Špinění po velké potřebě na začátku těhotenství. Je to normální nebo to zmizí?

22. dub 2024

Dobrý den, setkal se někdo se špiněním na úplném začátku těhotenství po velké potřebě? Mám teprve den po termínu ms - 15dpo. Už od 9dpo špiním růžově, pokaždé jen po velké. Jinak vůbec, test mám pozitivní. Mám se smířit s tím, že to odejde nebo je to "normální"? Děkuji

luciiluk
22. dub 2024

To ti v tuhle chvíli asi nikdo neřekne, bohužel... Myslím, že se může jednat o uhnizďování vajíčka... nebo taky o biochemické těhotenství... Držím pěsti, ať to dopadne dobře 🍀

lencaa11
22. dub 2024

Může to bejt klidně hemeroid bohužel nebo to může bejt biochemické je to 50/50 ☘️☘️
ještě mě napadá ložisko endo v konečníku

4formy
22. dub 2024

Me se to delo cely 1trimester.a vse je v poradku.

autor
22. dub 2024

@lencaa11 není to krev, jen sytě růžové a z konečníku to 100% není.

sorboni30
22. dub 2024

Tím, že tlacis tak vychází i z pochvy výtok který moc nevnimas a ředí se s močí když jsi běžné bez velké na wc. Mám to taky tak občas a těhotná nejsem

autor
22. dub 2024

@sorboni30 ano, během cyklů je to, co popisuješ. Při tlačení je hlenu z čípku více než jen při močení. Mě spíš zajímá, že hlen je sytě růžový, občas s nitkou. Ale spíš tedy budu počítat, že to odejde. Jde taky o to, že se léčím se štítnou žlázou a tam se hned po zjištění zvyšuje dávka léku...

anniej
22. dub 2024

Mám to doteď, v 1. trimestru jsem byla v psychu víc. Celý spodek je prokrvený, jasně, když trochu zatlačíš, něco tam může prasknout. Nepočítala bych s tim, že to odejde, dokud nekrvácíš jasně. Takhle úplně na začátku je to za mě normální. Léčím se s hypotyreózou od malička, teď třeba beru dost vysoké dávky Euthyroxu.

autor
22. dub 2024

@anniej moc děkuji za odpověď. Každopádně nezbývá než čekat. Za pár týdnů dám vědět, jak to dopadlo.

sorboni30
22. dub 2024

Mám taky štítnou žlázu, v těhotenství jsem měla léky.. ano. Čekej, ale nekontroluje se. Odpočívej a těš se na miminko 😉

squezy
22. dub 2024

Zeptej se v lékárně na rutinmax (dr.max),jestli můžeš v těhotenství. Rutin se stara o to,aby posilily cevky, které jsou křehké a lehce praskaji a pak spinis. Třeba by to pomohlo. Je to potravinový doplněk,ale raději se v lékárně zeptej.

autor
23. dub 2024

Tak to vypadá bledě. Dělala jsem si odpoledne test, a i když z odpolední moči, tak čárka je spíš slabší (zelený je ze soboty z ranní moči) a už špiním i po utření. Když už to má odejít, tak ať už to je...to čekání je úmorné.

europa00
25. dub 2024

Ahoj hned po zjištění se nezvyšuje dávka léku děla se kontrolní odběr a zvyšuje se tusim až v druhem trimestru zase s odběrem

autor
25. dub 2024

@europa00 volala jsem tam v úterý a navýšil mi dávku hned, protože na odběr můžu až příští týden a pak podle výsledků

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru