Menší hlavička a bříško na UTZ ve 32. týdnu těhotenství

sunnies
17. srp 2016

Maminky, máte některá zkušenost, že by Vaše miminko mělo menší hlavičku a bříško na UTZ ve 32. týdnu? Stehenní kost prý odpovídá, ale hlavička a bříško jsou menší. Dle doktora to vypadá, že bude holčička jen drobnější. Děkuji.

lajla
17. srp 2016

Jo je to normální a běžné, odchylky 2-3 tt max měsíc, stačí i blbě změřit a je to, všichni nemůžou mit stejně velké hlavy,dlouhe ruce a nohy při různých gen dispozicich

katherinka33
14. zář 2016

Ahoj, ja mam zase opacny problem...hlavicka a brisko odpovidaji 32tt+ a nozicky nam doktor porad pry nemohl zmerit, az nameril a zapsal stehenni kost 29tt+. Na mereni jsem byla 31+4 tt. Myslite si, ze to muze znacit nejakou chybu ve vyvoji? Vetsi hlavicka a mensi nozicky...presne 3tt se mi zda opravdu velky rozdil a jsem z toho nervozni. Diky za nazory.

lucife
16. zář 2016

Ahoj holky, taky mám obavy z malé hlavičky. Ve 34.týdnu malé naměřili hlavičku odpovídající teprve 30.týdnu... špatně změřeno to není, protože už je to celkově třetí meření během vývoje plodu. Vše ostatní vždy odpovídá týdnu ve kterém jsem jen ta hlavička nám o měsíc velikostně zaostává ☹ Taky z toho nemám dobrý pocit ☹ měsíc už mi přijde hodně. Ale doktoři mě ujišťují, že mám být klidná, že v tom hraje velkou roli genetika, a že má prostě jen spíš oválnější hlavičku než kulatou. Tak snad mají pravdu 😉

katyh84
16. zář 2016

@katherinka33 a je to chlapeček že? Někde jsem četla tady na forum že u kluků to bejvá větší hlavička a kratší nožičky

lajla
16. zář 2016

@katherinka33 rozdíl je v pohodě😉 kratší nožičky značí chlapečka, o hlavě jsem teda nečetla že by vypovídala o pohlavi...spíš ji bude mít pěkně soumernou😉

bielanevesta
17. zář 2016

Prvá mala na UZ v 33 tt hlavičku odpovedajúcu dokonca až 37 tt, čiže o ten mesiac a nožičky o cca 2 tt menšie... Ale väčšiu hlavu máme v rodine, tak som to vtedy nijak neriešila. ☺

katherinka33
19. zář 2016

Holky, dekuji za uklidneni. Mame jen jeden odhad pohlavi z 20tt a to, ze to bude holcicka. Mame nakoupeno ruzovo, tak snad se nesekli. 😃Byla jsem jeste jednou na UTZ a doktor premeroval misto stehenni kustky tu lytkovou a ta taky odpovidala o 2tt mensi nez zbytek. Hlavicku mame trochu vetsi uz od zacatku, ale rikala jsem si, ze to bude mit po manzelovi. No...jeste 5 tydnu a uvidime. 😃Hlavne to zdravicko vam vsem! 😙

nikuska2106
17. říj 2016

Maminky prosím o radu ...
Jsem z toho moooc smutná dnes 31tt jsem byla na ultrazvuku a nemám ani fotku a miminko jsem viděla 5 sekund tak moc jsem se těšila že budu mít hezkou fotku a dám si ji na zeď že bude vše krásně vidět a nemám nic ...Strašně mně to zklamalo ... Nevíte kde v Okolí Semil....Jilemnice Turnov by mi udělali hezkou fotku za nějakou normální cenu? :(

karolinkacernaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
katherinka33
20. srp 2019

@karolinkacernaa Ahoj, mám krásnou, dlouhonohou holčičku. Všechno bylo naprosto normální. Měření nejsou vždy tak přesná. Neboj.

jezz1e
12. zář 2019

@katherinka33, @karolinkacernaa Ahoj holky, můžu se ještě zeptat, jak často jste pak chodily na kontroly? Jsem teď taky 32tt a doktor naměřil hlavičku a stehenní kost o 2 týdny menší. Předchozí kontrola byla před 5 týdny, to ještě mimčo odpovídalo, a další mám za 14 dní, tak se bojím, aby to nějak nezanedbal...

katherinka33
12. zář 2019

@jezz1e K doktorovi jsem šla už jenom jednou, to mi ani UTZ nedělal. Pak mě poslal do porodnice, tam mě nikdo dítě nepremeril, protože konstatovali, že to nejde. Že tam je dítě špatně uložené, že by to zvládli jen na konziliarnim vyšetření. Ale prý by to bylo zbytečné. Tam mimojine poslala gynekolozka mou svagrovou, měla u dítěte v 33tt nožičky o 3t menší. A taky tam na nic nepřišli, bylo to na spodní hranici, ale také v normě. A její chlapeček je naprosto normální. Pokud by Ti to vrtalo hlavou. Nebo se ten rozdíl zvětšovat. Tak si to vyzadej.

claire90
Autor odpověď smazal
Zobraz
jezz1e
12. zář 2019

@katherinka33 Gratuluji k holčičce! Díky, tak to bych se asi úplně zbláznila, kdyby to už vůbec nezkontroloval 😀 No snad to tedy za těch 14 dní mimčo trochu dotáhne a budu mít klid 🙂

katherinka33
12. zář 2019

@jezz1e Určitě šlo jen špatně měřit a hodnoty budou ok. Myslím, že to je celkem běžné, těch 14 dní... Tak držím pěsti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru