Strach z užívání antikoncepce. Dá se na ni spolehnout?

30. čer 2023

Ahoj, začala som užívam znova po roku antikoncepciu. Užívam ju 2 mesiac. Prvý mesiac bol priateľ v zahraničí čiže žiaden styk nebol. Prišiel tento týždeň a ja sa musím spoľahnúť na antikoncepciu. Problém nestáva v tom, že sa jej bojím veriť. Užívam aj dvoje antidepresíva (tie som užívala aj pred rokom spolu s antikoncepciou a bolo všetko v poriadku). Ale teraz sa bojím, že zjem niečo čo zníži účinnosť alebo vypijem niečo. Veríte antikoncepcii? Dá sa na ňu spoľahnúť ak sa užíva pravidelné bez chyb? Chcem ešte pri nej pharmatex aspoň zo začiatku. Mám dosť stres čo styka sexu a ochrany. Som mladá a tehotenstvo naozaj nepripadá do úvahy. Radšej som používala kondóm a aj HAK ale priateľ už kondómy nechce.

annah1111
30. čer 2023

Ahoj, jestli mohu mluvit z vlastni zkusenosti. Brala jsem v mladi antikoncepci taky a kdyz se na to kouknu zpetne, asi bych radeji zustala u tech kondomu. Antikoncepce ti akorat rozhasi hormony a v budoucnu bys mohla mit s otehotnenim problemy.
Pokud z toho nemas dobry pocit, tak bych ji nebrala 😊

lencaa11
30. čer 2023

Jak se říká nic není na 100% ochrana brala jsem HA od 16 cca skrz Ms a kdyz jsem začala sexuálně žít tak vše ok dokud jsem mimco nechtěla prášky byli ok po vysazení jsem normálně otěhotněla po porodu jsem šla do teliska je to super že nemusím nic řešit a mám klid jsou dva typy hormonalni / nehormonalni já teď byla 3 měsíce bez ochrany jen na kondomu a sex stál za prd 🤨

autor
30. čer 2023

@lencaa11 ano viem, že nič nie je 100 % 🙂 najviac sa asi obávam jedla, nápojov a pod. Chcem sa len opýtať, pokial si užívala antikoncepciu. Jedla si všetko? Aj čokoládu, citróny a podobne?

lencaa11
30. čer 2023

Ano tohle jsem vůbec neřešila jediné kdy jsem to řešila bylo kdybych měla ATB tak tam jsem se chránila ještě k tomu ale jinak jsem to neřešila

lenerka1
30. čer 2023

Problém jsou jen antibiotika, průjem či zvracení, případně některé bylinky typu třezalka mohou snížit účinnost, jinak je možné jíst a pít vše.

autor
30. čer 2023

@lenerka1 a pokiaľ mám bolesti žalúdka ale nezvraciam a ani nemám hnačky tak tabletka sa normálne vstrebe?

lencaa11
30. čer 2023

Ano