Neustálý strach z těhotenství i přes uživání HA. Můžu být v klidu?

ivankk
19. bře 2024

Ahoj, už jsem sem psala ohledně vstřebané antikoncepce po zvracení, ale bohužel mi odpověděl jen jeden člověk a já potřebuji ujistit. Taky si myslím, ze se HA vstřebala, ale pro jistotu. Takže se moc omlouvám, ze jsem znovu založila diskusi, ale opravdu bych potřebovala poradit:( :
Vzala jsem si HA jako obvykle v čas, jako vždycky a všechno bylo v pořádku, jenže jsem pak zvracela 6 hodin a čtvrt hodiny na to. Vím, že bych musela zvracet do 3-4 hodin po užití HA, jako u většiny antikoncepcí. Ale pro jistotu se ještě ptám. Myslíte, že se HA vstřebala a že můžu být v klidu? Bojím se, že bych mohla otěhotnet z předešlých styků, ktere se staly pred par dny- i když si myslím, že úplně zbytečně
Děkuji ;)
Neustále se nervuji, i když užívám HA a už nevím co s tím...

lencaa11
19. bře 2024

@ivankk zenska asi by to chtělo více si dát hlavu do klidu a bejt trochu nad věcí pokud HA po zvracení by neměla účinek mám sex s ochranou pro svůj klid do druhého dne pokud se zvracení opakuje tak po celou dobu pro svůj klid a víc si život užívat on ten stres co když je snad nejhorší

ivankk
autor
19. bře 2024

@lencaa11 Já vím, jsem totiž strašnej nervák. Ale myslíš, že to bude v pohodě, i když jsem hodně zvracela, až po takové době? Jde mi o lředešlé styky, že se bojím

veroniquecz
19. bře 2024

@ivankk vyřešila by to jinou formou, třeba teliskem.

lenickakl
19. bře 2024

Kdyz se tak bojis, zvol dvoji ochranu. 🤷‍♀️

ivankk
autor
19. bře 2024

@veroniquecz Ješte jsem ani neporodila

ivankk
autor
19. bře 2024

@ivankk Nikdy jsem nerodila

ivankk
autor
19. bře 2024

@lenickakl Vim. Ale ted uz je asi pozde. Nevim, co mam delat a jsem na nervy. Budte uprimne a reknete, co si myslite a jestli si myslite, ze se vstrebala

hanka_12345
19. bře 2024

najdi si psychiatra, nejsi v poradku

ivankk
autor
19. bře 2024

@hanka_12345 Proc? Protoze se bojim, ze se mi nevstrebal prasek? Jsi uboha. Misto toho, abys poradila, tak se navazis. Ty ses nikdy niceho nebala? Pokud neumis poradit, nevyjadruj se

hanka_12345
19. bře 2024

@ivankk ctes si to po sobe? vysilujes tady jak kdyby ti bylo 13... kdybych chtela byt tehotna a chpvala se jako ty tak v zivote neotehotnim tak se hod do klidu. Pro tebe nejlepsi rada je psycholog/psychiatr

j.a.n.i
19. bře 2024

@ivankk No, co mas delat, nemit sex, když jsi z toho na nervy... Jednoduché a100% spolehlivé.

zuzkasim
19. bře 2024

@ivankk Takhle chorobný strach není dobrý. Netuším, kolik ti je, v jaké životní fázi jsi a jaké je tvoje partnerství? Z předešlých styků bych strach neměla, do konce cyklu bych partnera požádala o spolupráci buď v přerušované souloži nebo v použití kondomu. A pak bych se sama sebe zeptala, jestli by byla naprostá životní tragédie, kdybys opravdu náhodou otěhotněla? Ono se to většinou nějak udělá. Jde dostudovat s dítětem, obvykle jde pracovat až do konce těhotenství, jde vyřešit ledacos. Vzít to pragmaticky. Ano, nechci, ale kdyby se čistě náhodou stalo, tak mám šanci to nějak vyřešit.

petulkadodo
19. bře 2024

@ivankk Je úplně jedno, co si kdo myslí. Drž se informací v příbalovém letáku. Po 6 hodinách by měla být vstřebaná, ale pokud si chceš příště ušetřit nervy, zkus náplasti nebo nuvaring, které se nevstřebávají trávicím ústrojím. Pokud nechceš otěhotnět ještě několik let, jsou i tělíska pro ženy, co nerodily. Poptej se svého gynekologa.

j.a.n.i
19. bře 2024

@petulkadodo Jo a bude tu psat, ze se nervuje z toho, jestli ji telisko nevypadlo...

ivankk
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivankk
autor
19. bře 2024

@petulkadodo Děkuji za radu. Ale nevadilo by to ani v případě, že bych opravdu hodně zvracela? Zvracela jsem jednou, ale hodně. Moc se omlouvám, za hloupé dotazy...

lenickakl
19. bře 2024

Tvle. Fakt se bud jdi lecit na hlavu nebo nešukej. 🤦‍♀️

ivankk
autor
19. bře 2024

@lenickakl Hele, zase klid. Já napsala slušne, tak ty bys mohla taky. Nikomu si tu neporadila, jenom pindáš a čteš si diskusi. Pokud tě tak štve, tak se na to nedívej☺️

lenickakl
19. bře 2024

@ivankk poradila jsem ti, abys volila dvoji ochranu, pokud se tak bojis, ale ty si furt jedes svoje na vice materskych webech furt dokola, tak jako nevim, co vic chces slyset, kdyz jsi tu dostala rad a nazoru pozehnane

petulkadodo
19. bře 2024

@ivankk Pokud byl dodržen časový odstup z příbalového letáku, tak by mělo být vstřebáno. Jestli jsi zvracela málo nebo hodně je jedno. Prostě se ti vyprázdnil žaludek a měla jsi tam toho hodně. Ale v budoucnu se může stát, že budeš ztracet nebo mít silný průjem krátce po tabletce, tak je dobré mít scénář, co pak. Obvykle záleží kolikátá je to pilulka v platíčku apod.

ivankk
autor
19. bře 2024

@petulkadodo
Děkuji za odpověď🙂

julie290
19. bře 2024

@ivankk rada môjho gynekológa je, že pri podobnom probléme si mam zobrať tabletku z náhradného blistra. Ak však mám takéto problémy hneď po užití tabletky a budú sa opakovať tak sa mám chrániť aj inak. A ak sa bojíš, či sa vstrebáva tabletka a potrebuješ uistenie na nete, kde človek nevie či sa vstrebala je divne.

veroniquecz
19. bře 2024

@ivankk to nevadí, tělíska jsou i pro ženy co nerodily. Pokud se bojís ze prášek nezabral, pojistí se ještě práskem po.