Už nevím, jak dál. Kdy jste se rozhodli jít do adopce?

venika2023
16. říj 2023

Už nevím jak dál. Jsem na dně. Mám už za sebou osmý transfer a opět test negativní. Už nemám sílu. Zbývá nám poslední embryo po 4 IVF. Za sebou mám jedno ZT a jedno BT. Paní doktorka říká, že podle papírů a vyšetření mám být už dávno těhotná. Mám Endo a manžel špatný sp. Veškeré vyšetření máme ok. Kdy jste se rozhodli jít do adopce?

kelerub
16. říj 2023

@venika2023 darované oocyty, případně spermie dárce jste nezvažovali? Mám za sebou taky léta neúspěchů a až díky darování mám dceru a čekáme druhé. Biju se do hlavy, že jsme do toho nešli dříve.

venika2023
autor
16. říj 2023

@kelerub my máme jedničkové embrya po genetickém vyšetření tak nevím zda by to mělo smysl. Problém je v uchycení a případném udržení.

kelerub
16. říj 2023

@venika2023 no, všechna naše embrya šly na genetiku a vkládaly se ty nejvyšší kvality. Za ty desítky pokusů se ani ty neuchytily. Naopak z darovaného oocytu, bez genetiky, se uchytilo na první dobrou. V obou případech.

venika2023
autor
16. říj 2023

@kelerub uvidím co řekne Dr. k dalšímu postupu, ale nemám už sílu jít na další cyklus.

squezy
17. říj 2023

A přemýšleli jste o náhradní matce? Ano, je to u nas stále nelegální, ale děje se to.

squezy
17. říj 2023

Ještě mě napada, pokud je problém v tom, že se to nechyta - máte vyšetření na reprodukcni imunologii? A ne jen tak nekde, ale u pani doktorky Černé (Malickove)? Taky jsem slyšela, že se odebere kousíček z dělohy a udělá se vyšetření, jestli tam nejsou nějaké protilátky.

venika2023
autor
17. říj 2023

@squezy to si nedokážu asi ani představit a o penězích ani nemluvím

venika2023
autor
17. říj 2023

@squezy dvakrát se to chytlo. Imuno včetně vzorku mám ok

squezy
17. říj 2023

@venika2023 pořád by to ale bylo vase vlastní dítě než z adopce. Ale nechci ti vnucovat můj názor, jen mě to napadlo. A nevim, kolik peněz si tady kdo říká, ale určitě to není jako v Americe 🙂 A stejně, ani si nechci představovat, kolik jste dali za 4 ivf se vsema genetikama.

konidana
17. říj 2023

@venika2023 kamaradka sla do adopce asi po 3 letech neuspesnych tehotestvi. Adoptovala holcicku a za par mesicu prirozene otehotnela a donosila vlastni dcerku. Ma pak prirozene jeste dalsi 2 deti, tedy celkem 4. I kdyz to take byla strastiplna cesta pres mnoho neuspesnych tehotenstvi. Ale chtela velkou rodinu a ma ji. Ta prvni adopce to vsechno nastartovala.

venika2023
autor
17. říj 2023

@konidana to je opravdu štěstí🍀. Já jsem taky přesvědčena, že je to o hlavě. No začala jsem chodit na psychoterapii, tak uvidím zda mi to pomůže alespoň nebýt negativní.

surikata131
17. říj 2023

@venika2023 vyhledala bych dobrou fyzioterapeutku, co se zaměřuje na gynekologickou fyzioterapii

venika2023
autor
17. říj 2023

@surikata131 jako na mojžíšovku?

surikata131
17. říj 2023

@venika2023 ty nejlepší asi kombinují různé přístupy a řeší to komplexně, ne jen tělo... Nemám teda osobní zkušenost, ale sleduju různé fyzioterapeuty na soc. sítích a kdybych měla problém otěhotnět, určitě bych to řešila i takto. Podívej se třeba na fyziofemina - buď na instagramu nebo má i web…hledala bych někoho, kdo se zaměřuje přímo na ženy, pánevní dno atd

venika2023
autor
18. říj 2023

@surikata131 děkuji už jsem koukala na net. V minulosti jsem už u takové fyzioterapeutky byla na Mojžíšovou a dokonce mi dělala mobilizaci kostrče, ale kromě těch cviků to bylo o ničem.

evab112
19. říj 2023

@venika2023 žádost jsme si podali během třetího cyklu ivf. Podstoupila jsem i 4 v době připrav k adopci. U nás je to podobné, špatný spermiogram a endometrioza. Máme z adopce úžasného rok a půl starého kloucka. Přivezli jsme si ho z porodnice. Nikdy mě nenapadlo, že není můj. Je můj. Celý proces adopce mě velmi uklidnil. Kdybys chtěla, napiš mi sz, ráda napíšu víc.

veronikav31
21. říj 2023

@venika2023 zkusit držet bezlepkovou dietu, zkusit cvičení podle Mojžíšové

belmonka
21. říj 2023

Cetla jsem zrovna nedavno dobre echo na:

hanaalb
21. říj 2023

@veronikav31 bezlepkem to vazne nevyresi. Jsem bezlepkar. A rozhodne to nema vlil. Na imulogii se smala kdyz jsen se ji zeptala. Ano, byla to primo Karin Černa

tulipdona
21. říj 2023

@belmonka vůbec tuhle paní nedoproučuj. Vydělává na neštěstí druhých. Je to úplně hyena, navíc je blba že to není možný.
Po čaji z maliníku žádná žena neotěhotní !!!!

pampelina18
21. říj 2023

Bavili jsme se hned o tom po 3 měsících co nám to nešlo. Objednali jsme se na umělé a zároveň k paní co vyřizuje vše ohledně adopcí.

linusha
21. říj 2023

@venika2023 my za sebou máme 3 IVF a 3 inseminace ani jednou se embryjko neuchytilo, všechny testy ok. Já do adopce moc jít nechtěla. A tak jsem se začla smiřovat že už nikdy děti mít nebudu, začla jsem se věnovat jiným aktivitám a pak jsem měla 1 biochem. A 2 otěhotněla akorát se zamlklým těhotenstvím a potratem, po všech útrapách jsem změnila Dr. a jedna jeho první otázka dělali vám testy na celiakii a genetické trombomutace - nedělali. Tak nechal vše doplnit a vyšla mi geneticky celiakie, začla jsem dodržovat bezlepkovou stravu - zlepsilo se mi zdraví a po skoro 2 letech a dodržování diety jsem aktuálně v 27. týdnu a doufám že s mimcem dojdeme do zdárného konce 🙂

veronikav31
21. říj 2023

@hanaalb já mám negativní testy na celiakii a přesto mi moje gyn.doporučila bezl.dietu, že testy mohou být falešně negativní a lepek i bílá mouka opravdu můžou způsobovat potraty.vždy když jsem bezl.dietu držela,tak bylo těhotenství úspěšné. Z 11 těhotenství máme 2 děti,zbytek byly sam.potraty,zaml.teh. takže ano, věřím,že bezl.dieta mi pomohla, držela jsem ji déle než 4 měsíce, pak i v těhotenství,když mi nebylo špatně. Dcera je po ivf, syn přirozeně s pomocí clostilbegytu, u něj jsem užívala i mateří kašičku. Měla jsem hodně srůsty,takže jsem chodila cvičit Mojžíšovou a odblokování esíček,půl roku jsem nesměla otěhotnět.

belmonka
21. říj 2023

@tulipdona tak to me mrzí. Ma neskutecne mnozstvi ofocenych zprav od lidi, ze jim to klaplo a dekujou ji, tak jsem docela cucela prave...

venika2023
autor
21. říj 2023

@veronikav31 přesně toto mám v plánu. Už jsem si našla fyzioterapii. Až se vrátíme z dovolené, tak se na to vrhnu. Děkuji🌸

venika2023
autor
21. říj 2023

@linusha přirozeně u nás asi není reálné, manžel má velmi špatný spg. Nikdy jsem žádné problémy neměla co se týče lepku. No každopádně ho zkusím vysadit.

hanaalb
21. říj 2023

@veronikav31 nejsem doktor, ale zt a biochemka atd jsem mela i kdyz jsen drzela prisnout dietu uz nekolik let predtim.
Nakonec polypy v deloze

venika2023
autor
21. říj 2023

@hanaalb a tak na to by se asi prišlo ne? Krome Dr. chodím i na preventivky a taky jsem byla cca půl roku zpět na kontrolu Endometriozy.

linusha
21. říj 2023

@venika2023 můj manžel měl první testy nedobré a zlepšení testů přišlo když už jednak věděl do čeho jde a jednak jak zařadil do jídelníčku větší podíl zeleniny.

venika2023
autor
21. říj 2023

@linusha můj manžel cca půl roku jede v deficitu, jí celkem zdravě, vyřadil sladké pití a celkově změnil žitovní styl. Hodně cvičí. Taky by mě zajímalo jaké by měl výsledky. Trochu mě mrzí, že to změnil až po 6 letech co se snažíme🤷🏻‍♀️