Bolest stydké kosti v těhotenství. Přešlo to, nebo bolelo až do porodu?

mandarinduck
27. říj 2020

Ahojky děvčata 😊 Setkala jste se některá s bolestí stydké kosti v těhotenství? Jsem ve 22.tydnu a už tak 3 týdny pozoruji jako by mě bolela stydka kost. Taková zvláštní tupá bolest. Při pohybu, při chůzi, při otáčení se v posteli. Je s tím nejspíš spojená i bolest kycelnich kloubů 🤷‍♀️ prostě celý spodní ústrojí mě tak tupe bolí. Začíná to být docela nesnesitelný a to si nemyslím že bych byla fnukna. Je mi jasný že je to nejspíše kvůli změnám které se tam dějí, děloha se zvětšuje, pánevní dno se roztahuje a připravuje na porod.... Spíš mě zajímá jestli vás to přešlo nebo jste to měli až do porodu? A jestli jste si dokázali nějak ulevit od bolesti? Díky za odezvu a preju pěkný večer 🙋‍♀️🙃

ajka198
27. říj 2020

bolelo to až do porodu, nepomohlo vůbec nic.

sasui1
27. říj 2020

Bolelo i po porodu a kdyz jsem to konzultovala s gynekologem tak mi rikal ze se s tim delat neda nic...ale ze kdysi se to zatezovalo nejakymi pytli 🤭 tak jsem si rekla ze dekuji za radu a sla domu dal trpet 🤣

misicka1988
27. říj 2020

Bohužel bolest byla až do porodu, a chvilku i po porodu. Kyčle mě bolely taky nesnesitelně, po porodu už to bylo v pohodě. U těch kyčlí byla bolest šílená hlavně když jsem ležela v posteli na bocích ( na zádech jsem už ležet nemohla), trochu pomáhalo dát si mezi kolena polštář. Tak jsem alespoň dokázala usnout.

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
ajka198
27. říj 2020

@jarmarca mě to bolelo až u 3. těhotenství. U prvních dvou vůbec

pajula123
27. říj 2020

Přešlo mě to pár dní po porodu.

leniczka23
28. říj 2020

Do porodu a i po porodu asi tak 4 týdny.

maki90
28. říj 2020

@mandarinduck ahoj, mně se toto po porodu ještě mnohem zhoršilo, bolest mě několikrát za noc budila...byla jsem na ortopedii, léky jsem kvůli kojení nemohla, koupila jsem si pánevní pás za 2,5 tisíce (k ničemu). Pomohlo mi až cvičení od fyzio, které je primárně na diastazu.

lucifux
28. říj 2020

Stydká kost do porodu, ale kyčle ještě chvíli po porodu asi 3-4 týdny. Ale na ty kyčle jsem si dávala mezi kolena polštář, když jsem ležela, nebo spala. Nic světoborného, ale aspoň jsem neusínala s velkými bolestmi.

mandarinduck
autor
29. říj 2020

Holky, to jste mě teda moc nepotěšily :D 🙈 každopádně děkuji za odezvy a za rady 🙂 Uf to jsou teda vyhlídky, půlka těhotenství ještě předemnou. No nezbývá nic jinyho než to přetrpět....

dejvitka
29. říj 2020

@mandarinduck mela jsem posledni 3 mesice, preslo az nejaky tyden po porodu. Doktorka mi tehdy na to doporucila doplnovat vapnik. Toz jsem zkusila, i kdyz jsem neverila a samozrejme nepomohlo, jsou to spis ty vazy. Ja jsem tyden pred porodem kvuli tomu usla max 300m (to mam zmereno do samosky u nas), dal jsem nedosla. Ale zas pro povzbuzeni musim rict, ze jsem na stridacku mivala i delsi obdobi kdy to skoro zmizelo a byla jsem v pohode. Kazdy telo jiny, nezoufej, treba to nebude bolet porad.

ttnay
29. říj 2020

Mě zase hrozně bolely kyčle a gynekoložka mi na to předepsala osteogenon, to je lék na osteoporózu, který upravuje hladinu vápníku, která může být vlivem hormonů narušená i v těhotenství. Nechtěla jsem užívat žádnou zbytečnou "chemii", ale už jsem prostě bolestí skoro nemohla chodit a cca za dva týdny to vážně zabralo a bolesti byly pryč 🙂 mohla jsem zase normálně fungovat, což byla neskutečná úleva...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru