Miminko je menší než má být podle termínu

jaja1123
4. čer 2019

Ahoj, jsem ve 29. týdnu a doktor mi řekl, že miminko neodpovídá termínu, je menší (odpovídá 25. - 26. týdnu těhotenství) za poslední měsíc vyrostlo pouze o 1 cm.... Mám se tím nějak stresovat? Nemáte někdo podobné problémy? Dík moc.

ah1234
4. čer 2019

A nic viac ti k tomu nepovedal ? 🙂

Ja som mala mimi mensie o dost cca od 33tt a hrozne ma strasili, furt ho premeriavali, kontrolovovali prietoky a tak a potom uz ku koncu ani nerastlo, odhadovali ze ma maximalne 2300g 2 dni pred porodom a narodil sa 2600g o 3 tyzdne skora bol uplne zdravy 🙂

drep
4. čer 2019

Do 30. Týdne jsem měa nekomplikované a pohodové těhotenství, od 30. Týdne se dokolečka řešilo, že je dcera menší (v rodině mé ani mého muže se nikdy nenarodilo dítě nad tři kila, já měla necelých 2500g, on 2700g), furt kontroly, furt přeměřování, ještě to bylo o to horší, že jsem doktorka, takže ze mě byli všichni vyplašení o to víc. Nicméně celou dobu měla normální průtoky, přibývala a měla dost vody. Narodila se 38+5 se 2180g, furt je drobná, ale jinak v pohodě, akorát já myslela, že mě z celé té péče šlehne 😉

betelgeuzz
4. čer 2019

@drep měla jsem to skoro na chlup stejný, akorát jsem ještě ležela asi 2 týdny v nemocnici a dostávala jsem kapačky glukozy. Porodní váha 10 před termínem 2240 g. Byla to teda vychrtlina, naštěstí dobře pila a časem měla i faldíčky. 🙂

sonya28
4. čer 2019

@jaja1123 Pokud nejsou zadny problemy, tak se nestresuj. Me mala taky nerostla, jak mela. Posledni mesic mi dokonce prestala uplne rust. Ale vse bylo v poradku, kopala, prutoky ok, odhad max 2,4kg... nakonec mi porod vyvolali o tyden driv, pro jistotu a mala mela jen 2,2 kg ale uplne naprosto v poradku... Proste byla jen mala a ted uz ji je rok a porad je mala, proti ostatnim detem jejiho veku :D

olsett
4. čer 2019

taky jsem měla, ale jak píšou holky, důležitý je hlídat jestli jsou dobrý průtoky a je mimčo v pořádku, asi chodit na častější kontroly... mě v nemocnici řekli, že dokud se mimču daří, průtoky jsou ok a přibírá, tak ji necháme dopéct u mě... nakonec se narodila 5dní po termínu s 3 kg, ale poslední měsíc jsem fakt hafo jedla a pila😀

jaja1123
autor
4. čer 2019

Děkuji vám za uklidnění, doktor mi právě nic víc radši neříkal a kontrolu dal za 14 dní, že uvidíme... Jinak vše mám v pořádku i cukr,... Celou dobu mám těhotenství bez komplikací i normálně chodím do práce, tak snad bude vše v pořádku...

kristousenecek
4. čer 2019

Taky sem to tak měla ;),a dost i rizikové a malá odpovídala po každé než měla i teďka nezapadá do tabulek a to bude mít 15mes.,je zdravá a to je hlavní ;),...a jestli sou dobré průtoky ,tak bych byla v klidu ;)*,...akorát straší nic víc...

drep
4. čer 2019

@betelgeuzz na mě zkoušeli i jestli nechci zůstat doma, což jsem rezolutně odmítla, zbláznila bych se. Teď už má taky nějaký faldy a hlavně je děsně akční, jak ji nebrzdí ten tuk (říká moje doktorka). Vřele doporučuju zakladatelce najimt si zkušenýho pediAtra, kterej se z minidítěte nepos##e, jinak skončíte na sunaru.

ah1234
4. čer 2019

@drep moj mal necelych 2300g ked sme odchadzali z nemocnice a doktorka hrozne chcela prave aby som kojila, aj ked maly nepriberal :D ja som myslela ze je to bezne.. nakoniec sme skoncili na nutrilone tak ci tak ale zeby to bolo nejake terno, to tiez nie. Nema ani zdaleka ani 7kg v 8 mesiacoch 😅 ja sa len smejem ked pocuvam jak deti na UM priberaju vela

drep
4. čer 2019

@ah1234 moje doktorka je takový starý kovaný praktik, takže na jednu stranu super, že ji minidítě nevyděsilo a dost mě konejšila, když jsem na dceři furt nacházela nějaký patologie. Ale zase když nepřibrala, tak sice řekla, že je na zvážení dokrm umělým, ale zároveň, ať přijdu na kontrolu za pár dní a že se ještě domluvíme. Kojící problém jsme rychle vyřešily a dotěd kojím (6 měsíců). Bála bych se vykuleného mlaďocha, aby mě neposílal na neurologie a očnía a nevím co ještě jen proto, že je mrňous (a já v šestinedělí jako zkušený neurointenzivista na ní vypozorovala kdesi cosi od asymetrie zorniček pro asymetrii koutků).

roni2017
4. čer 2019

@jaja1123 Mně doktor doporučil jíst hodně hroznové víno, aby syn více přibral. Bylo to asi tak okolo měsíce až dvou do porodu. Tak možná i ten hroznový cukr mu pomohl k 3 200g 🙂

claire90
4. čer 2019

Prvni dcerka tez "zaostavala". Jedinej utz kde odpovidala byl kolem 12tt, jinak byla mensi a mensi. Vzhledem k me podmire (158cm) to dr. moc neresil, az asi 3-4tydny pred terminem kdy mezi komtrolami dle jeho mereni vubec nevyrostla me poslal na podrobnejsi utz do nemocnice. Tenkrat rekl, ze nebyl vysokeho manzela (193cm), neresil by to moc dal (mozna by byly castejsi kontroly), ale ze pro jistotu. No ve spitalu neshledali zadny problem, jen ze bude drobne miminko.
Narodila se 40+2 s 50cm a 2,68kg. Drobnost ji zustala do ted, zitra ma 6let a ma cca 114cm a 18,6kg 🙂

garfulka78
4. čer 2019

Ja to mela podobne, ale merim 158 cm, tak to nikdo neresil, ve zprave vzdy - plod mensi. 35 tyden odhad vahy 1920g prutoky ok, ale mala nepribirala, 37 tyden mala pribrala, takze me doktorka jeste nechala, ale na 38 tyden jsem mela planovaneho cisare, protoze mala byla kp. 38 tyden - den pred cisarem kontrola a mala opet trosku pribrala odhad vahy 2350g a navic se otocila, nakonc jsem rodila 39+1, mala mela 2700g a 49 cm a je naprosto zdrava. Ted ma pul roku 63cm a 6,5 kg. Hodne stesti urcite bude vsechno ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru