V 17tt podbřišek jakoby tiká, jsou to pohyby miminka?

petule_e
10. únor 2017

Ahoj holky, uz jednou jsem psala ohledne pohybu, ale zase mi to nedalo. Chtela bych se zeptat ... Uz par dni sleduju podbrisek a cekam (asi marne) na pocit nejakeho pohybu toho mimoňka tam ve me. Zatim nic necitim ale kdyz si lehnu a uvolnim se vidim jak mi podbrisek tak jakoby tika... (Jakoby mi tam bylo srdce) proste malinke a malo zretelne tiky. 😊 muze to mit nejakou souvislost? Nebo jsem uplne mimo 😀? (17tt) (zadne bublinky necitim)

cherrinka87
10. únor 2017

Tikajici podbrisek mam taky, to děla všem i když nejsi těhotná 🙂. Pokud jsi prvorodicka, muzes pohyby cítit az v 18 tt a později. Já cítím bublinky a lechtani od 15tt. Neboj kopání si ještě uzijes 🙂

petule_e
autor
10. únor 2017

😀 jsem asi prehnane urputna... Kdyz ja mam strasny strach kontrola co mesic mi najednou prijde strasne dlouha doba... Kdyz o prckovi nic nevim. Tak to asi prehanim a prehnane se kontroluju. 😑 jenze mam porad obavy kdyz ctu ze nektere holky citi pohyby uz v 16tt a 17tt.. Aby neco nebylo sptne, ackoliv jsem cetla v xdiskuzich ze je normalni je citit od 18tt a pozdeji 😔

zuzaaaaa
10. únor 2017

Ahojky, cekam prvni miminko a tak tyden pocituju stouchanecky, dost nepravidelne a vetsinou kdyz lezim na pravem boku. Jeste vydrz. Ja zadny simrani nepocitovala. Pak to urcite poznas🙂

absintka19
10. únor 2017

Ver mi, ze pak to kopani bude misty az otravne 🙂 ta nase cutalistka kope dikybohu jen pres den ale od 8-22 temer neustale 🙂 v noci ale hezky spinka. Ono to tikani muze byt tvuj vlastni tep 🙂 ono to zacina jako simrani, nebo bublinky, nekdo rika ze lechtani 🙂 nebo, o nic neprijdes. Naopak si budes prat aby uz nekopalo a vylezlo 🙂

petule_e
autor
10. únor 2017

@absintka19 tomu verim 😊😀 jen mam strach aby neco nebylo spatne... Je to prvni miminko tak asi prehnane zmatkuju.

absintka19
10. únor 2017

@petule_e oni mozna i kecaji, citi potrebu 'ja jsem to citila nejdriv' 🙂 to lechtani jsem mela nekdy v 18tt, mini kopanecky tak 20tt, spise vlnky 🙂 a od 23tt jsou to uz ty prave, a porad silnejsi, protoze drobec ma moc mista 🙂 na konci se pak uklidni, trosku 🙂
Hlavne bud v klidu, mimi to citi, at pak neni z neho stejny streser 🙂🤰

absintka19
10. únor 2017

@petule_e neboj, ja mam taky prvni, navic umelym opl. Nozky nahoru a relaxuj, pak si vzpomenes jak to uteklo rychle 🙂

petule_e
autor
10. únor 2017

@absintka19 pokousim se o to, 😊 snad je prdolka ok a dari se mu/ji. 😊 a naucim se to brat hezky s nadhledem jako ty.

absintka19
10. únor 2017

@petule_e dej pak urco vedet 🙂

soleilll
10. únor 2017

@petule_e Klid. Já cítila první pohyby až po 20. týdnu a to i u druhýho dítěte. Ještě si za pár týdnů ráda vzpomeneš, jakej jsi měla klid, až tě to nenechá vyspat a bude kopat do žeber, tlačit na plíce, žaludek nebo močák. 🙂

petule_e
autor
10. únor 2017

@soleilll já vím 😥 jeste budu v dobrem vzpominat na ty casy 😀.. Ale z druhe stranky alespon uz da miminko o sobe znaat, a vis ze je je v poradku a spokojene 😊

luciehutt
10. únor 2017

@petule_e Neboj, určitě je mimi v pořádku 🙂. Každá těhulka to má jinak 🙂. Já se v posledním trimestru nemohla ani posadit, myslela jsem, že mi vykope žebra z těla 😀. Užívej si čekání na první pohyby a nestresuj se 🙂.

jitulina81
10. únor 2017

Ja prvni pohyby citila az v 24tt. Mela jsem placentu vpredu a ta hodne tlumila.

petule_e
autor
10. únor 2017

@jitulina81 ja stale nevim kde se moje placenta nachazi 😀 ... Moje dr. Se me neobtezovala obeznamit. Tudiz ani nevim kdy kde a jak co cekat.

alcar
10. únor 2017

@petule_e kup si angelsounds na poslouchani srdicka a budes hned v klidu. V prvnim tehotenstvi mi to hodne pomahalo, jelikoz jsem mela placentu na predni stene a mala byla v brichu docela klidas. Ta se pohla treba jen dvakrat za den. 😀 To byly nervy. Jinak na citeni pohybu mas opravdu jeste i mesic cas.

magicaetezzz
10. únor 2017

@petule_e
Klid, ja citila prvni "bublinky" az ve 20 tt. Do toho mam placentu na brise, takze airback 😉
Nestresovala bych se, mas cas az do 22 tt 😉

kacenka115
11. únor 2017

@petule_e mě polohu placenty napsal doktor do zprávy z 1. screeningu, tak jestli jsi na něm byla, můžeš hodit oko 😉 Jinak neboj pohyby budou, já se jich taky nemohla dočkat a teď když mě každou noc, celou noc, budí, tak už mě zas tak moc nebaví 😀

prostejina
11. únor 2017

Tepání spis bude břišní aorta, nejlíp je cítit vleze na zádech. Vydrz a trenuj trpělivost, budeš ji pak s mimcem potřebovat azaz. Pohyby poznaa, je to "legrační" dosud nepoznanej pocit v břiše. Dej miminku cas, třeba se musí trochu jinak otočit, možná te kope do páteře a to nemusis cítit. Dockas se, každým dnem to přijde 😉

gebriellita
11. únor 2017

ahojky, já zítra začínám 20tt...je to první mimčo a bublinky jsem cítila už někdy v 16tt a prvé jasné pohyby začali den před začátkem 18tt a od vtedy každý den ani to nespočítám teď v středu jsem dostala také 2 kopačky přímo do močáku až sem se lekla či jsem si necvrkla a to jsem v půlce ...... naopak v noci máme klid spíš když spím já tak on taky :D a když jsem vzhůru tak on taky hehhhe bude to hyperaktivista, já jsem diabetička a čekali jsme pokial budeme mít dobré výsledky aby jsme se mohli pokoušet o miminko taď mám vysledky ještě lepší ale nikdy to není jako zdravý člověk.....tak možná tím když mám vyšší tak má víc cukru chudáček a proto to je tak.....neva tešíme se na něj..:* :* :*

magicaetezzz
11. únor 2017

@petule_e
A pockej az se ti v brise poprve otoci a bude to videt. Misto krasne kulateho briska budes mit sisoida, ja kdyz to videla poprve, tak jsem si vzpomnela na Vetrelce 😂
A ted se mi mala pravidelne kazde rano toci, asi brakedance bo co. Hlavne aby se pred porodem otocila hlavou dolu 😀

petule_e
autor
12. únor 2017

Holky holky ted trochu od tematu, ale muzu si nabarvit vlasy??? 😮

luj89
12. únor 2017

@petule_e ahoj, to co popisujes je tvoje brisni tepna. A barvit se samozrejme muzes 😀

alcar
12. únor 2017

@petule_e barvit muzes 😀 Ale nekomu to muze hur chytat.

linee
12. únor 2017

@petule_e necti a uzivej si tehu.Ja u prvniho citila pohyby az ve 22tt a mimi mne obecne naucilo si na vse pockat.Uzij si klid,pak az ti bude v brise skakat ve 2 rano a ty budes chtit spat budes vzpominat,jake bylo klidne;))

petule_e
autor
12. únor 2017

@linee kdyz ja mam strach, ze kdyz stale zadny naznak ani nic..
A kontrola co mesic aby se neco nestalo... 😥

linee
12. únor 2017

@petule_e ten strach je naprosto normalni,mela jsem to take tak. Ale pak mi doslo,ze s timto strachem si tehu vubec neuziju...

gebriellita
13. únor 2017

@magicaetezzz a v kterém tt jsi?....že se ti takhle otáči?..kdy to začne..🙂

absintka19
13. únor 2017

@petule_e moje kolegyne pohyby citila az po 24tt, a to jen cca 4krat denne, klidne mimco. Ja mam pres den vice nez 200 kopancu a prijemne to neni 🙂 kazde tehu i mimi je jine. Strest nepusobi miminku dobre ! Pekne nadych, vydych....neboj, vse prijde 🙂

magicaetezzz
13. únor 2017

@gebriellita
Ted jsem 25 tt nebo 26 tt, ted nevim 😂
A sisoida prvniho jsem mela cca 22 tt.
Nejak jsem chvilku pred tim koukala na fotky domecku holek na konikovi a rikala jsem si, co to maji za divna briska 😂 nu a pak se mi "dite hnulo" a vystrcilo na me prdel.
Zrovna dneska v noci jsem myslela, ze Emmu vyndam, cca kolem 3 rano me kopala takovym zpusobem, ze jsem si sla pro zmrzku a zchladit ji, a to mam placentu na brise - fakt uz to nebylo prijemny!
Hlavni je, aby se otocila kdy ma.

nevesta2708
13. únor 2017

Ahojky, pohyby cítím od 16+1tt a to dost zřetelně. Taky čekám první, ale neplaš🙂 Jak uz tu bylo několikrát psáno, každá to máme jinak a pořád máš hodně času! Můžeš mít placentu na přední straně a proto třeba ještě mimoňka necítíš. Ty ,,pravé" pohyby pak poznáš! Hodně štěstíčka🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru