Hnědé špinění konec 10.tt

31. pro 2020

Ahojky..predem se omlouvam za znova zakladou diskuzi ohledne spineni v tehu...Koukala sem ze jich je tu spousta ale vsechny starsiho data...Dneska koncim 10tt, a prisel nahnedly vodnaty vytok...neni to nic katastrofickeho ale proste je to...Nejvice pri konani potreby na wc po utreni...Nikde me nic neboli,nikde me nic nepicha...Je to asi 5 dni zpet co me bolelo v krizi jinak nic...Vytok je spis svetlounce hnedy,neni husty spis takovy vodnaty...Klasicky bili vytok mam od sameho zacatku tehu,ted mi prijde uplne stejny jen lehounce zbarveny do hneda...Nechci plasit,rikam si ze kdyz me nic neboli tak snad to nebude nic vazneho...Ale jsem z toho ve stresu,zvazuji zda jen na pohotovost coz se mi moc nechce ale...Urcite je tu spousta zkusenych u kterych to nic nebylo a pak i takove u kterych to dopadlo spatne...Tohle je moje prvni tehu,snazili jsme se rok,mimco je vymodlene😞a ted tohle...Muj mudrc ma dovcu a ja jdu na kontrolu v pondeli 4.1.ach jo...😞🥺

squezy
31. pro 2020

Nejsem expert, ale nedavno jsem cetla na emiminu, že jedne holčine doktor řekl, že na pohotovost jen v případě silného krvácení. Vydrzela bych do toho 4.1.,pokud se to nějak nezhorsi. Neberes třeba utrogestan?

monika3456
31. pro 2020

Já bych jela, pro ten pocit uklidnění to stojí. Já bych se pořád stresovala, radši jet 🙂

mmm88
31. pro 2020

Ahoj. Špinim už tři týdny. Na kontrole vše ok. Ale taky mě to vyděsilo, v srpnu jsem měla zamlklý potrat. Já jsem tedy do nemocnice jela a doktor byl moc hodný, chápal moje obavy, vyšetřil a hlavně uklidnil. Doporučil mi ascorutin.

maaaadlaaaaa
31. pro 2020

Já bych asi taky jela. Klidně řekni, že má doktor dovolenou a sestřička tě pro klid poslala na pohotovost. Jinak já měla mírně růžový výrok v 7tt, doktor měl dovolenou a byla jsem tam objednaná až v 8tt poprvé na ultrazvuk, sestřička mě tam po tel. opravdu poslala. Schytala jsem šílenou krávu, co už mezi dveřmi řekla, že je to normální a když mě vyšetřila důležitě s očima navrch hlavy mi ukazovala, že na rukavici krev není a na lžíci pouze lehce růžová. Tak snad budeš mít štěstí na někoho normálního. Doktor, když jsem mu to vyprávěla, byl naštvaný, že to považuje za normální. U mě bylo všechno OK. Určitě mají někde telefon na gynekologickou ambulanci, kam by ses vydala. Možná bych si tam zkusila zavolat a konzultovat, třeba to může být ze sexu nějaká prasklinka a nic to opravdu nebude. 😉

monilee
31. pro 2020

So špinením a krvácaním v tehotenstve mám bohužiaľ bohaté skúsenosti, osobne si myslím, že to na pohotovosť nie je. Môže to byť hematom, hlavné je mať kľudový režim, určite nič nedvíhať a nenamáhať sa, maximálne prechádzka. Na pohotovosti aj tak nič iného v tomto týždni neurobia.

michaelarousova
31. pro 2020

Taky bych jela☺️ Ja v Tehu spinila 2x a pro muj klid jsem vzdy jela☺️ Nikdy to nic nebylo ☺️

autor
31. pro 2020

@squezy neberu vubec nic..na prvnim utz jsem byla 6+3a vse bylo jak ma byt mudrc me objednal az po mesici no coz je toho 4.1.za celych 10tt jsem nespinila,nekrvacela nic...ted je to poprve...ja si taky rikam jestli to neni treba tim jak se to uvnitr vse roztahuje ci tak neco podobneho ...

autor
31. pro 2020

@monilee no prave...😞😞🙏🙏kort kdyz me neboli vubec nic...

autor
31. pro 2020

@maaaadlaaaaa ja uz ted sex nemela 4 dny z toho to byt asi nemuze...Je oravda ze vcera sem mela asi trosku vetsi namahu v praci nez obvykle...ale...u nas na pohotovosti jsou pekny kreteni uz s tim mam bohizel zkusenost tak se bojim ze me akorat vyfakujou...kdyby me nekde neco pichalo nebo tak nevahala bych..

maaaadlaaaaa
31. pro 2020

Pokud je to hnědé, nebude to čerstvá krev. Tak si lehni, zaúkoluj manžela a 4.1. je za chvíli. 🙂 Ať to dobře dopadne.

autor
31. pro 2020

@maaaadlaaaaa no doufam...vsak taky cely den lezim,mam volno azdo kontroli tak je budu flakat..krev to urcite neni...pripomina mi to hnede spineni pred MS...s tim rozdilem ze tohle vic vodnate....

niki1107
31. pro 2020

Myslím, že to nic nebude, sama jsem měla to stejné v 10+2 v prvním těhotenství a byla to asi prasklá zilka, dostala jsem ascorutin a hotovo, ale já jsem na pohotovost jela, nemohla bych normálně fungovat, přestože to stejně dopadne jako má (určitě dobře) ❤. Taky to bylo světle hnědé spineni, jak mlecna káva.

jjasmina
31. pro 2020

Jela bych na pohotovost se nechat zkontrolovat

utrikocku
31. pro 2020

Já mám také hnede vodnate špinění, začínám 8. tyden... byla jsem na kontrole 6+4 a vše bylo v pořádku. Po kontrole jsem hnede spinila asi 3-4 dny, predtim třeba jen 1x za 4 dny. Mám z toho také nervy, je to mé pate těhotenství a žádné miminko. Mám jít na kontrolu za týden a půl, tak se to snažím vydržet. Beru preventivne utrogestan a vím, že stejně nic v prvním trimestru to nezachachrani. Tak si jen držím palce a snažím se úzkost zvládnout a nějak to prijmout, že nějak to dopadne. Ale ty jsi byla na kontrole relativne "davno", tak bych se nechala zkontrolovat klidně i dřív. Ale jestli máš 4.1. kontrolu, tak bych vydrzela a odpocivala.

krupka3
31. pro 2020

Ja bych ROZHODNE na pohotovost nejezdila. Pokud tam neco chytis, ohrozis ten zarodek mnohem vic. Narovinu - pokud by slo o potrat, nikdo s tim nic v prvnim trimestru neudela. Bud to ten zarodek vydrzi nebo ne. Ale pokud pojedes na pohotovost, zaprve se vystavujes riziku ze neco chytis, a zadruhe se v tobe nekdo dukladne postoura, coz opet muze vest k dalsim problemum. Navic se rika, ze tmava krev problemy neznaci, to spis ta svetla - cerstva. Drzim pesti.

maaaadlaaaaa
31. pro 2020

@krupka3 Chytíš? V 1.trimestru kouknou na čípek a udělají vaginálně ultrazvuk. Nevím, co by měla přitom chytit, mají rukavice, na ultrazvuk nasadí něco jako kondom a stejně pak zařízení desinfikují a samozřejmě nosí respirátory. Moc nechápu argument nejezdi tam, můžeš se vystavit ještě většímu nebezpečí.

autor
31. pro 2020

@krupka3 tak vzhledem k tomu ze jeste porad pracuji a moje povolani je PSS v prime peci u luzka v Domove senioru bych se zrovna infekce od doktora nebala...ale nikam sem nejala,spineni bylo zatim jednorazove od 4 hodin odpoledne se nic nedeje...

krupka3
31. pro 2020

@maaaadlaaaaa myslela jsem tim ze chyti neco pri pruchodu a v cekarne na pohotovosti. A mj gynekologove bezne pri vnitrnim vysetreni nepouzivaki sterilni rukavice, pokud je o to zena sama nepozada. Takze mi ver, ze by nebyla prvni ani posledni, ktera by kvuli VV neco chytila.

krupka3
31. pro 2020

A ti seniori se ti hrabou ve vagine?

sturmanova_k
31. pro 2020

Neplasit... V klidu. U obou deti jsem mela slabe krvácení v tomto období. Slo o hormonální.zmeny a fyzické změny děložního čípku kdy povrchové žilky praskaly...pokudnjste hodně nervózní, uklidní vás asi jen lékař..

maaaadlaaaaa
31. pro 2020

@krupka3 Ty máš asi dost špatnej den. 🙄

autor
31. pro 2020

@krupka3 😂😂😂😂😂😂🙏🙏🙏🙏👍👍👍👍🍀🍀🍀🍀

holkaokomodra
2. led 2021

Ahoj, tak to jsme na tom dost podobně já jsem takhle špinila v úterý, byla to taková řidší hnedocervena do rána to přešlo, ale ještě včera jsem se trochu dočišťovala, taky jsme nikam nejela... Počkám si na pondělí, kdy jdu na kontrolu, dneska už je vše zas ok, jsem přesně 10+0. Po X potratech a ve vyšším věku, ale taky jsem usoudila, že nemá cenu někam jet... Přesně jak píšou holky, jestli mam potratit, tak s tím stejně nic nenadelam, ale ležím beru utrogestan i ascorutin. Víc prostě udělat nejde... Modlím se ať je na kontrole všechno dobrý, ale řekla jsem si, že na špinění je lepší ležet, než běhat po spitalech... Držím palce opatruj se

ruzova_pastelka
2. led 2021

@maaaadlaaaaa Já jsem tedy z vnitřního vyšetření párkrát infekci dostala. A to v těhotenství fakt nechceš...

autor
2. led 2021

@holkaokomodra dekuji za zpravu...ja sem dneska 10+1...spineni uz ustalo...Byla to zatim jen takova jednorazovka tak si rikam ze fakt asi praskla naka zilka nebo neco..na kontrolu jdu taky v pondeli...ja mam zase prvni tehu,tak sem taky vyplasena a bojim se..a stejne jak rikas,modlim se a doufam ze na kontrole bude vse v poradku...🙂Taky drzim palce,jsme ve stejnem tydnu,to budem i nastejno rodit🙂🍀😘

utrikocku
2. led 2021

@holkaokomodra dejte mi prosím s autorkou příspěvku vědět, jak jste v pondělí dopadly na kontrole. Já jdu až o týden později. Držím nám palce!

holkaokomodra
2. led 2021

Chichi tak si říkám jestli první nebo po X nezdarech, to si asi nevyberes, já už mám doma kluka v pubertě, ale neúspěch jsem zažila celkem čtyřikrát, takže teď jsem vlastně tehule po šestý a věř mi, že jsem vyplasena víc než po prvé 😁 ono taky když srovnavam těhotenství v mých tehdejších 21 letech bez jediného zaspineni a to současné v 35, tak se není co divit, že mě každá kapička na toaletaku rozhodí. Ale věřím a doufám, před měsícem jsme na pohotovosti uz byli a to jsem teda fakt zakrvacela. Už jsme si říkali, že zase konec a nakonec to byl hematom! O týden později kontrola a už byl naštěstí pryč a mimi povyrostlo! Takže fakt doufáme a věříme, že je to malej bojovník! Taky mám termín kolem maminy narozenin, a ta byla vždycky pěkněj drak 😉😁 tak snad ma něco z babicciny natury a dá to 😉

holkaokomodra
2. led 2021

@utrikocku dám 😊

autor
2. led 2021

@holkaokomodra ja byla na kontrole jen na te prvni kdy mi potvrdili tehu a srdicko a bylo vse ok...a jdu az ted...ty neuspechy jsou strasny...mam kolem sebe i spoustu znamych co prodelali zamkle tehu a z toho ja mam uplnou hruzu...🥺😞ale snazim se na to nemyslet...ja mam zatim termin vypocitany dle posledni MS na konec cervence tak uvidime jak to dopadne🙂jinak me je 28...🙂drzim palce at vse dobre dopadne..🙂

holkaokomodra
2. led 2021

Jo z toho mám taky strach, ale to už by se člověk musel bát fakt všeho, zatím se mi to nestalo anic tomu nenasvědčuje, tak ty strachy hodně rychle pouštím z hlavy. Ale napadá mě to taky neboj, nejsi jediná...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru