Predporodni kurzy - je nutné je navštěvovat?

petranaty
4. lis 2019

Ahojky ,holky myslíte že je predporodni kurz tak důležitý ? Je tady někdo ,kdo čekal první a na žádné kurzy nechodil ? Zajímají mě vaše zkušenosti .. taky mě zajímá ,zda někdo z vás používal jako přípravu na porod aniball a kdy s tím začal a zda to taky není zbytečné 🙂 děkuji za názory .

radkan91
4. lis 2019

@petranaty Ahoj, já na kurzy nechodila a neměla jsem při porodu pocit, že by mi chyběly nějaké informace. Aniball jsem používala, asi nejde nikdy zhodnotit, jak moc bylo jeho používání přínosný, když nejde prožít stejný porod bez cvičení s Aniballem a s ním. Každopádně mi doktor říkal, že je znát, že s ním cvičím (a to jsem mu neříkala, že ho používám). Nástrihu jsem se teda stejně nevyhla, ale byl jen malý, jsem dost drobná, tak jsem ráda, že mě nesili až na zádech...

jirulkaa
4. lis 2019

@petranaty Ja na zadny predporodni kurz nejdu, cekam prvni miminko. A znam plno zenskych, co take nebyli.😊

petranaty
autor
4. lis 2019

@radkan91 děkuji za názor ,a od kdy jste aniball používala ? Já jsem v 19 TT

petranaty
autor
4. lis 2019

@jirulkaa a nějaké knihy ? Nebo kde berete informace ?

ireniq
4. lis 2019

Ja na předporodní kurz sla hlavně z důvodu, aby se v porodnici rozkoukala a nebyla tam moc vypleskla, az prijde na věc 🙂 nejake informace jsem tam taky nacerpala, ale ty lze samozřejmě získat i jinak.

radkan91
4. lis 2019

@petranaty Tuším, že se může používat až od počátku 37 tt, nejsem si úplně jistá, každopádně je to v navodu napsaný nebo když si vyhledate aniball na netu, tak to tam taky určitě najdete...

jituli84
4. lis 2019

Já na předporodní nejdu, ikdyž jsem říkala, že to ještě promyslím, ale jen z duvodu, že bych si to tam obhlídla 🙂 Jinak já nebudu používat ani aniball

neomenia
4. lis 2019

Ahoj, pouzivala jsem epi - no, to je obdoba anibalu. Oba porody byly bez nastrihu a poraneni, a to mam 160 cm a deti 3,6 a 3.9 kg, takže me to pomohlo určitě. Na kurz jsem nechodila.

sudylichozrout
4. lis 2019

@petranaty Vubec. Zenska vi od prirody jak ma rodit 🙂

chicky1j2
4. lis 2019

Já na předporodní kurz chodila. A bylo to skvělé. Měly jsme to spojené i s cvičením. Takže člověk protahl i tělo. Dozvěděl se kupu informaci jak důležitých tak i méně. Pro me velmi přínosné např. Ulevne polohy mezi kontrakcemi. A jako bonus jsme tam ziskala kamaradky, které mají stejne stare děti. A dodnes se schazime a chodíme na procházky. Pokud mas moznost za me bych nevahala 😊. S anibolem jsem cvicila, ale jestli pomohl nejsem schopná říct.

eithelwing
4. lis 2019

Čekala jsem první a na kurz nechodila. Popravdě jsem neměla síly, chodila jsem do práce (učitelka 2. stupeň) a dojížděla a být ještě někde v podvečer na kurzu jsem fakt nedávala. Zpětně toho nelituji, doma jsem si četla knížku Zdravé těhotenství a přirozený porod od I. Stadelmann. Aniball jsem nepoužívala.
Ovšem těhotenství jsem až na únavu měla opravdu bezproblémové.
Teď jsem znovu těhotná a myslím, že na přípravu půjdu, chci nějakou se cvičením a dýcháním, nejde mi o žádné výklady. Ale beru to spíš pro sebe, jsem doma na RD, takže spíš možnost vypadnout a něco pro sebe udělat. 🙂

hasara33
4. lis 2019

@petranaty Ahojky, nedávno jsem porodila své první dítě, na předporodním kurzu jsem nebyla takže nevím jestli jsem přišla o něco podstatného, ale myslím si, že ne ☺️ měla jsem při porodu skvělou PA, která mi pomáhala a celkově personál v porodnici byl úžasný ☺️ porod trval 7 hodin od prasknutí vody, aniball jsem nepoužívala (nějak mě ta představa nenadchla 😀) a měla jsem tři stehy ☺️

krista25
4. lis 2019

Na žádný kurz jsem nechodila, nepřijde mi že bych o něco přišla. Podle mě je to je dnešní móda, tělo t ví co máš dělat. 😊 Aniball jsem nepoužívala a měla jsem jen tři stehy. 😊

jirulkaa
4. lis 2019

@petranaty Na internetu, od ostatnich. A jsem zdravotni sestra, tak si myslim, ze zaklady vim.😊
Drive nic takoveho take nebylo a nase mamy to bez toho zvladli.😂

me_druhe_ja
4. lis 2019

Nemusíš nic, jen porodit. 😀 Jinak je fajn dělat cokoliv, co ti psychicky pomáhá a nenutit se do něčeho jen proto, že na MK " se to tak dělá".🙂

lenatko91
4. lis 2019

Já jsem na kurz teda chodila a jsem ráda. Uvidíme, jestli mi to k něčemu bude, každopádně aspoň teoreticky vím co mě čeká a pomohlo mi to ujasnit si, co při porodu chci a nechci.. aniball používám od ukončeného 36tt a zatím dobré, našla jsem si pohodlné polohy na relaxaci i tlačení a jestli se vyhnu nástřihu, bude to super.. ale víc budu schopna posoudit po porodu..

lida9
4. lis 2019

na predporodni kurz nemusis, ale dle me je dobre omrknout vybranou nemocnici, at vis kam jit, kdyz to na tebe prijde😀 nekde tomu rikaji info schuzka nekde kurz, kazdopadne je to predstaveni porodnich salu, oddeleni sestinedeli ...

leymea
4. lis 2019

Na predporodnim kurzu jsem nebyla, Aniball jsem nemela a porod byl krasnej 😉 pro me to byla zbytecnost, pokud nikam nechces tak se zbytecne nenut, pokud Te to opravdu zajima tak na nej jdi 😉

lachtanice86
4. lis 2019

Čekala jsem první, na žádném kurzu jsem nebyla, aniball jsem nepoužívala, knížky nečetla a taky jsem porodila. Neřekla bych že mi něco chybělo

fouskovi
4. lis 2019

Dva porody a ani jeden kurz nějak tělo samo vědělo co dělat je ho stačilo vnímat a aniball jsemnepouzivala

lolam10
4. lis 2019

Na kurzu jsem nebyla ale byla jsem se podivat na sale predem(mam v nemocnici mamu) a to bylo skvely.kdyz jsem se pak psychicly chystala vedela jsem kam jdu...jinak aniball je pry skvely a pomaha,asi taky to neni nic proti nicemu,ale ja na to nejak nemela,nejak se mi to pricilo(prakticky)...

drep
4. lis 2019

Jako prvorodička jsem na kurzy nechodila, knihy nečetla a nepřišlo mi, že by mi něco chybělo nebo že bych něco nevěděla. Anibal jsem nepoužívala a přesto jsem měla hladký porod se zotavením v řádu hodin.

ariadna12
5. lis 2019

Predporodni kurz byl, aniball ne, byla jsem na rizikovem a aniballu jsem se bala. Na kurzu neco noveho bylo, ale zazracne informace zase ne.

hance89
5. lis 2019

Já na predporodní kurz chodila, ale brala jsem to jako takové zpestření, protože jsem byla na nemocenské.
A popravdě u porodu mi byl celý kurz k ničemu 😂

jituli84
5. lis 2019

@hance89 mužu se vás zeptat co se na tom kurzu děje? zvažuji ho, ale jen abych si to tam prohlédla 🙂

starbucks
5. lis 2019

Na kurz jsem chodila, měli jsme to se cvičením a potom příjemný pokec s dulou. Mě jako prvorodičce to dalo hodně. Ale záleží na jaký kurz chodis.. jestli do nemocnice, k pa nebo k dile. Chodila jsem i u druhého těhotenstvi a byl to pro mě fajn relax.
Anibal jsem u prvního používala a bez poraneni. U druhého jsem nestíhala a měla jsem menší natrhnuti.

hance89
5. lis 2019

@jituli84 byla teoretická část, kde nás seznamovala s tím jak porod od začátku probíhá, jaké mohou nastat komplikace až po to jak se o sebe starat v šestinedělí.
Potom jsme cvičili a učili se správně dýchat.

kathy_k
5. lis 2019

Na kurzu jsem byla, kromě předporodního kurzu i pár dalších přednášek (práva rodičů a při porodu, péče o dítě a jeho rozvoj, nejčastější neduhy dětí, kojení a očkování). Chci být informovaná, obzvlášť myslím, že se to hodí k porodu, když ve většině porodnic v ČR je porodnictví sto let za opicema. Kdyby nechali ženu rodit bez zásahů, tělo bude vědět co má dělat, akorát je trochu složité domoct se toho porodu bez zásahů.

amazonkajanik
5. lis 2019

Na kurz jsem nechodila a kluka jsem porodila do půl hodiny. Jediné,co mě mrzí,že jsem v té rychlosti nestihla říct,že nechci nastrih. Ještě 3měsíce po porodu mě to bolelo,když jsem šla na velkou

asojakova
5. lis 2019

Na kurz jsem sice chodila, ale za me vyhozeny prachy. Nedozvedela jsem se prakticky nic noveho, co jsem nevedela z knizek nebo z clanku z internetu.
Doporucuju ale navstevu porodnice, kde se clovek dozvi co a jak (pristup ke vsemu, co s sebou, prostredi...)
Anibal za me nee v zadnem pripade. (Ale zde co clovek, to nazor)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru