Antikoncepce Calleto. Jak teď postupovat?

martinachura
30. bře 2024

Dobrý den. Doufala jsem že by se tu našly nějaké slečny nebo paní které by mi pomohly. Je mi 16 a beru kombinovanou antikoncepci Calleto už přes rok. Včera odpoledne se mi ztratila peněženka ve které jsem měla prášky a večer (beru kolem 9-10 hodiny večer) jsem si nevzala prášek, vím že se dá vzít při zapomenutí do 12cti hodin tabletka a bude to ok ale nemám staré plátýnko ve kterém mám ještě 3 prášky (v pondělí mám vysazovat), nevím jestli se peněženka najde včas nebo vůbec najde ale nevím co mám dělat. Mám si vzít prášek z dalšího blistru a nebo nebrat nic abych dostala menstruaci dřív? Na návodu je pár kroků ale že bych jim 100% rozuměla se říct nedá ;( Žiju sama s tátou a žádnou další holčičí společnost nemáme a na gynekologii je dnes zavřeno takže se nemám koho poptat. Snad mě nebudete mít za hloupé dítě ale potřebuju se někoho zeptat. Popřípadě děkuju za odpovědi

erika2
31. bře 2024

@martinachura jsou dvě možnosti, buď si uděláš 7 denní pauzu prostě dřív (poslední tabletu jsi měla v pátek, tak další pátek začneš další plato). Nebo nebudeš dělat pauzu a hned začneš nové plato. To by znamenalo vzít jednu tabletu dnes ráno ( za vynechaný včerejšek) a večer další (ta je ta dnešek) a pak dalších 19 dní klasický 1x denně, dokud nevyužíváš celé platíčko. Neměla by se v tomto případě dostavit menstruace, ale může být špinění. Ta druhá možnost je spolehlivější co se týče zachování antikoncepčního účinku.

martinachura
autor
1. dub 2024

@erika2 Děkuju vám moc, vybrala jsem si tedy tu 7 denní pauzu. Děkuju