Streptokok v těhotenství. Máte zkušenost?

barcachejn
2. pro 2019

Ahoj holky,dnes rano jsem byla u lekare s nateklymi uzlinami a po steru v krku mi oznamil ze mam streptokoka a ze mi da penicilyn. Nechtela jsem v tehotenstvi vubec nic brat protoze se toho bojim krome kyseliny listove jsem nevzala jediny prasek. Chapu ze kdyby to mimi ohrozovalo dr mi to neda ale mate nekdo zkusenosti s temito leky v tehotenstvi nebo celkove s timto onemocnenim ? Ja jsem strasny straspitel na vsechno. Dekuji za reakce 🙂

suzanne_capulet
2. pro 2019

@barcachejn ahoj tuším jsem nekde cetla, že se penicilin v tehu vubec nemuze protoze muze zpusobit nejaké potize miminku ale nejsem si jista. ja bych na tvem miste zavolala na gyndu a poradila se tam. pokud teda ten penicilin ti dal obvodak

zelenaesmolda
2. pro 2019

@suzanne_capulet
tak obvodak taky neni blby a vi,ze je tehotna ne?teda pokud mu to rekla jestli to jeste nejde videt.

zelenaesmolda
2. pro 2019

@barcachejn
kamaradka streptokoka mela,kdyz sla do porodnice tak ji davali pred porodem preventivne ATB,po porodu te male taky,aby to nechytla.

neomenia
2. pro 2019

Ahoj, úplně v pohodě, penicilin je neškodné ATB.

neomenia
2. pro 2019

@suzanne_capulet mylis se, naopak PNC je jedno z mála ATB, co se v těhotenství a při kojení smí a jsou zcela bez rizika.

barcachejn
autor
2. pro 2019

Jojo rekla jsem mu ze jsem v 5 mesici.. A napsal mi prave peniciln s tim ze to jedine co prave tehotne smi. Tak doufam prave ze i kdyz je to obvodni vi co dela

kjp
2. pro 2019

@zelenaesmolda To bude asi trochu jiný případ, jiný streptokok... Kamarádka ho měla v pochvě, tazatelka v krku...

neomenia
2. pro 2019

@barcachejn obvodní lékaři jsou někdy neprávem pasovani na jakesi druhorade doktrory kteri nic nevědí. Je to škoda, vědí toho spoustu, lékaři věř, co se týče ATB, mivaji lepsi přehled, než mnoho gynekologu.

zelenaesmolda
2. pro 2019

@kjp
mela typ B,vic nevim.pochybuju,ze se da s presnosti urcit jestli ho mela v pochve kdyz to zjistili z krevnich testu.

suzanne_capulet
2. pro 2019

@zelenaesmolda
@neomenia
píšu, že si nejsem jista. áno muzu se mylit. jen som napsala že jsem to nekde cetla ale jasne ze lekár snáď umi nejlip

kjp
2. pro 2019

@zelenaesmolda Tak to bude ten v pochvě...

zelenaesmolda
2. pro 2019

@kjp
a jak to zjisti,kde presne je kdyz nedelali stery,jenom odbery krve?

barcachejn
autor
2. pro 2019

Radeji se na to zeptam i na gynde tem mam byt hned ve stredu rano a zaroven mi budou delat 2 trimestralni screening,ale nepodcenuji sveho obvodniho.. Ja jsem histerka :D :D ja bych nejradsi s kazdym pichnutim nekam bezela takze mam takove reakce bohuzel na vse...

janule0123
2. pro 2019

@barcachejn penicilinove jsou právě ta skupina kterou můžeš...ideální to samozřejmě není, ale streptokoka mas potvrzeneho a ten muže udělat jinou paseku ...takže super ze se nějaké antibiotika daji použit 😎

lida9
2. pro 2019

dobre, ze ti nasadil antb az po steru, coz mnoho lekaru nedela... urcite je ber, streptokok neni sranda, penicilinove jsou ok z pohledu mimca... taky jsem je brala v tehu bohuzel.

anniej
3. pro 2019

Já měla na začátku těhotenství docela hodně blbou angínu, takže jsem 10 dní brala penicilin. Byla jsem několikrát ujištěná, že penicilin plodu neublíží a nemá na něj vliv... No, jsem v 5 měsíci a prcek má větší energii než já sama 🤣🤣🤣

barcachejn
autor
3. pro 2019

@anniej Super :D 🙂)) to je dobre ze je prcek v poradku 🙂 no ono s tim clovek bohuzel nic neudela a to jeste zaplat panbuh ze v tehotenstvi vubec existuje neco co muzeme brat 🙂

barcachejn
autor
3. pro 2019

@lida9 Beru je pravidelne a poctive 🙂 jen jsem chtela mit jistotu planovala jsem si ze proste za cele tehu nedam jediny prasek do pusy :D ale tak neda se nic delat 🙂 kdyz musime tak musime

barcachejn
autor
3. pro 2019

Dekuji holky vsem za uklidneni 🙂

zizulka2008
3. pro 2019

@barcachejn ano,ten je jediny ktery se smi. Brala jsem ho v tehu take na anginu...

suromana
3. pro 2019

@suzanne_capulet
Naopak, penicilin je ATB první volby.

suromana
3. pro 2019

@barcachejn
Také jsem se chtěla lékům vyhnout, bohužel, během prvního těhotenství jsem brala PNC okolo 20tt, i teď při druhém těhotenství jsem již měla PNC, dokonce hned ze začátku, kdy mi bylo špatně, což mě tedy štvalo hodně, ale CRP bylo vysoké, tak nebylo na výběr. Penicilin jsou každopádně vyzkoušená ATB, která jsou během těhotenství bezpečná, je třeba je brát pravidelně a dobrat dle pokynů lékaře, doporučuje se brát současně probiotika.

suromana
3. pro 2019

@zelenaesmolda
V 35 TT se všem ženám dělá stěr z pochvy, kde se zjišťuje streptokok agalactiae (skupina B), má ho až pětina žen, před porodem a během porodu se pak těmto ženám podávají preventivně ATB, dětem po porodu se ATB paušálně nedávají, jen pokud je k tomu nějaký důvod, třeba těžký dlouhý porod, nízká porodní váha, atd.

zelenaesmolda
3. pro 2019

@suromana
jenze ji stery z pochvy nedelali,v UK gynekologie neni a stery se nedelaji.

suromana
3. pro 2019

@zelenaesmolda
Tak zjišťovali nějaké antigeny z krve, každopádně to byl streptokok agalactiae sk. B, který se u nás zjišťuje poševními štěry, i proto, že je to levnější a neinvazivní metoda.

zelenaesmolda
3. pro 2019

@suromana
takze je jedno kde ten streptokok v tele je?jestli v krvi nebo v pochve?

suromana
3. pro 2019

@zelenaesmolda
On je určitě v pochvě, ale všechny infekce v těle jsou zároveň i v krvi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru