohlo vám?

4. lis 2020

Ahoj. Máte někdo zkušenost s hubnutím po druhém cs, kdy se ještě po půl roce nezahojila jizva? V cvičení jsem tedy omezená, můj pohyb je jen okolo domácnosti, semtam procházka s kočárkem (snažím se denně). Nejsem úplně typ, co si zapisuje veškeré snezene jídlo, vyvolává to ve mě obrovský stres. Rada bych zhubla tak nějak přirozeně...ale poslední dobou se v tom dost motam. Jim cca 3x denně. Snídaně podle mě ok, ale oběd a večeře asi příliš velké.. prosím vás tedy o tipy, co pomohlo vám, jakych zásad jste se drželi, co jste přes den jedli a kolik jste takto zhubli, jestli jste si třeba dělalo zvlášť jídla oproti rodině a jak jste si to zprganizovali🌲

doma mám 5 letou dceru a půlročního chlapečka. Je pro mě těžké vařit tak, aby to dcera jedla. S mužem miluji tradiční česká jídla, omáčky, smetanové polévky, knedlíky atd...

Moc děkuji vsem a zároveň nestojím o komentáře, které napadají a netýkají se tématu. Díky ❤️

levandule_k
4. lis 2020

Když tě stresuje zapisování, tak si to nepiš😉 To je stejně jenom informace pro tebe, aby jsi si uvědomila, že např. není dobrý zvyk dávat si ke kávě tatranku. Na to papíře je to víc vidět, neschováš se.

Nemám děti, ale mohla bych se na to vyprdnout, abych vařila 3 druhy jídla na oběd, i když vařím ráda. Můžu ti dát rady, co se osvědčily mně. Nepiju sladké nápoje. Džus, cola, sladké minerálky, je tam spousta cukrů a ty neslazené, ale chutnají divě. Já nejsem úplně milovník všech českých jídel, nechutnají mi knedlíky, přijdu si po nich těžká. Omezila bych tedy jejich množství, místo třech 4 třeba jenom 2, eventuálně zkusit bramborovou kaši, i když je to k některým jídlům netypické 🙂 Přidat zeleninu, nemusí být nutně jen syrová s octovou zálivkou, dají se dělat různé jiné nebo ji tepelně upravit. Teplá zelenina je fajn. Dát si tu práci a udělat salát k obědu, i když vaříš guláš. To ti podle mě umožní zachovat česká jídla a jíst zdravěji. Smetanu používám hodně, jen tu tučnou ke šlehání, neumím si to bez ní v kuchyni představit. Zamysli se nad tím, jestli nemáš příliš velké porce.

Podle mě to hlavní, při správně sestaveném jídelníčku, bys neměla hladovět.

PS ne vždy mám zeleninu k obědu, ale vím, že bych měla, že je to zdravé 🙂

autor
4. lis 2020

@levandule_k děkuju. To zapisování jsem myslela kalorické tabulky.. do sešitu pro přehled mi to tak nevadí. Ale to šílený přepočítávání, vždycky jsem si o to víc nandala vzteky 😂😂😂😂😂 jinak moc děkuju za rady 🙂)) je fakt, že bych mohla ty knedlíky nahradit pro sebe třeba rýží nebo celozrnymi těstovinami. 🙂

crutela
4. lis 2020

Budeš tomu muset jít trochu naproti 🙂
Taky miluju knedliky a omáčky, ale po těch se fakt nehubne! 😂 doporucuju stáhnout kaloricke tabulky a normálně si jidlo začít psát a vážit (ja takto zhubla velmi rychle po porodu).
Nyní mi konci sestinedeli po CS a chystam na to vlitnout znovu, tak uvidíme. Doma mám 2 letou dračicí ještě, držím palce! To dáme! 🙂

autor
4. lis 2020

@crutela no ty kalorický tabulky na to mám právě alergii. Nedokážu si to tam fakt pravidelne psát. Věřím, že bych takto zhubla velmi rychle, nicméně mi to přijde strašná otrocina a nechci to 😅 taky držím palce! Kolik potřebuješ sundat?

levandule_k
4. lis 2020

Osobně si myslím, že se dá hubnout i bez kalorických tabulek. Našla bych si potraviny, které jsou zdravé a zkusila je zařadit postupně do jídelníčku. Prošla bych si pro inspiraci nějaké kuchařky se zdravými jídly. Chce to nepřejídat se, naložit si na talíř půlku toho, co standardně sníš a až dojíš zeptat se sama sebe, mám ještě hlad nebo jím z nudy, z povinnosti, aby se to nevyhazovalo atp. Pokud máš hlad, přidat si půlku, z té půlky (tedy původní čtvrtinu a celý proces opakovat. Dávat si jídlo na menší talířek. -Tohle platí, když se člověk přejídá. Někdy je problém při hubnutí, že se jí málo...

autor
4. lis 2020

@levandule_k dík to zní fajn!

crutela
4. lis 2020

Aspoň 10kg a budu naprosto spokojena! :D
Ja teď absolutně netuším kolik vážím, ale vidím, jak vypadam, takže sem na sebe zvědavá, budu muset i zas trochu cvičit na boky, ty mám nechutný. 😂👍 budu na Tebe myslet až budu cvičit nebo budu padat urvaná hubou do polštáře 😂👍

klovalka
4. lis 2020

na STOB obezitě mají tabulky, kam vyplnuješ co jíš a počítá to za Tebe, dokonce i bílkoviny, tuky, cukry.. postupně Ti to nabízí to, co jíš víc normálně, tak je zápis rychlý.

autor
4. lis 2020

@crutela jo hele 10 by mi taky stačilo 😂 no já cvičit ještě nemůžu. Bolí mě ta jizva pořád 😅

crutela
4. lis 2020

Ja včera zkusila chvíli protahování zad (bolí mě jako prase) a musím říct, ze sem ji taky cítila teda dost.
Bude to asi fakt trvat než se dam do kupy.. myslela jsem he po sestinedeli to rozjedu, tak uvidíme

autor
4. lis 2020

@crutela no po prvním bych si to dokázala představit ale teď podruhé ještě po půlroce ne:(

sonnn
4. lis 2020

já jsem 3 měsíce po císaři bez cvičení a mám 26kg dole, ještě chci 10 zhubnout.
Ze začátku to padalo samo, teď hubnu ideálních 1kg týdně, ale teda ze zdrav. důvodů nekojím...najela jsem na krabičkovou dietu, nemám hlad, drapnu krabičku a jím fakt 5krát denně,ono s mimčem si ani nedokážu představit něco počítat a chystat. Cenově to vychází tak o 1200 Kč měsíčně víc, než kolik mě stálo jídlo předtím což není málo, ale zase si říkám, kdy jindy to shodit než teď a aspoň mám živiny a energii pro tělo. Manžel si večeře dělá sám (zapeče si těstoviny s masem, udělá sekanou atd), obědy má v práci. Jídla si fotím a chci si je po skončení krabiček dělat taky, jsou tam zajímavé, fajn kombinace a doufám, že po těch pár měsících budu mít v oku velikost porcí ať právě nemusím pak převažovat.

autor
4. lis 2020

@sonnn tyjo to je super 🙂 no bohužel mě by se to vážně nevyplatilo. A hlavně s první dcerou mi šli kila dolů sama. Procházky neustále, kojení... Ale jak máš to druhý, není to tak jednoduché 😅 nicméně gratuluji! To jsou super čísla! Muž si nevaří a ani nechci aby si vařil, má hodně fyzicky náročnou práci.

veronika8808
4. lis 2020

Ahoj.Za 14 dní budu rok po císaři a stále nemůžu cvičit různé sestavy (sedy lehy apod) protože u toho stále cítím jizvu.Do toho mám diastazu kdy teď v listopadu stim začínám chodit k fyzio protože se doma bojím sama něco na to cvičit abych si ještě víc neuskodila.Zustalo mi nahoře 18kg. Od 25.9 držím "dietu" . Ráno místo snídaně mám takový koktejl do kterého si mixuju ovoce.Ke svacine ovoce nebo jogurt nebo tak.Na oběd si dělám že na talíři mám 1/3 zelenina,1/3 příloha a 1/3 bilkovina.Pak svacina také zelenina a bilkovina plus tmavé pečivo a k večeři si dám třeba jen samotnou bílkovinu se zeleninou.Naposledy jim nejdyl v 18hod. Co se týče pohybu tak celodenní pohyb v domácnosti a buď dlouhá prochazka když to počasí dovolí nebo si dám doma půl hodinky na orbitracku. Od toho 25.9 mám dole 5kg a v součtu centimetrů po obvodech o 55cm méně.

sonnn
4. lis 2020

já sem teda nabrala fakt hodně v těhotenství (28kg!) a už předtím lehce nadváha takže u mě to bylo fakt buď a nebo ...díky, snad se ti také podaří kila přemoci, není to snadné, ještě pokud vaříš i pro muže a dítko... zkus začít zmenšovat porce to je fajn trik (malý talíř místo velkého),já jedla fakt moc předtím ani mi to nepřišlo... pro inspiraci co sem jedla dnes( sn-sv-ob-sv-več): vajíčko, plátek žitného chleba, dvě rajčata - kousek žemlovky- pár brambor s kuřecím prsem - zel.salát s plátkem knuspi- filé s polentou...držím palce

autor
4. lis 2020

@veronika8808 tyjo to zní moc fajn a inspirativne! Koktejl, to je nějaká dieta?

@sonnn máš pravdu. Na malý talířek bych si mohla dávat! Zkusím to 🙂 děkuju za inspiraci.
Jinak před těhotenstvím jsem měla 68 kg a dnes mam okolo 84. Rada bych měla třeba jen 70...

petulejan
4. lis 2020

Zkus si koupit knížky od Brichace Toma,má tam českou kuchyni ve zdravých verzích 👍

sonnn
4. lis 2020

ještě si fakt hlídat "uzobávání" , to je zlo...a když tě bude chtít cpát rodina na oslavách, tak říkám lítá mi cukr a cholesterol (to je jako pravda) ale i kdyby ne nikdo to do tebe necpe - odzkoušeno a taky jsem teda vynechala alkohol i když nekojím jakože fakt úplně ani sklenka večer když malá usne nebo tak...

lenkajan
4. lis 2020

Já bych určitě začala u toho jíst 5x denně a menší porce. Na internetu najdeš spoustu inspirací, co se zdravého jídelníčku týče. Zkusila bych si vzít papír a vypsat recepty- snídaně, svačiny a obědy/ večeře, které tě zaujmou a které by mohly zachutnat i rodině😊 Každodenní procházky jsou dobrý základ. Pokud je dcera ve školce, můžeš je dělat ve svižném tempu. V dnešní době je také spoustu on-line lekcí. Já dělám například ráda jógu. Pokud je lektor zkušený, zajímá ho zdravotní stav cvičících a řekni ti, které cviky vynechat (je třeba najít menší studio). Za sebe doporučuji jako nejlepší sport na hubnutí běh. Pro mě osobně to není úplně top sport😁, ale během jdou kila opravdu hodně rychle dolů😊