Těhotenské nevolnosti. Nějaká rada?

zuzliseek
9. lis 2021

Máte nějakou radu, nonstop mám žaludek na vodě jsem v 8tt a vím, že to odezní až okolo 20tt, tak mě ještě čeká dlouhá cesta 🥴 a za chvíli začne pořádné zvracení 🤮🤢
Často jim, zkoušela jsem antimetil nepomohl, cucám bonbóny, zázvorový lízátka taky nic.... nějaká rada ? Děkuji 🌸

neomenia
9. lis 2021

Me pomohlo nebýt nikdy hladová a nalačno. Když jsem byla sytá, bylo vždy líp....chce vysledovat, jaká zdravá potravina tě zasytí a zároveň ji sneses. U mě byl top bílý jogurt 👍 hlady jsem se budila i v noci v tom těhotenství a u postele jsem měla bílý jogurt. Kdybych se nenajedla, bylo by mi zle.... Držím palce 🍀

klokanka31
9. lis 2021

@zuzliseek To ale není jisté že ti to skončí ve 20.tt a že budeš blinkat...může ti být jen šoufl,a kratší dobu...🙂 jinak si myslím že je fajn víc jíst, ne se cpát, ale něco uzobávat aby nebyl prázdný žaludek...

zuzliseek
autor
9. lis 2021

@neomenia děkuji zatím mi nechutná nic, skoro nic do sebe nedostanu jak je mi zle 🤢🥴
Posledně mi pomáhali jablka, tak je můžu ještě zkusit
Ani čokoláda mi nechutná a to je u mě co říct 😅

klokanka31
9. lis 2021

@zuzliseek A co rohlík, nebo nějaká sušenka, třeba BEBE?

neomenia
9. lis 2021

@zuzliseek jo a pravda je, že blbě mi bylo pár týdnů , ale zvracela jsem v obou těhotenstvích tak 3x.

zuzliseek
autor
9. lis 2021

@klokanka31 je to moje třetí těhotenství, tak očekávám stejný výsledky, byla bych samozřejmě rada 🙏 ale myslím si, že bude ještě hůř.
Jen první těhotenství nebyl takový extrém jako druhé 🥴

zuzliseek
autor
9. lis 2021

@klokanka31 rohlík s máslem sním a sladké mě vůbec neláká, maso/salam už vůbec ne 🤢

klokanka31
9. lis 2021

@zuzliseek Třeba ne, ale uvidíš...snad to nebude tak hrozný 🍀

klokanka31
9. lis 2021

@zuzliseek Maso já taky nemohla cítit celé těhotenství. Ale ujížděla jsem v prvním trimestru na rohlíkách se salátem 😄

srnii
9. lis 2021

Já jsem zkoušela všechno možné, je pravda, že mít pořád něco v žaludku občas pomohlo ale někdy jsem tam stejně nic neudržela. Nakonec jsem skončila stejně na Deganu. Držím pěsti ať najdeš něco, co ti pomůže.

martulka88
10. lis 2021

@zuzliseek Toto těhotenství jsem měla také nevolnosti
a zaboha jsem nemohla zjistit příčinu. No a zjistila jsem, že mi dělají problém jogurty, takže jsem je přestala jíst.. Zkus jíst opravdu hutná jídla - rohlíky, chleba atd... Ale trvalo mi několik zvracení, než jsem našla příčinu.

sigyn
10. lis 2021

Mně pomáhal panák vychlazené pepsi (Cola ne).

zuzliseek
autor
10. lis 2021

@klokanka31 naděje umírá poslední, ale chci být popřípadě připravena 🙏😊

zuzliseek
autor
10. lis 2021

@klokanka31 mě se dela zle i z okurky 🤢🙈😅😅

zuzliseek
autor
10. lis 2021

@srnii tak ten mám doma od prvního těhotenství a vzala jsem si ho jednou v druhém a nepoznala jsem rozdíl 🤷‍♀️ a víckrát jsem ho už nezkoušela

zuzliseek
autor
10. lis 2021

@martulka88 to co mi nevoní do pusy nedám, ale mě se treba zvedne žaludek z smažení nebo vydejchané místnosti a jdu zvracet 🥴

marselina
10. lis 2021

@zuzliseek mne nepomohlo vůbec nic. 8-12tt jsem prozvracela a nebyla schopna fungovat.
Od 27 tt opět zvracení, vždy půlnocni a vyvolané pálením záhy.
Lékař mi napsal prášky a zatím je to ok.
Drzim pesticky

martulka88
10. lis 2021

@zuzliseek To mně dělalo problém syrové maso... Ale jinak co se týče jogurtu, tak já na něj měla chuť, ale žaludek mluvil jinak. Udělala jsem si s chutí chleba ve vajíčku a po osmažení, jsem ho vyhodila, protože mě nakopával...

esmeralda11
10. lis 2021

Ahoj🙂 taky mě trápily nevolnosti, asi do 13.-14.tt. Jak už tu píšou holky, mně taky hodně pomáhali byl pořád najedená. Kdyz uběhlo tak 20-30 min od jídla, už byl zas žaludek na vodě. Pokud se ti ze všeho dělá zle, zkusila bych ještě neochucený rýžový chlebíčky, různý tyhlety typy dětských krekrů a tak. Nijak to nevoní, de facto ani nechutná a zaplníš si tím žaludek a třeba ti nebude tak blbě🙂

zuzliseek
autor
10. lis 2021

@marselina jo závidím ženským kter ve směs ani nepostřehnou že jsou těhotné 🙏
Ja si ještě zazvracela v den porodu 🙈 u obou
Děkuji i já vam

zuzliseek
autor
10. lis 2021

@esmeralda11 dobrý nápad to jsme nezkoušela ještě, budu to muset nějak přetrpět

zuzliseek
autor
10. lis 2021

@martulka88 taky jsem mela šílenou chuť na smažak a už během smažení mě presla chuť a nejedla jsem ho 🥴 maso nedám do pusy vůbec, a pachům se snažím předejít větráním, vůní atd..

zuzliseek
autor
10. lis 2021

Dobře mi je jenom když spím 😅 ale to bohužel nejde přes den se synem 🙈😁

ladyhacek
10. lis 2021

MĚ HODNĚ POMOHLI GRAHAMOVÉ PLÁTKY, nějaké suchary, ujídala jsem nesmela jsme mít hlad 😉

alcaliaa
10. lis 2021

@zuzliseek studené mléko 🖒a vodové nanuky. Jinak nic. Vyblila jsem vše. Ale pak jsem nahodou prisla na to mleko a od te doby vsude nosila ssebou, a diky tomu jsem zvladla i vyjit ven 😁

monika12353
10. lis 2021

@zuzliseek ahoj. Znám to. Jsem teď 11tt a od 5tt šílené nevolnosti. Žaludek celý den až v krku, Davim se, na nic nemám chuť... Nic nepomáhá. Nic. Takže soucítím...

zuzliseek
autor
10. lis 2021

@monika12353 on většinou pomohl až čas no, ale tak za rady nic nedám zkusit se má vše
Tak ať to brzy zmizí 🙏

zuzliseek
autor
10. lis 2021

@alcaliaa ouuky 😅 to ja jela od 20tt jak mě šíleně palila žáha tak jsem ho pila v jednom kuse 😁

stockib
11. lis 2021

Tak to já jsem teď v 8 tt a špatně je mi skoro pořád, ale nezvracím. A je mi zle spíš když jsem najezená, nebo pak už hodně hladová. 😀 Paradoxně nejlíp je mi ráno, než se najím. 😀 Jsem teda zvědavá, kdy to přejde.

danielaveve
11. lis 2021

Nečetla jsem co už kdo radil, ale mě pomohli lízátka a https://www.pilulka.cz/antimetil-tbl-30 . Ráno cola a přes den jsem si ředila džusy nebo šťávy. A i když to byl boj se vykopat ven, tak procházky pomáhali ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru