21tt - kolikrát za den cca cítíte pohyby vašeho miminka?

hanpavka
2. čer 2016

Zdravím holky, zajímá mě pouze jak často za den ucítíte pohyby? Jsem prvorodička, tak to moc nepozoruji a ani pořádně necítím. Mám pocit, že za den mě náš malý drobek kopne max. tak 5x, ale to by bylo asi málo, ne? Zaručeně pohyby poznám a cítím, když si lehnu na záda, jsem naprosto v klidu a sleduji břiško, jak se sem tam po chvilce zavlní, ale to bych tak mohla ležet celý den 🙂

lv
3. čer 2016

já začala cítit pohyby 20., u druhé 21.tt.., jen jako lehké ťukání, či bublinky v břiše, cítila jsem je spíš v klidu, ne když jsem se pohybovala já.. pořádných pohybů, vlnění, kopanců si ještě užiješ 🙂 záleží taky na uložení placenty, pokud je vpředu, docela to tlumí.

pety91
3. čer 2016

Já jsem cítila pohyby tak 5-10x denně. Ale asi je to hodně individuální.

lenjii
3. čer 2016

V 21tt je ještě brzy na pravidelné pohyby. U první jsem citila pohyby az okolo 23tt, ted v 18tt a ta pravidelnost a rytmus byva později.

sucmar
3. čer 2016

Ahoj. Jsem 21tt, placentu mám vpředu a pohyby cítím velmi málo ☹

hanpavka
autor
3. čer 2016

@sucmar já jím mám vzadu a taky se musím denně soustředit, abych něco zaznamenala. U mě hraje roli i to, že jsem těhotná poprvé, to prý na to má taky vliv.. 😉 ale zkušenější určitě ví, takže věřím, že se dočkáme těch správných kopanců.

lenbela
3. čer 2016

Každé dítě je jiné... První bylo klidné, kopalo málo, spíš se protahovalo, cítila jsem jej jen několikrát denně a to až dokonce. Druhé bylo asi 100x aktivnější, neposedné, mrskalo se. Obě děti naprosto zdravé.

sucmar
4. čer 2016

@hanpavka Já jsem taky těhotná poprvé 🙂 Pohyby cítím spíš jako zevnitř, a ne když si položím ruce na břicho. Možná kvůli té placentě...

beru22
4. čer 2016

Asi 10x denně? Nepočítám to, ale chvíli je klid, pak malé nějakou chvíli kope, pak zase usne. A teda čekám třetí mimčo a hlavně placentu mám na zadní stěně, takže netlumí pohyby.

micaella23
4. čer 2016

Me zacli az 22-23tt a od te doby 2-3x za den sem tam otoceni, maly kopanec, prave moc ne, furt spala asi🙂 obcas ta cokolada mozna zabrala ale to nevim jestli si nevsugerovavam🙂

pavcatko
8. čer 2016

já až 22 tt- ted jsem 24 a je to jak kdy- někdy tak 2* za den, ale někdy je to daleko více- mimi je v pořádku 🙂

valerie73
5. črc 2016

Mám to jak kdy, když jsem celý den v klidu a jen odpočívám tak se prckovi moc nechce, ale když jsem aktivní a pak si na chvilku sednu či lehnu vždy začne. Je to celkem pravidelné a občas to se mnou i škubne :D a to mám placentu na přední straně... 🙂

kenses
7. črc 2016

Já jsem také v 21tt a zatím mi připadá že necítím vůbec nic. Občas mám takový zvláštní pocit v břiše, což bude asi ono, ale připadá mi to skoro stejně, jako když mám hlad a kručí mi v něm🙂 Takže málo intenzivní. Zvenku okem, nebo pokud si položím ruku na bříško, tak to není znát vůbec nic. Také jsem byla trochu nervózní, ale doktorka mi říkala, že je to normální, že je vše v pořádku a ať tomu dám ještě pár týdnů čas, že to určitě přijde.

bachovy_esence_poradna
7. črc 2016

pamatuju si, že u prvního děťátka jsem začala pohyby cítit chvilku před tím 20.tt a ve 21.tt byly ty pohyby ještě poměrně slaboučké

u druhého těhotenství jsem pohyby cítila velmi brzo, ale zase miminko bylo v břiše klidnější, takže taky nemůžu říct, že bych touhle dobou cítila moc

spíš tedy takové náznaky párkrát denně

mr_falko
7. črc 2016

no...kdy se vrti a blbne a soustredim se, tak nekolikrat denne..zatim cca 14 h spi, pak 8 hodin spim ja, ono toho casu spolecne vzhuru asi moc nemame

denisamx
8. črc 2016

Já cítím tak cca 10 denně, ale je to individuální. Máme asi aktivnější dítko, třeba včera mi dávalo zabrat, mrskalo se o opravdu hodně. Hlavně to cítím po sladkém a slabém kafe. Kopance cítím někdy hodně silně už teď, tak si říkám co bude za dva měsíce 😀

mr_falko
8. črc 2016

@denisamx no za dva mesice uz bude tak velky, ze se tolik hybat nebude, ted jsou podle me nejaktivnejsi

denisamx
8. črc 2016

@mr_falko asi ne tolik, ale když pořádně kopne, tak to bude stát za to 😎 😀

lucie0406
11. črc 2016

uklidnily jste me...jsem taky 21tt a necitim zatim nic, placentu mam taky vepredu, tak snad to brzy prijde 🙂

matkapraha
11. črc 2016

Kazda maminka citi pohyby jinak a taky zalezi, jake to je tehotenstvi, u toho 1. jsou zretelnejsi pohyby opravdu kolem 21-22. tydne 🙂

petka15
25. črc 2016

V 21tt jsem taky cítila převážně vlnění.Nejintentivnější to bylo večer když sem si lehla a přítel položil ruku na podbřišek,malý hned začlo řádit. Teď mám 23tt a jsou chvilky většinou kolem poledne a pak večer,už je znát že povyrostl. Ale ne vždy je to pravidelný takže bych byla v klidu,ono to přijde 🙂

jepice1
8. srp 2016

Cauec, ja jsem 23 a citim opravdu jen obcas, spis vyjimecne. Nebo to mozna nevnimam. Decko je in na UZ dost liny, ale nervit se tim neminim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru