Odchod hlenové zátky v 19tt?

rottentocore
27. kvě 2016

Zdravím, dnes jsem 18+6 tt. Ráno že mě vytekl bílý výtok a kousek průhledného jakéhosi rosolu. Bylo to asi 1,5 cm dlouhé bez krve a bez zbarvení. V pondělí jsem byla u dr. na cytologii. Pak jsem do včera lehce špinila, což mi dr. řekla, že je normální. Dnes už v pohodě normální bílý výtok jen s tím rosolem. Myslíte že to může být tou cytologii, nebo že mi odesel kousek zátky? Je to normální, nebo mám jet k doktorovi? Břicho mě nebolí není tvrdé...nic. Děkuji

myjusiatko
27. kvě 2016

Vytok v tehotenstve je normalny. Ale ak si z toho nervozna, zajdi si k dr.

rottentocore
autor
27. kvě 2016

Ještě asi počkám, pokud by se to opakovalo tak pojedu k dr. Spíš mě zajímalo, jestli s tím nemá někdo zkušenost...

mika251
27. kvě 2016

@rottentocore vyzerá to podobne ako ovulačný hlen? To by malo byť v pohode, stalo sa mi to v priebehu tehotenstva niekoľko krát, buď po vyšetrení, alebo väčšej námahe, dlhšej prechádzke a podobne.
Pokiaľ sa to nebude opakovať, alebo sa neobjaví čerstvá krv, tak by som sa neznepokojovala.

rottentocore
autor
27. kvě 2016

@mika251 nevím jak vypadá ovulační hlen. Před otěhotněním jsem se řídila ovu. testy. Tohle vypadalo jako kousek rosolu, nebo aspiku...vzala jsem to že slipovky a natáhlo se to tak na 1,5cm...mám strach abych se nezačala otevírat...snad to nic nebude. Pokud to bude znovu pojedu k dr.

dany69
27. kvě 2016

mě se to občas taky stane, bavila jsem se o tom s doktorem a říkal, že pokud to nemá divnou barvu, tak je to v pořádku.. 😉

rottentocore
autor
27. kvě 2016

@dany69 děkuji😃

rottentocore
autor
28. kvě 2016

Tak zatím žádný další rosol. Jen odpoledne jsem měla takové stahy v břiše, ale břicho bylo měkké. Může to být jen jak se povolují svaly? Něho se začínám otvírat?

hanpavka
28. kvě 2016

Výtoky k těhotenství patří a provází většinu mamin až do konce těhotenství, co vím a co jsem načetla. Taky jsem to pořád zkoumala a byla z toho nervozní, ale ted už to beru tak, že prostě na kalhotkách ten výtok mít vždycky budu - jsem 20tt. Mě taky doktor řekl, že pokud to vyloženě nebude nahnědlé barvy nebo čistá krev, tak se nemám znepokojovat. Já mám výtok každý den, bílé, průhledné někdy nažloutlé barvy a má kamarádka mi potvrdila, že to v těhotenství měla taky, pořád.

rottentocore
autor
28. kvě 2016

@hanpavka jo to vím mám hood začátku těhotenství. Jen mě děsí kombinace rosolu a stahů v břiše. A nevím jestli se po cytologii nemohu otvírat

hanpavka
28. kvě 2016

@rottentocore No těžko radit takhle po síti. Mě třeba dneska hodně bolí v podbřišku, břicho mám úplně tvrdé, nafouklé.. je to mé první těhotenství, tak nemám žádné zkušenosti a vše mě hned vystresuje... Ale cytologické vyšetření je přece nenáročné, je to obyč. sklíčko, ne? Proč myslíš, že by ses po něm měla otevírat? 😲

lucieta7
28. kvě 2016

V 19tt, to je tedy pomerne brzy asi 🙂 jsem sice prvorodicka, ale ve 28tt a tenhle zvlastni vytok jsem mela taky, ale nijak jsem to neresila. Podle me dokud nesvedi, nebo neni s primesi krve (coz prave hlenova zatka byva, jedna pani tu nekde v diskuzi i prikladala foto), tak by melo byt vse ok. 🙂 samozrejme jestli chcete, pro klid duse si zavolejte na gyndu, ale ja bych rekla, ze to bude bez problemu 🙂

rottentocore
autor
28. kvě 2016

@hanpavka jsem rok a půl po konizaci děložního čípku takže je o něco kratší než normálně a při cytologii se přece se zrcadly trochu čípek roztáhne aby se dal vyšetřit. Do a teď nic a po vyšetření rosol a tyy stahy v břiše tak jsem si to spojila jestli to nemůže být tím že se třeba otvirám...já právě nevím. Je to moje první těhotenství a nemám s čím porovnat a plasim že všeho...

rottentocore
autor
28. kvě 2016

@lucieta7 já právě jsem také poprvé těhotná tak že všeho plasim. Ty stahy v břiše jste měla taky? Já nevím jestli se třeba jen natahuji svaly nebo to dělá děloha a něco se děje...

lucieta7
28. kvě 2016

@rottentocore v klidu, uplne to znam 😀 ja asi v 18tt jela aktivne na pohotovost, protoze jsem se hrozne drbala a docetla jsem se prave na netu, ze muze jít o jatra, coz se v tehotenstvi stava (ale az v poslednim trimestru! 😀 vetsinou). Tak jsem si aktivne nechala vzit krev na jaterni testy, samozrejme vsechno ukazkovy 😀 az mi vsichni okolo vyhrozovali, ze mi odpoji internet. Ale cim vyssi tyden tehotenstvi, tim jsem byla klidnejsi 🙂 takze chce to klid, fakt bych rekla, ze slo o normalni vytok, ja bych spis plasila, kdyby tam byla krev nebo tak. 🙂 Stahy v brise, tezko rict... Mam je obcas i ted, ale to muze byt zase cokoliv - bud treba vetsi namaha, tak se to tam "pne", nebo kdyz jsem byla nachlazena a kaslala, tak jsem se taky stresovala,ze je neco spatne,protoze mne pri zakaslani zabolelo hrozne v brise,na to konto mi rekla kamaradka, ze je to tím, jak se napina to brisni svalstvo jako takovy. To jsem lehce odbehla od tematu 😀, jen jsem Vás chtela uklidnit, ze ne vsechno je hned spatny! 🙂 urcite bych se treba v pristi poradne o tech stahech treba zminila,pokud neprejdou. Zrejme Vam mudr.predepise max magnezko... Jinak ja si furt rikala,jak treba poznam poslicky a psalo se tu taky kdesi, ze ty poslicky a horsi tvrdnuti břicha musite prodychavat,jinak to neprejde. Pokud to jen lehce boli a nenuti Vas to prave"prodychavat", tak snad ok! 🙂 ale raději bych se zmínila mudr, jak rikam, jsem taky prvorodicka, navic jsem mladoch 😀 takze nemusím vedet vse dobre. Jen se furt vzdelavam ohledne toho, co je a neni v tehu normalni jev - tady na MK 😀 🙂

rottentocore
autor
28. kvě 2016

@lucieta7 děkuji moc za podporu 🙂 já v pondělí pojedu k Mudr pro lístek na peníze, tak se na to zeptam aspoň sestry. Koupila jsem si magnesium a magnesii vodu, tak to zkusím. Snad to přejde a nic se do pondělí nestane 🙂 .já to mám obráceně. Čím vyšší týden těhotenství tím větší mám strach. Až budu tak min. v 28tt tak si oddychnu, ptz už budu vědět, že by miminko zachránili.

lukza
28. kvě 2016

Já od začátku tehu mam tehu výtok presne jak pises bili a proste hlevovity a to dost jako za den dvě intimní minimální musím mit hold někdo nemá někdo málo někdo více Já mám hodně hlen takový tahací .když me v předchozích těhu odešla hlenova zadka bylo to jine je to spíš jakoby Hrouda přímo hlenu proste je to jine 😉

lucieta7
28. kvě 2016

@rottentocore Neni vubec zac 🙂 urcite, za zeptani clovek nic neda. Jinak s tim magnezkem opatrne - ja ho tedy radsi neuzivam, nebyl zatim duvod, radeji si koupim obcas prave vodu magnesii 🙂 nemelo by se to s tim zase moc prehanet,pokud cloveku nehrozí vylozene predcasny porod. Nic se nestane, ja tomu verim! 🙂 no, popravde jsem to zezacatku mela tak, ze jsem si rikala,ze nejhorsi jsou ty tri mesice (respektive nejkritictejsi), tak jsem si myslela, jak si oddychnu, ale jakmile jsem zase zacala cist,tak jsem se dozvedela,ze i pozdeji se da cokoliv "podelat",tak jsem byla zase v obavach 😀 ale pry je takovy hranicni 24tt, to uz mate za chvili 🙂 tak hodne stesti a hlavne pozitivni mysleni, to je nejdulezitejsi! 🙂 jak rikam, nemam vam co vytykat, ze mne taky spousta lidi silelo, ze si to tehotenstvi nedokazu poradne uzit a furt mam z neceho strach. Já jsem hrozne citlive natury totiz a taky zmatkar 😀 ale chce to vazne klid

rottentocore
autor
28. kvě 2016

@lucieta7 🙂 to jsem celá já zmatkar a věčný stresovatel...já vám závidím 28 týden. Snad se k němu taky dostanu 🙂. Já jsem si vzala zatím jen čtvrtku toho magnézia tak to mi snad nic neudělá🙂. Teď budu pít jen tu vodu. A co čekáte? Já na 80% holčičku.

lucieta7
28. kvě 2016

Urcite dostanete 🙂 a moc nezavidte, mam obri pupek a ty nejhorsi tydny me ted cekaji v lete, taky zadna slava 😀 ja taky pry holcicku, tak gratuluju 😀

rottentocore
autor
28. kvě 2016

@lucieta7 tak to taky gratuluju 🙂 já už se na ten pupek těším. Na mě to teprve začíná být vidět. Ale každé píchnutí hledam na netu. Aspoň že už cítím pohyby. Teda zatím jen když ležím

lucieta7
28. kvě 2016

@rottentocore taky jsem hledala vsechno, co se mi nezdalo, na netu 😀 i ty bolesti stydke kosti, z toho jsem si skoro volala sanitku 😀 😀 nebojte, pohybu si jeste uzijete az az 🙂

soyevita
28. kvě 2016

@rottentocore Hlavně se nestresuj a přehnaně nezkoumej.Myslím si,že kdyby to byla hlenová zátka,tak že to určo poznáš,taky jsem to poznala,i když jsem byla prvorodička.Břicho mi tvrdne a mám bolesti od 16.týdne.Pomáhá mi magnosolv a odpočinek.
Pokud by bolesti byly jako menstruační,zajeď si pro svůj klid na pohotovost.

lusesita25
28. kvě 2016

@rottentocore toto je normalni vytok, je mozne ze se ti to jeste nekolikrat objevi behem tehotenstvi. Pokud to bude hlenova zatka, tak bude s primesi krve. Proste se ti cisti sliznice, ja taketo hleny mam po cele tehotenstvi.

rottentocore
autor
28. kvě 2016

@lucieta7 pohyby si užívám aspoň vím, že je v pořádku... já stejně většinu času ležím tak snad to bude dobrý 🙂

rottentocore
autor
28. kvě 2016

@soyevita děkuji za podporu 🙂 že všeho plasim. Snad to bude v pořádku🙂

1velrybka
28. kvě 2016

@rottentocore Ááá,koukám,že tu někdo stresuje stejně jako jsem stresovala celé těhu já 🙂 Ne,ale vážně.Ohledně hlenu - myslím,že to je normální.No a ty stahy - to může být taky cokoli neškodného,ale pro jistotu bych to v pondělí řekla.

rottentocore
autor
28. kvě 2016

@1velrybka jo stresují 🙂 když už jsem v půlce tak by mě to mrzelo a bolelo víc než na začátku kdyby se něco stalo...nechci něco podcenit. Vzala jsem si hořčík a přešlo to🙂

hanpavka
28. kvě 2016

@rottentocore Jsme na tom stejně, úplně tě chápu, taky mi všichni kolem říkají, že za dva měsíce už plašit nebudu, ale já si myslím opak.. A jak jsem dopoledne psala, že mám dneska bolesti podbřišku, nakonec jsem si do nemocnice na ambulanci zajela... Koukali na mě soucitně, nechali mi poslechnout srdíčko od drobka, zkontrolovali čípek, koukali se ze všech stran, prostě důkladně prohlédli a já mohla jít v klidu domů... My se dočkali pomocí IVF takže o to více se bojím, aby jsme se dočkali! A doktor na pohotovosti mi právě to magnezko doporučil... myslím, že denní dávkou 375mg nic nezkazíme!

rottentocore
autor
28. kvě 2016

Právě taky si říkám, že ty dva měsíce musíme nějak dát a pak už budu v klidu...já radši celý den odpocivam. Nám se to povedlo asi po 3 měsících přirozeně, ale momentálně s přítelem nejsme spolu. O to víc jsem na moji holčičku fixovaná. Už teď pro ni udělám všechno....🙂 Doktorka na mě někdy kouká jako na blázna, ale mě je to jedno... lepší jet 100x zbytečně než 1 pozdě

1velrybka
29. kvě 2016

@rottentocore Já jsem si říkala, že se uklidní po ukončeném 12. tt. Neuklidnila. Stresovala jsem furt a kvůli všemu. A taky už mi říkali doma, ať už nikde nic nečtu. A na první prohlídku v těhu jsem si přinesla papír A4 poprasný dotazy a poznámkami 🙂 No, doktora jsem pobavila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru